Skocz do zawartości
126tomek

Lusterko prawe pomoc w wyborze i montażu

Rekomendowane odpowiedzi

No i pytanie jeszcze by obudowy są symetryczne te w pasacie B5 i B5 FL??

Si Senior :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie, w B5 w lewym lusterku, lustro jest przedzielone ma 2 obrazy?? po co to jest jak ja w tym nie widzę różnicy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a takie pytanie, w B5 w lewym lusterku, lustro jest przedzielone ma 2 obrazy?? po co to jest jak ja w tym nie widzę różnicy
Lewa strona w wkladzie jest po to zebys widzial bardziej z martwego pola niz na calym lusterku bez tej przedziałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a takie pytanie, w B5 w lewym lusterku, lustro jest przedzielone ma 2 obrazy?? po co to jest jak ja w tym nie widzę różnicy

 

Jeżeli nie widzisz różnicy, to nawet okulista w twoim przypadku będzie bezradny

 

---------- Post added at 08:36 ---------- Previous post was at 08:19 ----------

 

Już prześledziłem cały temat, czarny trójkąt od małego lusterka (DE), a reszta czyli kolorowa obudowa, szkło i bebechy (wnętrze - silniczki) od angola. No i pytanie jeszcze by obudowy są symetryczne te w pasacie B5 i B5 FL, żeby nie było tak, ze mój B5 FL będzie miał jedno lusterko inne i drugie inne.

 

Jest inny kąt odchylenia lustra prawego i lewego od karoserii (drzwi). Lewe ma większy kąt pomiędzy płaszczyzną lustra i drzwiami a prawe mniejszy. Podstawy (ramiona) lustra, te czarne elenenty przykręcane do drzwi mają różne kąty. Jeżeli zamontujecie prawe lustro od angola to nie zobaczycie z miejsca kierowcy prawego boku auta.

Jeszcze jedno: podstawa (ramię) od małego prawego lusterka nie da się połączyć z obudową dużego lusterka (lustra z kierunkami).

Ćwiczyłem ten temat dwa lata temu.

 

---------- Post added at 08:40 ---------- Previous post was at 08:36 ----------

 

 

To lusterko jest na bank od angola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nie widzisz różnicy, to nawet okulista w twoim przypadku będzie bezradny

 

---------- Post added at 08:36 ---------- Previous post was at 08:19 ----------

 

 

Jest inny kąt odchylenia lustra prawego i lewego od karoserii (drzwi). Lewe ma większy kąt pomiędzy płaszczyzną lustra i drzwiami a prawe mniejszy. Podstawy (ramiona) lustra, te czarne elenenty przykręcane do drzwi mają różne kąty. Jeżeli zamontujecie prawe lustro od angola to nie zobaczycie z miejsca kierowcy prawego boku auta.

Jeszcze jedno: podstawa (ramię) od małego prawego lusterka nie da się połączyć z obudową dużego lusterka (lustra z kierunkami).

Ćwiczyłem ten temat dwa lata temu.

 

---------- Post added at 08:40 ---------- Previous post was at 08:36 ----------

 

 

To lusterko jest na bank od angola.

Ale jeśli pasuje lusterko i kolor bez malowania to cena jest :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z prawą obudową lustra, kupiłem obudowy chrom INPRO i tu rozczarowanie. Lewa pasuje idealnie a prawa ma zbyt wąski otwór na dole. W zdjętych oryginałach jest on o około 5mm szerszy na całej długości niż w nowych. Pytanie czy ja mam jakieś dziwne lustro czy kupiłem bubel. Lusterka są asymetryczne czyli prawe mniejsze, w załączeniu zdjęcie oryginalnej obudowy i wymiar o który mi chodzi. W starych to około 67mm, a inpro 62mm.Passat to B5fl Variant 2001r. Chodzi o szerokość tego czarnego plastiku z dołu lustra.59637527.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem z prawą obudową lustra, kupiłem obudowy chrom INPRO i tu rozczarowanie. Lewa pasuje idealnie a prawa ma zbyt wąski otwór na dole. W zdjętych oryginałach jest on o około 5mm szerszy na całej długości niż w nowych. Pytanie czy ja mam jakieś dziwne lustro czy kupiłem bubel. Lusterka są asymetryczne czyli prawe mniejsze, w załączeniu zdjęcie oryginalnej obudowy i wymiar o który mi chodzi. W starych to około 67mm, a inpro 62mm.Passat to B5fl Variant 2001r. Chodzi o szerokość tego czarnego plastiku z dołu lustra.59637527.jpg

mają fabrycznie zrąbaną formę ,u mnie to samo,musiałem szlifować żeby weszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o te nakładki "chrom" na lusterka. Czy sa gdzies w sprzedazy takie nakladki na oba lusterka "duże"? Mam prawe zmienione na duże, a nie chce z powrotem wracać do małego, żeby sobie te "chromy" ponakładać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale tutaj chyba tak jak tez na innych aukcjach mają obudowy do standartowych lusterek B5/FL czyli prawe lusterko małe. A ja szukam obudowy do prawego lusterka dużego. Zapewne na angielskim ebayu pełno tego będzie do anglików ale nie chce aż z anglii zamawiać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale tutaj chyba tak jak tez na innych aukcjach mają obudowy do standartowych lusterek B5/FL czyli prawe lusterko małe. A ja szukam obudowy do prawego lusterka dużego. Zapewne na angielskim ebayu pełno tego będzie do anglików ale nie chce aż z anglii zamawiać ;)
to popytaj kolegów na forum np Andy_czarny czy ma takie cóś lub Michał_LKR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli zamontujecie prawe lustro od angola to nie zobaczycie z miejsca kierowcy prawego boku auta.

 

Jak to z tym jest koledzy? Przymierzam się do moda "duże prawe lusterko" i upatrzyłem na alledrogo ładne, duże prawe lustro pod kolor. Miałem zamiar, tak jak w tym wątku radziliście zostawić adapter od małego EU a resztę wziąć z anglika. Ale się teraz waham, bo jak nawet po takiej kombinacji nie da się go ustawić tak żeby było widać kawałek boku auta to odpada :) A więc? Da się czy się nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie da sie tylko jak przelozysz cale angielskie

 

a ja tam wolalem kupic duze europejskie i bez przekladek adaptera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to z tym jest koledzy? Przymierzam się do moda "duże prawe lusterko" i upatrzyłem na alledrogo ładne, duże prawe lustro pod kolor. Miałem zamiar, tak jak w tym wątku radziliście zostawić adapter od małego EU a resztę wziąć z anglika. Ale się teraz waham, bo jak nawet po takiej kombinacji nie da się go ustawić tak żeby było widać kawałek boku auta to odpada :) A więc? Da się czy się nie da?

Można ustawić lusterko. U siebie zmodziłem duże, prawe lusterko i wszystko ładnie, pięknie widać. Oczywiście prawe lustereczka były z angoli, adapter tylko przełożyłem i jest bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to z tym jest koledzy? Przymierzam się do moda "duże prawe lusterko" i upatrzyłem na alledrogo ładne, duże prawe lustro pod kolor. Miałem zamiar, tak jak w tym wątku radziliście zostawić adapter od małego EU a resztę wziąć z anglika. Ale się teraz waham, bo jak nawet po takiej kombinacji nie da się go ustawić tak żeby było widać kawałek boku auta to odpada :) A więc? Da się czy się nie da?

 

Da się na 100% - też mam lustro od anglika a swój adapter - a więc do dzieła i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie takich odpowiedzi oczekiwałem :D dzięki Panowie, kupie i będę modził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób może mały manual przy okazji jak to zrobić-napewno się przyda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i bez fot jest to bardzo prosta operacja:

1) odkręcić lusterko ze swojego paska

2) trzeba delikatnie zdemontować wkład

3) zdjąć obudowę zewnętrzną lusterka( tą w kolorze nadwozia)

4) nastepnie zdjąć ze stelaża ten czarny trujkątny plastik

5) powypinać z kostki piny (potem piny powpinac w to samo miejsce w kostce) wyjąć wiązkę kabli z otworu w tym trujkątnym stelażu

6) zdemontować zabezpieczenie to co jest na tej grubej sprężynie (tylko delikatnie żeby nie pekło)

7) te same czynności od punktu 1 do 6 robimy z lusterkiem z anglika, a nastepnie składamy wszystko w odwrotnej kolejności ot i cała filozofia

po zabiegu i cieszymy sie dużym prawym lusterkiem w pasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuje od jakiego innego modelu auta pasują nakładki typu chrom na prawe duże lusterko?

Chce zalozyc te nakladki, ale wiadomo ze do Passata są tylko produkowane w wersji "prawe małe, lewe duże". Wersje z duzym prawym lusterkiem mozna kupic wylacznie na ebayu angielskim lub amerykanskim (nawet dosc tanio).

Ale chce kupic w Polsce - wiem ze pasują te nakładki od Skody Superb 1 przed liftingiem, miala identyczne lusterka co B5/B5FL.

A czy jeszcze jakies auto mialo taki sam ksztalt obudowy lusterek? Cos mi swita ze ktorys z modeli Sharana, nie wiem czy nie ten pierwszy przed FL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności