Skocz do zawartości
kris22bln

ksenony bi-xenony Passat 3bg orginalne

Rekomendowane odpowiedzi

pawelb6 na przegladach nie rzucają się że masz ręczna regulacje lamp xenonowych??

Do montażu samopozioma trzeba dużo instalacji dorabiać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawelb6 na przegladach nie rzucają się że masz ręczna regulacje lamp xenonowych??

Do montażu samopozioma trzeba dużo instalacji dorabiać??

Może ja odpowiem na to pytanie :)

W jednym Pasku z HID'em nikt sie nie czepiał na przeglądach-i to dwukrotnie.

W drugim Pasku, gdzie mam oryginalny bi-xenon, po wymianie lamp podjechałem do stacji diagnostycznej celem regulacji lamp... Facet kazał mi ustawić potencjometr od wyskości świateł na "0"-odpowiedziałem, że nie mam takiego pokrętła, ze mam samopoziomowanie-facet trochę się zdziwił, ale OK.

W stacji diagnostycznej, jeśli masz tylko wyraźną granicę między światłem a cieniem (czyt. soczewka plus xenon), nikt nie będzie się niczego czepiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ja odpowiem na to pytanie

W jednym Pasku z HID'em nikt sie nie czepiał na przeglądach-i to dwukrotnie.

W drugim Pasku, gdzie mam oryginalny bi-xenon, po wymianie lamp podjechałem do stacji diagnostycznej celem regulacji lamp... Facet kazał mi ustawić potencjometr od wyskości świateł na "0"-odpowiedziałem, że nie mam takiego pokrętła, ze mam samopoziomowanie-facet trochę się zdziwił, ale OK.

W stacji diagnostycznej, jeśli masz tylko wyraźną granicę między światłem a cieniem (czyt. soczewka plus xenon), nikt nie będzie się niczego czepiać

 

a ty sam zakładałeś ori xenon??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim Pasku mam fabryczny bi-xenon z samopoziomowaniem i spryskami. W pierwszym zwykły HID w miejsce H7.

Oba Paski są 3BG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na hidach dużo lepiej świecą?? Bo nawet tak myślałem żeby kupić jakieś ori przetwornice i żarniki hida - jednak ori xenon to drogi szpas!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie świecą w oryginale i jako HID :)

HID świeci o wiele lepiej, niż zwykła H7.

Jedyna różnica jest taka, że na drogowych bi-xenon świeci o niebo lepiej-w końcu bi-xenon :D

Jak jesteś zainteresowany oryginalnymi reflektorami bi-xenon, to zajrzyj do działu "Sprzedam"-tam jest moje ogłoszenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miechy temu kopiłem paska wiec muszę się najpierw odbić od dna w portfelu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawelb6 na przegladach nie rzucają się że masz ręczna regulacje lamp xenonowych??

Do montażu samopozioma trzeba dużo instalacji dorabiać??

nikt sie nie rzuca bo,regulacja jest,jesli chodzi o doprowadzenie do stanu fabrycznego to potrzebujesz czujniki samopoziomowania i całą wiązkę,koszty różnie ale 1000-2500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec chyba pozostanę przy ręcznej regulacji! Ty pisałeś że miałeś juz gotowe lampy (przerobione na manual) więc w instalacji auta nie miałeś nic grzebane?? Bo zderzak mam itak do wymiany więc zakładał bym taki ze spryskami, więc koszt zamknął by sie w zasadzie w samych lampach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem lampy z silniczkami od innego auta tj przerobione w specjalistycznym zakładzie od lamp,kostkę mam wpięta w ori i wszystko działa już 6 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki wielkie dzięki za informacje na pewno się przydają!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb6 a możesz jakoś u tych fachowców dowiedzieć się jak to zrobili? Wiem, że dziwnie to brzmi, ale ja nie mam w ogóle regulacji a przyda mi się jak sam wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawelb6 a możesz jakoś u tych fachowców dowiedzieć się jak to zrobili?

 

hehe nikt wykonujących przeróbki za kilkaset złotych raczej nie zdradzi tajemnicy przeróbki silniczków

jedyna prośba do Pawła może być taka by looknął na oznaczenie silniczków (ewentualnie o zrobienie fotki silniczka zamontowanego w lampie) , wtedy będzie przynajmniej wiadomo z jakiego auta należy szukać do ewentualnej przeróbki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek tu masz fotki sensorów

sensor 111.jpg

sensor222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki napewno się przydadzą :)

w sumie to wraz z postem JurkaW oraz z i fotoporadą bardzo dużo mi pomogły w temacie samopoziomowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe nikt wykonujących przeróbki za kilkaset złotych raczej nie zdradzi tajemnicy przeróbki silniczków

jedyna prośba do Pawła może być taka by looknął na oznaczenie silniczków (ewentualnie o zrobienie fotki silniczka zamontowanego w lampie) , wtedy będzie przynajmniej wiadomo z jakiego auta należy szukać do ewentualnej przeróbki

 

Silniczki to najmniejszy problem , wiele można dopasować problem jest dużo większy z kablami w samej lampie , np; czerwony kabelek do silniczka idzie z 2 pinu tak w lampie bi z 3 czy 4 tak wiec mam zgryza bo nie mogę znaleźć rozpiski kabli w lampie , wczoraj zmarzłem i miałem dość szukania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem jest dużo większy z kablami w samej lampie

 

dziś wrzucę rozpiskę kabli w złączu lampy h7 jeśli jesteś zainteresowany

rozpracowałem kiedyś ten temat :)

 

ja osobiście odpuszczam temat regulacji lampami bixenonowymi z kabiny a zaczynam kompletować graty potrzebne do samopoziomowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może ktoś napisze z czego powinny byc te silniczki - A rozpiskę też chętnie przygarnę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpiska kabli w złączu reflektora halogenowego passata 3BG:

 

DSC00664.JPG

 

1 - + światło drogowe (biały)

2 - do pinu 1 wtyczki silniczka regulacji zasięgu świateł (brązowy)

3 - wolny

4 - do pinu 3 wtyczki silniczka regulacji zasięgu świateł (czarny)

5 - + światło mijania (żółty)

6 - do pinu 2 wtyczki silniczka regulacji zasięgu świateł (czerwony)

7 - + światło pozycyjne (czerwony)

8 - dwa przewody masowe do światła drogowego oraz pozycyjnego (brązowe)

9 - + kierunkowskazu (zielony)

10 - dwa przewody masowe do światła mijania oraz kierunkowskazu (brązowe)

 

w lampie bi-xenonowej obsadzony jest dodatkowo pin 3, z którego (oprócz sterowania z pinów 2, 4 i 6) zasilany jest silniczek krokowy regulacji zasięgu świateł oraz zasilona jest (z pinów 1 i 8) przysłona od bi-xenonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozpiska kabli w złączu reflektora halogenowego passata 3BG:

 

 

 

2 - do pinu 1 wtyczki silniczka regulacji zasięgu świateł (brązowy)

 

4 - do pinu 3 wtyczki silniczka regulacji zasięgu świateł (czarny)

 

6 - do pinu 2 wtyczki silniczka regulacji zasięgu świateł (czerwony)

 

w lampie bi-xenonowej obsadzony jest dodatkowo pin 3,

 

Dzięki Bartek za rozpiske pomogła mi dzisiaj ;)

 

i tak dzisiaj prześwietliłem lampę bi i rozpisze tylko gdzie idą 4 kabelki z silniczka regulacji::

 

2 - zwykłe lampy brazowy w bixenonie czarny

 

4 - zwykłe lampy czarny w bixenonie czerwony

 

6 - zwykłe lampy czerwony w bixenonie zielony

 

3 - zwykłe lampy brak w bixenonie brązowy

 

Teraz pozostało mi skombinować wtyczki 3 pinowe i sprawdzić czy będą działały silniczki od zwykłych lamp , jak się uda to pozostanie znalezienie silniczka z długim trzpieniem i powinno działać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności