Skocz do zawartości
Krzychu74

Co myślicie o tych reflektorach.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki ci serdecznie John.Bardzo mi pomogles.A przy okazji zaoszczedzilem kase.Wychodzi na to ze najpierw chyba poszukam spryskiwaczy a potem pomysle o xenonkach.Pozdrawiam.Plusik dla ciebie.

Edytowane przez dany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
światło xenonowe jesli mowa o xenonach typu Hid szybciej się załamuje i jest słabsze z powodu brudu które je osłabia stąd te podobno spryskiwacze muszą być

 

To w sumie kiepska teoria :)

Prawda jest taka, że z ksenonów + soczewki, światło wydobywa się bardzo punktowo, więdz jakiekolwiek zabrudzenie tego punktu świetlnego znacznie zmniejsza ilość światła na drodze. Gdy soczewki nie mamy spryskiwacz nie jest tak potrzebny, gdyś światło wydobywa się dużą powierzchnią, dzięki czemu zabrudzenia nie wpływają w tak szybkim tempie na jakość świecenia.

Dlatego też ujęli to w przepisie, że każde nowe auto musi być wyposażone w układ mycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na mysli soczewkę John zapomniałem o tym dodać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to slyszalem o wielu przypadkach gdzie ludzie zakladali zestawy xenonow bez spryskiwaczy i samopoziomu i sa zadowoleni.Ale mysle ze jak cos juz robic w tym stylu to lepiej wydac troszke wiecej i miec wszystko jak nalezy.Z innej strony czy takie spryskiwacze sa w stanie same z siebie umyc klosze podczs jazdy?Znowu przepis to przepis i szkoda byloby pozbyc sie papierow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z innej strony czy takie spryskiwacze sa w stanie same z siebie umyc klosze podczs jazdy?

Jakieś błotko w czasie jazdy spokojnie mogą spłukać-w końcu jednak pod wysokim ciśnieniem pompują spryskiwacze... Ale na super czysty klosz nie licz. Mimo wszystko, w okresie jesienno-zimowym spryskiwacze spełniają swoją rolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak cos juz robic w tym stylu to lepiej wydac troszke wiecej i miec wszystko jak nalezy

 

właśnie na wiosnę będę montował ori bi-xenon wraz z układem samopoziomowania ;)

wszystkie potrzebne części już mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem nastawiony sceptycznie do sprysków ale jak zamontowałem i sam zobaczyłem że brud jednak jest zmywany to zmeniłem zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zabrudzenie tego punktu świetlnego znacznie zmniejsza ilość światła na drodze. Gdy soczewki nie mamy spryskiwacz nie jest tak potrzebny, gdyś światło wydobywa się dużą powierzchnią, dzięki czemu zabrudzenia nie wpływają w tak szybkim tempie na jakość świecenia.

 

A i jeszcze niechętnie w nocy spotykam ludzi z HID bez sprysków z brudnymi lampami jadących z naprzeciwka. Czysty klosz jest przezroczysty. Światła dobrze ustawione nie oślepiają. Xenon świeci sporo jaśniej od żarówki. Brudna lampa = nieprzezroczysty klosz. Soczewka rzuca swoje światło na brud. Brud rozprasza światło. Rozproszone światło świeci we wszystkich kierunkach. A to już jest zwyczajne oślepianie jadących z naprzeciwka. Bo to, że ty słabiej widzisz, to pal sześć - i tak widać więcej niż w żarówkach. Ale to, ze oślepiasz innych - to już poważne wykroczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

świetny sprzedawca, johny_x, ja i blade13 kupowaliśmy od niego a raczej od niej :) a oddatkowo dla blade13 wysłała kilka pompek na sprawdzenie bo jedna mu siadła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.A mozecie mi napisac czy jak kupie taki zestaw spryskiwaczy to bedzie on pasowal do mojego zderzaka.Nie mam otworow na nie i nie mam pojecia czy pod zderzakiem sa jakies mocowania.Robil ktos juz moze cos takiego?

Edytowane przez dany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko.A mozecie mi napisac czy jak kupie taki zestaw spryskiwaczy to bedzie on pasowal do mojego zderzaka.Nie mam otworow na nie i nie mam pojecia czy pod zderzakiem sa jakies mocowania.Robil ktos juz moze cos takiego?

 

poczytaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=27137

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linka kolego Ziewal.Przeczytalem cala mase tych postow i wiele sie dowiedzialem.Mam jeszcze tylko jedno pyt.Moze to przeoczylem ale czy bylby ktos wstanie mi tylko napisac w ktorych miejscach dokladnie umiejscowic na zderzaku te spryski.Bo reszte juz wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za linka kolego Ziewal.Przeczytalem cala mase tych postow i wiele sie dowiedzialem.Mam jeszcze tylko jedno pyt.Moze to przeoczylem ale czy bylby ktos wstanie mi tylko napisac w ktorych miejscach dokladnie umiejscowic na zderzaku te spryski.Bo reszte juz wiem.

 

od wewnątrz zderzaka masz delikatny obrys gdzie zrobić otwory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze to przeoczylem ale czy bylby ktos wstanie mi tylko napisac w ktorych miejscach dokladnie umiejscowic na zderzaku te spryski.Bo reszte juz wiem.

 

jak zdemontujesz zderzak to od wewnętrznej strony będziesz miał zaznaczone miejsca do wycięcia otworów na spryski

 

hehe widzę, że Wojtek mnie uprzedził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne panowie.Dobrze ze mamy takie forum.Mozna sie wszystkiego dowiedziec.Pozdrawiam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby mi ktos zaproponowac jakiegos dobrego sprzedawce na Allegro odnosnie zestawow Xenon hid tak do 200zl.Wiem ze to nie zawiele ale mysle ze juz pewnie ogrom ludzi kupilo takie wmiare tanie i dzialaja.Znalazlem tyle tego ze masakra z wyborem.Bede wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moglby mi ktos zaproponowac jakiegos dobrego sprzedawce na Allegro odnosnie zestawow Xenon hid tak do 200zl.Wiem ze to nie zawiele ale mysle ze juz pewnie ogrom ludzi kupilo takie wmiare tanie i dzialaja.Znalazlem tyle tego ze masakra z wyborem.Bede wdzieczny.

 

poczekaj dozbieraj kup coś lepszego bo szkoda kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumiec ze te tansze sa gorsze i powinienem kupic troszke drozsze zeby jakis jaj nie bylo?Czytalem jeszcze o jakis problemach z skokami napiecia,czy to przez te przetworice?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności