Skocz do zawartości
kris22bln

ksenony bi-xenony Passat 3bg orginalne

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie i to chyba za 100 pkt, bo czytając ten temat nikt nie podał jakie silniczki zastosować do reflektorów ksenonowych, zastępując te orginalne, by można było dokonać regulacji pokrętłem w kabinie.

Może ktoś pomoże, będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nikt nie podał jakie silniczki zastosować do reflektorów ksenonowych, zastępując te orginalne, by można było dokonać regulacji pokrętłem w kabinie.

Bo to wiedzą firmy, które zarabiaja na takich przeróbkach-i oni takiej informacji nie podadzą... A jak ktoś z forum już będzie wiedział, to myślę, że poda taką informację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przestał mi świecić prawy żarnik, zamówiłem już nowe 2szt. Nie wiem jak wymienić żarniki -za lampami nie ma miejsca, nie można tam włożyć ręki (szczególnie za prawą lampą) Mam oryginalne bi-xenony

Będę wdzięczny za wskazówki

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę wdzięczny za wskazówki

 

Musisz wyjąc lampy. Jest już o tym mowa na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz wyjąc lampy. Jest już o tym mowa na forum.

A żeby wymontować lampy, musisz zdemontować zderzak :) Bo masz 3BG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A żeby wymontować lampy, musisz zdemontować zderzak :) Bo masz 3BG :)

a żeby wymontować zderzak musisz zdjąć atrapę:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że do wymiany żarówki potrzeba rozebrać pół samochodu. Po prostu super :(

dzięki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żarówki

 

Palnika ;) z żarówką jest prościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja osobiście odpuszczam temat regulacji lampami bixenonowymi z kabiny a zaczynam kompletować graty potrzebne do samopoziomowania

Czekam na owoc Twej pracy z zaciekawieniem.

Szukałem tu i tam - problem jest ze skompletowaniem całości w rozsądnej kwocie. Ale nikt nie mówił że będzie tanio ;-) .

Później montaż tego wszystkiego - mechanicznie nie będzie problemów (fotostory dostępne na stronach niemieckich) - gorzej podłączenie elektryczne/elektroniczne no i chyba kodowanie.

Grzebiąc na naszym forum znalazłem jeszcze coś takiego:

http://www.schrauberinsel.de/content/view/8/26/

pewnie już widzieliście, jeżeli tak to później wykasuję.

Może warto by było założyć nowy wątek ;-) . Montaż samopoziomowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

labach , jestem właścicielem passata od 3 miesięcy i też miałem ten sam problem ale dzieki informacją z forum wymieniłem palnik sam trwało to ok.1,5 godz ale naprawdę jest to dość proste powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekam na owoc Twej pracy z zaciekawieniem.

Szukałem tu i tam - problem jest ze skompletowaniem całości w rozsądnej kwocie. Ale nikt nie mówił że będzie tanio .

 

powiem tak, samopoziomowanie powinno wyjść w cenie przeróbki lamp pod manualną regulację więc moim zdaniem wybór jest jeden - samopoziomowanie, gdyż wtedy wszystko będzie zgodnie z prawem

oto koszta używanych części do wykonania samopoziomowania:

sterownik 4Z7 907 357 - 100pln

czujniki regulacji zasięgu świateł przód i tył 4B0 907 503 wraz z osprzętem - 99pln/szt

wtyczki sterownika, czujników oraz potencjometr ściemniania oświetlenia deski rozdzielczej (3B0 941 333 D) od paska w wersji z xenonami oraz wtyczki ori lamp bixenonowych 80pln

więc jak widać ceny nie są wygórowane

poza tym chcącym wykonać samopoziomowanie polecam lekturę , oraz jak i również czytanie tego wątku od początku, gdzie podane są przez JurkaW schematy podłączenia samopoziomowania

tam są wszelkie niezbędne informacje wraz z nr części potrzebnymi do wykonania samopoziomowania

jak będę je robił napewno będzie manual ale nie będzie to wcześniej niż na wiosnę :)

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może warto by było założyć nowy wątek . Montaż samopoziomowania.

 

Wojtek temat a raczej fotoporadę zrobię i utworzę wątek ale nie wcześniej niż na wiosnę bo teraz to nawet nie chciało by mi się marznąć podczas przeróbki oświetlenia

poza tym muszę nowe palniczki zakupić bo nie chcę używek pakować bo w razie czego do wymiany trzeba będzie reflektor wyciągać i od nowa regulować lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu od nowa regulować lampy?? da się zrobić "zerowanie " samo poziomowania za pomocą zwykłego vaga??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czemu od nowa regulować lampy?? da się zrobić "zerowanie " samo poziomowania za pomocą zwykłego vaga??

 

no ale jak wyjmiesz lampę to nie ma mowy byś przykręcił ją idealnie tak samo jak była przed wyjęciem

stąd po wyzerowaniu i tak trzeba wyregulować ją manualnie za pomocą imbusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem tak, samopoziomowanie powinno wyjść w cenie przeróbki lamp pod manualną regulację więc moim zdaniem wybór jest jeden - samopoziomowanie, gdyż wtedy wszystko będzie zgodnie z prawem

oto koszta używanych części do wykonania samopoziomowania:

sterownik 4Z7 907 357 - 100pln

czujniki regulacji zasięgu świateł przód i tył 4B0 907 503 wraz z osprzętem - 99pln/szt

wtyczki sterownika, czujników oraz potencjometr ściemniania oświetlenia deski rozdzielczej (3B0 941 333 D) od paska w wersji z xenonami oraz wtyczki ori lamp bixenonowych 80pln

więc jak widać ceny nie są wygórowane

poza tym chcącym wykonać samopoziomowanie polecam lekturę , oraz jak i również czytanie tego wątku od początku, gdzie podane są przez JurkaW schematy podłączenia samopoziomowania

tam są wszelkie niezbędne informacje wraz z nr części potrzebnymi do wykonania samopoziomowania

jak będę je robił napewno będzie manual ale nie będzie to wcześniej niż na wiosnę :)

 

Bartek mam pytanko:

Czym się różni sterownik 4B0 907 357 od 4Z7 907 357 (wiem jedynie to, że pierwszy jest do 3B a drugi do 3BG, no i rózni się symbolem ;-) ) - ale tak poważnie, nie można zastosować pierwszego do 3BG? Te drugie są droższe.

Jeszcze jedno - gdzie tak tanio kupiłeś czujniki (jeszcze z osprzętem)?

Zobacz:

http://moto.allegro.pl/item798152223_czujnik_poziomu_xenonow_vw_passat_b5_lifting.html

Rozejrzałem się tu i tam :585: i tez znalazłem za 99 zyla :hurra: u klienta z Darłowa - ale ma lelutów, o Bosze. Piszę do niego @ - ciekawe co odpisze. Zaczynam i ja leluty zbierać ;-)

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartek mam pytanko:

Czym się różni sterownik 4B0 907 357 od 4Z7 907 357 (wiem jedynie to, że pierwszy jest do 3B a drugi do 3BG, no i rózni się symbolem ) - ale tak poważnie, nie można zastosować pierwszego do 3BG?

 

Wojtku w 3B do sterownika dochodzi bodajże 12 przewodów a 3BG 19 więc być może sam sterownik jest innej konstrukcji

czujniki kupowałem u gościa z Darłowa, ja do niego dzwoniłem i kupowałem poza allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojtku w 3B do sterownika dochodzi bodajże 12 przewodów a 3BG 19 więc być może sam sterownik jest innej konstrukcji

czujniki kupowałem u gościa z Darłowa, ja do niego dzwoniłem i kupowałem poza allegro

 

No to już wiem że sterownik ma być na bank 4Z7 907 357. Znalazłem u gościa w rozsądnej cenie i niebawem będzie mój ;-) .

Oto mój efekt dzisiejszego wertowania NET-u:

Poziomowanie w B5:

http://www.schrauberinsel.de/content/view/8/26/

http://www.passatworld.com/forums/showthread.php?t=219139

http://www.passatworld.com/forums/showthread.php?t=193679

 

Poziomowanie VW JETTA (MK5) - czapki z głów przed klienetem który tego dokonał:

http://furmanka.blogspot.com/2007/12/mk5-wiata-ksenonowe-z-samopoziomowaniem.html

 

Poziomownie Golf IV:

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=1280918

- instalacja

http://74.202.243.253/auto-leveling_Install.doc

- programowanie

http://74.202.243.253/vag_com_programming-03HIDS.doc

 

Może moje poszukiwania wniosą "coś" do tematu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna chłopy w was nadzieja bo ja do marca muszę też to zamontować i na pewno spryskiwacze ;) trzymam kciuki a bartkowi z miłą chęcią pomogę jak będzie zaczynał zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo ja do marca

 

Przyjdziesz na przegląd do mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może moje poszukiwania wniosą "coś" do tematu

 

dobra robota Wojtek ;)

 

Kurna chłopy w was nadzieja bo ja do marca muszę też to zamontować i na pewno spryskiwacze trzymam kciuki a bartkowi z miłą chęcią pomogę jak będzie zaczynał zabawę.

 

Dominik ja napewno do marca nie będę montował xenonków, myślę, że najwcześniej kwiecień maj no ale wszystko zależy od pogody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności