Skocz do zawartości
Krzychu74

Co myślicie o tych reflektorach.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy moglibyście mi pomóc w wyborze tylnich lamp do srebrnego passata sedana B5 ??? Jakie wybrac ??? Na co zwrócic uwagę ??? Myślałem o jakiś ledowych :) Mile widziane jakieś linki :) Pozdro i z góry dzięki :)

 

nie rób wiochy zostaw ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie rób krzywdy passatowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam najlepsze na tył są orginalne :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne ladne lampy tuningowe widzialem w kolorze bialo czerwonym 1/2 na 1/2 koloru jak popularne do golfa, dla nie obeznanego oka wyglada to jak ori ale nadaje smaku bez poeliny, reszta to jak koledzy mowia, nie beszczesc tego co juz zostalo zrobione dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dołożę swoje parę groszy w temacie oświetlenia nie jestem przeciwnikiem pakowania w lampy różnych wynalazków ale wręcz wrogiem, jeżeli to coś nie jest fabrycznie przystosowane lub nie ma stosowanej homologacji i nie przejdzie badania technicznego powinno być eliminowane z naszych dróg. Jeżdżę już ładnych parę dziesiątków latek i nie spotkałem się by mnie lub innego kierowcę zatrzymał stróż prawa za wadliwe oświetlenie ale za prędkość a jakże. A to co się wyrabia od parunastu lat z oświetleniem to woła o pomstę do nieba. Pakują co niektórzy do swoich autek co się da i jak się da to co że z Anglii ważne że tanio do zwykłych lamp xenony to co że nie pasują ale jaki efekt wszyscy ustępują taki wypas. Uważam że złe oświetlenie jest tak samo a może nawet bardziej wypadkogenne niż nadmierna prędkość Bo jeżeli teraz np. przy padającym śniegu zwolni to nikt nie skoryguje złego oświetlenia Policja nie powinna zabierać dowodu pojazdu ale reflektory lub jak to w hamerykańskich filmach rozbijać je może częsty koszt wymiany lamp przyniósł by jakiś namacalny efekt. Więc niż zaczniecie modyfikować Wasze pojazdy pomyślcie też jak to będzie pasiło innym użytkownikom dróg nie tylko Wam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Dołączę się do wątku. Właśnie mam zamiar wymienić swoje lampy z kompletu h4+h7 na soczewkę depo h7+h7. I jakoś nie mam zamiaru ładować się w xenon. Jednak będę ubolewał nad halogenami. Wiem że nie ma soczewki na h7 w połączeniu z żarówką h4. Da się jakoś przerobić mocowanie żarówki h7 na h4? Jak się nie da to będę musiał się pogodzić ze strata halogenów :/

 

Pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już to chyba Ci pisałem , nie pamietam. mocowanie pewnie da się przerobić , ale po co się bawić ? kup sobie od skody fabii halogeny pasują idealnie w kratki dolne . 100 zł kosztuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to,że będą to reflektory ORI,choć wyglądają przyzwoicie.Rozejrzyj się po rozmaitych szrotach,można natrafić na niezłe oryginały za połowę tej ceny,względnie polerka starych,jeśli masz matowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,czy takie lampy : http://moto.allegro.pl/vw-passat-b5-komplet-lampy-kierunki-typu-clear-i1387547467.html były montowane w Passacie ???

Co o nich możecie powiedzieć? Warte zachodu ?

 

Na Twoim miejscu kupiłbym raczej lampy Depo,wyglądają ciekawie-może być spokojnie soczewka-wygląda nawet jak ori xenon,z tym że jest H7/H7.Są także H7/D2S pod xenon

 

 

Nie licz na to,że będą to reflektory ORI,choć wyglądają przyzwoicie.Rozejrzyj się po rozmaitych szrotach,można natrafić na niezłe oryginały za połowę tej ceny,względnie polerka starych,jeśli masz matowe.

 

Polerka to fakt-zgodzę się ponieważ szkła są matowe w używkach lub nawet pożółkłe.Ale jest jeszcze jedna rzecz-w większości używek trzeba doliczyć kwotę około 150 zł za regenerację odbłyśników bo wiadomo jakie są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (PATRYK) czy macie jakis sposob na rozklejenie lampy jezeli jest sklejona dosyc niezle jak na swoje lata, lub ktos juz ja na silikon zakleil?

Probowalem ale sie boje bo zaczynaja kreski biale sie pojawiac tam gdzie podwazam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys kolega do piecyka wkładał i nagrzewał ale to były szkła, ale mozesz spróbować nagrzac czymś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak sie zastanawialem zeby zagrzac to np opalarka, za chol... nie chce puscic, a zaparowaly mi i sie syf zrobil w srodku, zacieki jak za farby emulsyjnej.

 

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 23:01 ----------

 

Pewnie skonczy sie na angel eye depo z d2s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to d2s to palnik tak, bo nie jestem w temacie za bardzo a moje tez juz słabo swieca, i bedziesz bez samo poziomowania i sprysków ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie skonczy sie na angel eye depo z d2s

 

Nie ma takich.

 

Wsadź do piekarnika na 10 minut i jak będą gorące to powinno iść, pamiętaj o jakiś rękawiczkach.

 

Czy te lampki:

Posiadają jakąś homologację? Zapewne jest to podróbka z Chin. O ile chińskie produkty świecą dość przyzwoicie, jednak ich jakość jest strasznie słaba. Mogą być problemy z parowaniem, niemożnością poprawnego ustawienia itd. Kupując Depo oszczędzimy sobie część z powyższych problemów. Jeśli mimo wszystko się na nie zdecydujesz, daj znać jak świecą i z ogólną jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się jakoś przerobić mocowanie żarówki h7 na h4?

 

Da się, tylko... Co tym uzyskasz?

 

Odbłyśnik (jego kształt) to nie jest jakiś tam z nieba wzięty kształt. Jest on zaprojektowany (jego krzywizny) pod konkretną żarówkę. Pod H4 (dwuwłóknową) jest inny i pod H7 (jednowłóknową jest inny). Generalnie zasada jest taka, że żarnik żaróweczki jest w ogniskowej krzywizn. Albo w punkcie zbliżonym do ogniskowej. W reflektorach z żarówkami jednowłóknowymi da się to uzyskać idealnie. W dwuwłóknowych metodą większego lub mniejszego kompromisu (w H4 albo mijania albo drogowe były dobre - na raz się nie dało - dlatego teraz oddziela się mijania i drogowe). W B5 z drogowymi świeciły przeciwmgłowe. Ale akurat te muszą rozpraszać światło, więc odbłyśnik zaprojektowano dla bliżej znajdującego się żarnika od drogowych.

 

H7 ma żarnik jakoś tak pośrodku. Jak w miejsce H7 wstawisz H4, to ani to ani to nie będzie świeciło jak należy. Zamierzasz zatem przerabiać i rezygnować z dobrych drogowych na rzecz wątpliwej jakości przeciwmgłowych? Nie tędy droga. Lepiej dołóż przeciwmgłowe na dół w kratki i miej dobre światła, i dokładane przeciwmgłowe świecące jak przeciwmgłowe. I tyle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takich.

 

Wsadź do piekarnika na 10 minut i jak będą gorące to powinno iść, pamiętaj o jakiś rękawiczkach.

 

Czy te lampki:

 

Posiadają jakąś homologację? Zapewne jest to podróbka z Chin. O ile chińskie produkty świecą dość przyzwoicie, jednak ich jakość jest strasznie słaba. Mogą być problemy z parowaniem, niemożnością poprawnego ustawienia itd. Kupując Depo oszczędzimy sobie część z powyższych problemów. Jeśli mimo wszystko się na nie zdecydujesz, daj znać jak świecą i z ogólną jakością.

nie no ja mam juz upatrzone depo ze sklepu w niemczech, i koles mowil ze maja d2s i zmiane stron, maja 2 homologacje eu i uk.

MIalem od nich depo do b5 angel eye ze zmienna przeslona, byly super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych lampach

http://moto.allegro.pl/vw-passat-b5-soczewka-lampy-typu-clear-black-i1379715249.html

 

http://moto.allegro.pl/vw-passat-b5-soczewka-lampy-kierunki-typu-clear-i1380544698.html

 

Myślałem nad tymi pierwszymi.Passat wygląda tak

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4cf99664676aed71.html

 

Reflektory są ori Hella rok temu regenerowane.Na długich ok,ale krótkie jak w maluchu.Trochę może popsułem żarówkami Philips Blue Vision,które nie nadają się do niczego.Soczewki odmienią trochę wygląd babci,więc wypowiadajcie się:pierwszy link czy drugi.Czekam na premię i będzie zakup.Poźniej wstawie foty po wymiance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są regenerowane reflektory? To ładnie cię ktoś w balona zrobił.

 

Bierz te czarne, będą do grila pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John, a te pierwsze to jakaś rzeźba z soczewką, czy D2S? Zerknij dobrze. Bo jeśli to xenon, to jeszcze przetwornice by się przydały. A jeśli rzeźba, to z czego?

 

xxpasek2.5tdi, Rzeczywiście, jeśli to regeneracja, to powybijaj zęby temu, kto to robił. Po kompleksowej regenreacji (polerka kloszy, regen odbłyśników) lampy wyglądają jak z fabryki.

 

Zobacz - obie lampy na początku wyglądały jak ta dolna. Górna po regeneracji jest:

 

http://img99.imageshack.us/img99/3426/001gvm.jpg

 

Regen kompleksowo robiony tu:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności