Skocz do zawartości
Krzychu74

Co myślicie o tych reflektorach.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adam110

do tych lamp soczewkowych najlepiej zakupic przetowrniki xenonowe wtedy efekt jest powalający taki zestaw na allegro 300zł. kolega do B5 3BG zamontował. Z kolej zwykłe żarówki białe dają żółty odcien a typowy xenon bialy odcień . Po załaczeniu swoich na 4m przed autem mam piekny biały dywanik :D z długimi troche gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ziewalal a czy jest znaczaca roznica miedzy zwyklymi lapmapi a soczewka??chodzi mi o oswietlenie drogi..bo jak mijam sie czasami z samochodami w nocy to czuje sie tak jakby moje wogle nie swiecily:/ a nie chce wrzucac mocniejszych zarowek do tych moim lustrzakow bo beda razic wtedy innych kierowcow..

 

jest znaczna różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://moto.allegro.pl/item562825092_vw_passat_b5_3b_lampy_reflektory_chrom_h7_h7_kpl.html zastanawiam sie nad tym zestawem..xenonu raczej wkladac nie bede bo nie mam spryskiwaczy w passacie a nie chce miec problemow z policja:/ raczej wlozylbym zarowki mocniejsze o niebieskiej poswiecie cos alla xenon chyba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://moto.allegro.pl/item562825092_vw_passat_b5_3b_lampy_reflektory_chrom_h7_h7_kpl.html zastanawiam sie nad tym zestawem..xenonu raczej wkladac nie bede bo nie mam spryskiwaczy w passacie a nie chce miec problemow z policja:/ raczej wlozylbym zarowki mocniejsze o niebieskiej poswiecie cos alla xenon chyba..

 

dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlozylbym zarowki mocniejsze o niebieskiej poswiecie cos alla xenon chyba

Albo mocniejsze, albo o niebieskiej poświacie. Niebieski filtr zawsze trochę tych lumenów zabiera.

Moje soczewki świecą rewelacyjnie na "zwykłych" H7 Tungsram za 17 zł/sztuka.

Jedno jest ważne - żarówka musi mieć homologację. Zła geometria włókna lub bagnetu może spowodować, że większość światła pójdzie w przysłonę, a nie na drogę.

Najlepsze w soczewkach jest to, że im bliżej osi reflektora, tym silniejszy jest strumień światła, poza strefą cienia oczywiście. Czyli mało światła idzie w dół i na boki, a dużo do przodu. Dlatego przy tej samej wydajności żarówek świecą one zauważalnie "dalej".

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy te reflektory ktore pokazalem w tym linku powyzej mozna malowac na czarno??bo widzialem kiedys gdzies temat o tym jak chlopaki maluja wnetrza relfektorow na ciemny kolor...ja mam granatowy samochod i chce go bardziej robic na ciemne elementy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tych nowych jest podobne wejscie jak w starych ale jakaś zaslepką jest zasłonięte ze śruba w środku i nie wiem własnie czy to wykręcać bo boje sie zepsuć.

Te zaslepki sie zdejmuje musisz przekrecic za te plastikowe skrzydelka w lewa strone - powoli a stanowczo, wowczas Ci sie uda wyjac :) tylko z wyczuciem zeby nie uwalic tych skrzydelek bo bedziesz miec pozamiatane i silniczka nie zamontujesz. Nastepnie w miejsce tej zaslepki wstawiasz potem silniczek i gotowe.

Daj znac jak Ci poszlo! :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy te reflektory ktore pokazalem w tym linku powyzej mozna malowac na czarno??bo widzialem kiedys gdzies temat o tym jak chlopaki maluja wnetrza relfektorow na ciemny kolor...ja mam granatowy samochod i chce go bardziej robic na ciemne elementy

Tylko po co malować? Skoro w sprzedaży są również z czarnym wnętrzem reflektora;)

Szybki link np. http://moto.allegro.pl/item575207579_reflektory_lampy_vw_passat_b5_96_2000r_depo_fk.html

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tamte kolego bardziej są zbliżone o oryginału helli a te całkiem inne są,

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy te reflektory ktore pokazalem w tym linku powyzej mozna malowac na czarno??bo widzialem kiedys gdzies temat o tym jak chlopaki maluja wnetrza relfektorow na ciemny kolor...ja mam granatowy samochod i chce go bardziej robic na ciemne elementy

 

Też się nad tym zastanawiałem, ale trzeba by je rozklejać a wtedy traci się gwarancję. No i sama procedura rozklejania jest niebezpieczna, bo jak przesadzisz z ciepłem to klosz się może zdeformować albo zmatowić i 600zł do kosza.

 

z długimi trochę gorzej

 

nie miałem czasu się temu przyjrzeć, ale to jest minus tych soczewek że długie nie maja osobnej regulacji i jak się ustawi soczewkę to mogą świecić tak jak w moim przypadku za blisko.

Edytowane przez webi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie miałem czasu się temu przyjrzeć, ale to jest minus tych soczewek że długie nie maja osobnej regulacji i jak się ustawi soczewkę to mogą świecić tak jak w moim przypadku za blisko

Jeszcze nie widziałem lampy zespolonej z osobną regulacją długich.

Wsadź porządną żarówkę z prawidłową geometrią włókna, a będzie świecił prosto.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ho

kupilem te lampy clary mialem jej 2 dni na aucie 300 zl w plecy jesli ktos chce wiecej wiedzic na temat tych lamp to na pw bo jesli mial bym pisac tu to za dużo wulgaryzmów by było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co było z nimi nie tak , niech inni wiedzą to to za okazy. Daj jakiś link o które lampy chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ho

chodzi mi o takie clary przednie total chinol nie daja sie wyregulowac poza tym odblysnik jak by go ktoś dlonmi kształtował miejsca do podlączenia silniczkow nie pasują i jeszcze raz napisze wykonańie total chińczyk a na zdjeciaz allegro wyglądaja slicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item562825092_vw_passat_b5_3b_lampy_reflektory_chrom_h7_h7_kpl.html

Czy lampy z tej aukcji teraz kosztują tyle ?:eek:

http://moto.allegro.pl/item571393882_vw_passat_b5_3b_lampy_reflektory_chrom_h7_h7_ringi.html

 

 

Rzeczywiście:rolleyes: Spojrzałem tylko na opis a zdjęcia „w biegu”:)

Edytowane przez Slater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak wiecie lampy przednie w passacie to tragedia. Obecnie maximum co uzyskałem ze swoich to dzięki żarówkom philips GT150, lampy mają 11 lat więc już są trochę zmatowione i wypalone od środka. Czy uwacie że lepiej wymienić na identyczne czy lepiej założyć DEPO z soczewką 2xH7? Zaznaczam że nie zależy mi na wyglądzie ale na oświetleniu. A zarazem nie zamierzam bawić się w xenony. Będę wdzięczny za odp.

Pozdrawiam

Lisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie przylacze do pytania, ktore z postu (#235) sa lepiej wykonane i lepiej swieca?

bo w zasadzie chyba tylko taka pozostaje mozliwosc "ulepszenia" oswietlenia w pasku b5.

 

pozdrawiam

 

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się posypią słowa krytyki ;)

 

Założyłem soczewki depo 2X h7

Fakt ładnie, równo świecą (z H7 lub xenonami) ale...

ilość światła jaką dają na drogę troche mnie rozczarowała.

 

Gdybym miał jeszcze raz kupować kupiłbym nowe Hella H7+H1 lub używane soczewki (orginał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lub używane soczewki (orginał).

 

ale to tylko pod xenon. h7 tam nie zalozy chyba.

a ja chcialbym cos dobrze swiecacego na h7.

 

pozdro

 

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności