Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba 1 SZARY + 1 niebieski lub 1 SZARY + 2 niebieskie ? Te na przodzie mają 1 szary + 2 niebieskie a stoją tak wysoko :-(

 

Taki "zestaw" mam teraz na aucie :

 

84744e8db1d1fff7m.jpg

 

Nie są to sprężyny z audi. Właśnie takie przednie sprężyny mam u siebie i Passat poszedł w dół o 1-2 cm, natomiast zdecydowanie się utwardził.

Prawdopodobnie Twój silnik (i ogólnie cały przód) jest lżejszy niż mój i dlatego Passek poszedł do góry zamiast w dół. Powinieneś dobrać sprężyny wg ETKI i będzie po kłopocie. Fajnie, że masz już amorki od wersji SPORT, więc wystarczy wymienić tylko przednie sprężyny. Amory z przodu będą pewnie trochę twardsze (bo pochodzą z cięższej wersji), ale tym bym się nie przejmował :)

 

U siebie mam zamontowany taki zestaw dopierany wg oznaczeń z wlepy i ETKI:

P1040809.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba 1 SZARY + 1 niebieski lub 1 SZARY + 2 niebieskie ? Te na przodzie mają 1 szary + 2 niebieskie a stoją tak wysoko :-(

 

Taki "zestaw" mam teraz na aucie :

 

84744e8db1d1fff7m.jpg

 

podaj mase twojego auta z dowodu rejestracyjnego i numery z wlepy z bagażnika.w/g tego dobierzemy oznaczenia sprężyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podaj mase twojego auta z dowodu rejestracyjnego i numery z wlepy z bagażnika.w/g tego dobierzemy oznaczenia sprężyn.

 

Masa własna - 1435 kg, a maksymalna masa całkowita - 1920 kg.

 

A tutaj wlepa :

 

c8e49a2d566c9c67m.jpg

 

Wiem,że chyba powinny być takie :

 

dde4d84b89397450m.jpg

 

ale zajebiście trudno je trafić,więc szukałem od FL'a.

A może jakieś "firmówki" co ???

Np. takie :

http://tablica.pl/oferta/sprezyny-obnizajace-20-20-passat-audi-CID5-ID2V4x7.html

 

lub takie :

http://tablica.pl/oferta/weitec-sprezyny-obnizajace-sport-passat-b5-fl-audi-a4-a6-itp-przod-CID5-ID2Vaen.html.

 

Bardzo chciałbym oryginały "sport",ale jak się nie ma co się chce,to się lubi co się ma ;-)

 

Bardzo będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie sprężynki czyli niebieski szary mogę się zamienić na niebieski niebieski szary ? ewentualnie kupię jak by ktoś miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja kupiłem passata 1.9 TDI 2002 rok kombi silnik AVF i oryginalnie pasek miał skrzynie automat a kupiłem w manualu to znaczy że jest przód troszkę lżejszy ale też druga sprawa że kupiłem go na obniżonym zawieszeniu zółte sprężyny i co nie ukrywam denerwuje mnie to i teraz nie wiem jakie sprężyny najlepiej kupić, żeby znowu za wysoko nie poszedł. Jak toś ma jakieś pojęcie na temat sprężyn lub miał podobny problem to super było by jak by mi pomógł bo wakacje tuż tuż a z taki zawieszeniem to masakra załadowanym autem jechać :) A jak by ktoś chciał te żółte sprężyny to oddam bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest moja wlepka i teraz jakie sprężyny mam dobrać do tego zawieszenia? Ale też trzeba zwrócić uwagę że to jest zawieszenie pod skrzynie automat EYF a jest auto po przeróbce na manual 5-biegowy FHN czyli przód troszkę lżejszy bedzie. Może któryś ma swojego paska z silnikie AVF i skrzynią FHN 5-biegową w manualu i dobrał odpowiednie sprężynki??

DSC_0900.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Volt

Witam!

 

Panowie bardzo proszę o pomoc czy mój passat nie stoi zbyt wysoko z tyłu ? strasznie mnie to denerwuje, był obniżony ale jeździć się niedało wiec wróciłem do sprężyn które były jak auto kupowałem, tył zawsze stał jakoś nienaturalnie wysoko - na wszytskich czterech sprężynach mam kolor czerwony brąz brąz, bardzo proszę o pomoc w dobraniu sprężyn dedykowanych do auta.

 

założyłem teraz felgi 16' road america i różnica miedzy tyłem a przodem jeszcze się powiększyła, wygląda jak wóz drabiniasty tył jest dużo wyżej niż przód, zresztą chyba widać to najlepiej na ostatnim zdjęciu

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję !

 

pnox.jpg

 

P1100074.JPG

 

bbvz.jpg

20130629_124730.jpg

Edytowane przez Volt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka mam paska z 2001r AVF sprowadzony obecnie założony jest gwint KW , ale mi jazda na gwincie juz się znudziła i szukam zwykłych sprężyn tylko pytanie jakie ? napewno bede szukał używek podam może nr vin wvwzzz3bz2e270103 , może ktoś pomoże mogą też być troszkę niższe niż w seri może takie występowały oby nie stał jak taczka ;) tylko nie wiem jakie mają być te kolory oznaczenia? pliss help ps. jak będzie ktoś chętny na gwint KW to na pw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszcie bardzo proszę co to za springi na przód - 1xfiolet + 1xbrąz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pękła mi sprężyna z przodu, mechanik wstawił Kayaby RH2880 i niestety przód opadł około 3cm, jakie sprężyny wstawić aby wrócić do normalnej wysokości

 

moje oznaczenia z wlepy: 1BA 0JH 0YD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie kupiłem springi od paska 1.9 tdi 110km przód 3x braz i 1x biały i tył 1xbraz 1x zielony , czy mogę założyć je do avf ? nie chce też kozy , mam teraz gwinta i wygląda to pieknie 18" ;) ale chce wrócić do komfortu ;) ogólnie sprzedający mi napisał ze jego pasek stał wysoko na tych sprężynach ale FL jest cięższy o 105kg wiec może nie bedzie takiej tragedii u mnie na wlepie jest kod 1BA więc chyba zawiecha standard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dowiesz się dopóki nie założysz - ja zakładałem same sprężyny na tył od 1BE (obniżające o ok.2cm od serii) a miałem już założone obniżające o ok.3 cm. Po zmianie auto poszło do góry o dobre 2-3cm a powinno o ok.1-1,5cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mnie też ciekawi temat sprężyn do b 5.5 i czy od Audi małysza pasuje przód + tył????? przód to raczej na pewno a tył??? moge szukac 1 BE od audi ?? (a4 B6) ewentualnie a6 C5???? czy tylko passat ??? z aukcji jak sprzedaja nowe cześci pisza ze b5.5 a4 b6. mam dostep do szrotu i tam takie i inne rodzynki to standart pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie kupiłem springi od paska 1.9 tdi 110km przód 3x braz i 1x biały i tył 1xbraz 1x zielony , czy mogę założyć je do avf ? nie chce też kozy , mam teraz gwinta i wygląda to pieknie 18" ;) ale chce wrócić do komfortu ;) ogólnie sprzedający mi napisał ze jego pasek stał wysoko na tych sprężynach ale FL jest cięższy o 105kg wiec może nie bedzie takiej tragedii u mnie na wlepie jest kod 1BA więc chyba zawiecha standard

 

zakladaj i będzie ok.zawieche 1BA masz standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam prośbę pękła mi przednia spręzyna ma ona kolor 1zólty /2 brązowe . Dane z wlepy to 1BA OJJ OYE. Mogę kupić 1żółty/1brąz czy będą one dobre. Nie chcę obniżać auta.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Panowie bardzo proszę o pomoc czy mój passat nie stoi zbyt wysoko z tyłu ? strasznie mnie to denerwuje, był obniżony ale jeździć się niedało wiec wróciłem do sprężyn które były jak auto kupowałem, tył zawsze stał jakoś nienaturalnie wysoko - na wszytskich czterech sprężynach mam kolor czerwony brąz brąz, bardzo proszę o pomoc w dobraniu sprężyn dedykowanych do auta.

 

założyłem teraz felgi 16' road america i różnica miedzy tyłem a przodem jeszcze się powiększyła, wygląda jak wóz drabiniasty tył jest dużo wyżej niż przód, zresztą chyba widać to najlepiej na ostatnim zdjęciu

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję !

 

[ATTACH=CONFIG]104857[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]104856[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]104858[/ATTACH]

 

 

auto wyglada zajebiście.ja bym zostawił.nie ma jakiejs szalonej różnicy pomiedzy tyłem i przodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy amortyzator przedni Sachs "przedliftowy" czarny z niebieskim oznaczeniem - kwadracikiem jest do zawieszenia ori sport ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy amortyzator przedni Sachs "przedliftowy" czarny z niebieskim oznaczeniem - kwadracikiem jest do zawieszenia ori sport ?

 

ja kupiłem takie amorki i są do standardu

 

amor.jpg

musisz wejść na stronę sachsa i dobrać amorki w/g numeru do swojego auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o taką naklejkę tylko niebieski "znaczek" taki jak są na sprężynach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi mi o taką naklejkę tylko niebieski "znaczek" taki jak są na sprężynach.

 

 

zapodaj fotkę tych amorków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności