Skocz do zawartości
kris22bln

ksenony bi-xenony Passat 3bg orginalne

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez nie bede wsadzal nowych lamp pod xenony, uzywki mozna spokojnie wyrwac za 800 zl 2 sztuki z zarowkami, poczekam az ktos skompletuje calosc z czujnikami i wtedy poznam koszty:) a Ty kris22bln masz juz cos skompletowane? Kiedy co i jak robisz? Sam wszystko zakladasz czy zostawiasz u majstra?

 

Ja mam już wszystko ,będe zakładał sam .Z tego co wiem pózniej trzeba jechać jeszcze na wyzerowanie sensorów położenia ,czy też nasz poczciwy vag-com da rade ? ktoś wie ?

 

A co do lamp to lepiej dołóż troche i kup dobre a samopoziomowanie odpuść bo to koszt ok.1000zl i spróbuj zrobić ręczne ,kolega z forum przerabiał już temat ,więc wystarczy tylko zapytać .

Edytowane przez kris22bln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też chętnie kupię za 900zł kpl ORI :P, od 800zł za szt to może znajdziesz przy odrobinie szczęścia -wcześniej sprawdź stan techniczny lamp, tak jak pisał Bartek.;)

 

dokłądnie jak pisze Jurek, sprzedawcy nagminnie wystawiają komplet lamp a w opisie piszą, że cena dotyczy jednej lampy, hahaha żałosne podejście sprzedawców, którzy chcą zaoszczędzić na prowizji :576:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomson

Witam jeśli się nie mylę to żeby zamontować lewy przód czujnik poziomu to będziesz musiał wymienić dolny wahacz orginalnie ma on garbik-uchwyt do mocowania ramienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jeśli się nie mylę to żeby zamontować lewy przód czujnik poziomu to będziesz musiał wymienić dolny wahacz orginalnie ma on garbik-uchwyt do mocowania ramienia

 

O tym akurat jeszcze nieslyszałem ,ale nie mówie ,że to nie prawda trzeba to jeszcze sprawdzić

załaczam foto mocowania do wahacza

 

Znalazłem przed chwilą jeszcze to

 

Wydaje się taki sam

DSC00279.jpg

DSC00281.jpg

przedni sensor.jpg

Edytowane przez kris22bln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zmieniać wahacza, wszystkie są przystosowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomson

Być może po 2000r. wszystkie są przystosowane jak kupowałem do swojego 3B to w sklepie pytali czy mam ksenony stąd moja sugestia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe dokładnie

ja najtaniej widziałem za 990pln a tak przeważnie chodzą od 1600 do 2200pln

no chyba, że kolega Sedris chce kupić lampy z połamanymi uchwytami montażowymi

 

Kolega Sedris chce kupic od bitego Passata z 2003 r, ma zjechany caly tyl, 2 lampy + zarniki (nie wadomo czy dzialaja) + 2 przetwornice za 1060 zl:) Samemu trzeba zdemontowac, ale skoro radzicie mi olac autopoziomowanie to moze rzeczywscie powroce do mojego pomyslu z HIDami 4300K + spryskiwacze? hmmm...? Same spryski all + zderzak to do 1000 zl da rade zlozyc? czy tez nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega Sedris chce kupic od bitego Passata z 2003 r, ma zjechany caly tyl, 2 lampy + zarniki (nie wadomo czy dzialaja) + 2 przetwornice za 1060 zl:) Samemu trzeba zdemontowac, ale skoro radzicie mi olac autopoziomowanie to moze rzeczywscie powroce do mojego pomyslu z HIDami 4300K + spryskiwacze? hmmm...? Same spryski all + zderzak to do 1000 zl da rade zlozyc? czy tez nie?

 

jeśli o mnie chodzi to powiem Ci, że 1060pln to dobra cena za 2 lampy z przetwornicami i całymi uchwytami, żarniki to i tak na dzień dobry bym zmienił na nowe

jeśli samemu trzeba demontować to tym bardziej bym się cieszył bo bym widział co bym brał

jeśli zaś chodzi o hidy to razem z kompletnym zderzakiem i spryskami to wychodzi odpowiednio

- hidy 300-500pln,

- zderzak z zaślepakami 500-600pln,

- spryski 200-250pln za komplet,

- zbiorniczek spryskiwaczy pod xenon około 100pln,

- pompka spryskiwaczy lamp około 50pln,

 

oczywiście ceny, które Ci podałem to ceny za części używane (bez hidów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcialbym sie dowiedziec jak idzie montaz ori Bixenonow? kris22bln udalo sie wszystko zamontowac?:cool:

 

Bo sie przymierzam. Aha, na spocie pewien forumowicz powiedzial mi ze pytal o montaz ori bixenonow do B6, powiedziano mu ze laczny koszt to okolo 2600zl, wiec jestem pelny nadzieji, jesli B5 tez wyjdzie mniej niz 3 tys zl to sie skusze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie chcialbym sie dowiedziec jak idzie montaz ori Bixenonow? kris22bln udalo sie wszystko zamontowac?:cool:

 

Bo sie przymierzam. Aha, na spocie pewien forumowicz powiedzial mi ze pytal o montaz ori bixenonow do B6, powiedziano mu ze laczny koszt to okolo 2600zl, wiec jestem pelny nadzieji, jesli B5 tez wyjdzie mniej niz 3 tys zl to sie skusze :)

 

No ja bym niebył taki pewien ,że w b6 2600 styknie no ale każdy ma swoje zdanie :)

Ja juz jeżdzę na xenonkach i wszystko cyka :D

wszytkie części kupiłem nowe : lampy,przetwornice ,żarniki . sensory , okablowanie ,ster.regulacji itd oczywiście nie w aso tylko w necie ,kto szuka ten znajdzie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie w B6 za tą kase,ale same lampy kompletne,bo spryski,zderzak i co najważniejsze trzeba kupić lub dorobić moduł do xenonów w B6 to już dodatkowe koszty,ale to nie ten dział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ...

zastanawiam się czy można przełożyć stary silniczek z lamp nie xenonowych do tych xenonowych albo podłączyć kable tak by sterowanie poziomowania lamp xenonowych chodziło z pokrętła w kabinie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ...

zastanawiam się czy można przełożyć stary silniczek z lamp nie xenonowych do tych xenonowych albo podłączyć kable tak by sterowanie poziomowania lamp xenonowych chodziło z pokrętła w kabinie ????

 

Podobno do lamp bi-xenon da rade zaadoptowac jakies silniczki zeby z kabiny regulowac wysokosc, ktos o tym juz pisal na forum.

 

P.S. Zaczynam powolutku zbierac czesci na przerabianie, dowiedzialem sie ostatnio ile kosztuja czujniki poziomowania, 44 Euro za szt (nowe). Sam sie zastanawiam czy przypadkiem nie olac poziomowania i zalozyc regulacje z kabiny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, że zbliża mi się roczny przegląd byłem wczoraj dowiedzieć się na stacji diagnostycznej czy mając hidy w ori soczewkach h7 oraz spryski auto przejdzie przegląd dowiedziałem się, że podobno zaostrzono jakieś przepisy i niestety bez ori lamp, sprysków oraz samopoziomowania nie przejdzie

dziś podjadę jeszcze na inna stacje diagnostyczną i zobaczę co powiedza, najwyżej założe na czas przeglądu żarówki h7 a po przeglądzie znów wpakuję hidy

 

Sam sie zastanawiam czy przypadkiem nie olac poziomowania i zalozyc regulacje z kabiny

 

tak więc jeśli chcesz odpuścić sobie samopoziomowanie to możesz także nie uniknąć w przyszłości problemów, bo co zrobisz mając zamontowane ori lampy bi-xenonowe, spryski lecz nie mając samopoziomowania kiedy diagnosta uprze się, że bez samopoziomowania Cię nie puści? będziesz musiał szukać innego diagnosty albo na czas przeglądu montować lampy na żarówki h7

 

byłem właśnie u innego diagnosty i też powiedział mi, że hidy w soczewkach mimo sprysków u niego nie przejdą

jak spytałem się o ewentualne zamontowanie ori lamp bi-xenonowych i sprysków lecz bez samopoziomowania to powiedział, że nie było by problemów i przegląd auto by przeszło

 

Damian wniosek jest taki, że jednak w dużych miastach się wzięli za hidy a mniejszych miejscowościach jeszcze nie

Edytowane przez Mr. X
update wiadomości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam ja ostatnio miałem wyciągną lampę - chciałem troszkę ją wyczyścić. Po włożeniu wydawało mi się że lewy reflektor daje wyżej światło. Więc pojechałem na stacje diagnostyczną. Wjechałem faktycznie za wysoko dawała, ustawili i pojechałem dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno do lamp bi-xenon da rade zaadoptowac jakies silniczki zeby z kabiny regulowac wysokosc, ktos o tym juz pisal na forum.

no no to już gdzieś dochodzimy :) a wie ktoś może z którego auta będą pasowały te silniczki ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wie ktoś może z którego auta będą pasowały te silniczki ????

 

nie wiem na ile to prawda ale podobno pasują od octavii 1-ki

i tutaj pytanie do pawelb6 czy możesz potwierdzić lub napisać jakie masz zamontowane silniczki w swoich lampach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no to robi się już cieplej dzięki Mr.X...

teraz tylko czekamy na kolegę pawelb6 i już możne wkrótce poziomowanie xenonow będzie chodziło jak ta lala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia z jakiego auta są ,wiem że muszą być krótkie,napewno nie są z lamp ori zwykłych,ja zakupiłem lampy z usługą przerobienia,wiem że przetwornice też mam w innym miejscu,lampy z założeniem z nowymi żarnikami i ponoć przetwornicami zapłaciłem 5 lat temu:) 2600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam pojęcia z jakiego auta są ,wiem że muszą być krótkie,napewno nie są z lamp ori zwykłych,ja zakupiłem lampy z usługą przerobienia,wiem że przetwornice też mam w innym miejscu,lampy z założeniem z nowymi żarnikami i ponoć przetwornicami zapłaciłem 5 lat temu 2600zł

 

No to ja podam ceny jak sie teraz prezentuja:

 

Autopoziomowanie - 2 czujniki + wiazka + modul -> 1000 zl

Lampy + przetwornice --> okolo 1200 zl

Zbiorniczek + dysze + przewod cisnieniowy ze zlaczkami -> 650 zl

 

pozostaja tylko zarniki i wyregulowanie swiatel oraz dziury w zderzaku (sa firmy ktore wycinaja takie otwory pod spryski?) zalozenie wszystkiego kosztuje w zakladzie okolo 800 zl

 

SUMA to okolo 3,5 tys na uzywanych czesciach, czy ktos robil to taniej? Bo ja narazie sumuje koszty zeby zdecydowac czy sie tego podjac

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności