Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia silników B3-B4(35i)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaczor8448

Witam! NA POCZĄTKU DODAM ŻE W KWESTI PASSATA JESTEM ZIELONY JAK TRAWA NA WIOSNĘ !!ale do rzeczy.Póki co, jakoś nie spotkałem się na forum z Passatem B4 VR6 z 6-cio biegową skrzynią, a jestem szczęśliwym posiadaczem takiego okazu!mam małe pytanko, czy to jest jakiś twór czy zdarzają się takie modele?

 

z góry dziękuje i pozdrawiam

Edytowane przez Kaczor8448

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam małe pytanko, czy to jest jakiś twór czy zdarzają się takie modele?

z tego co kojarzę to skrzynie wychodziły max 5cio biegowe. PEwnie w Twoim klękła i ktoś założył z innego, nowszego vw..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczor8448

Kaczor8448 jest offline

 

Imię

Tomasz

Dołączył

Feb 2013

Mieszka w

Wałbrzych - Stalowa Wola

Wiek

29

Samochód

B4 2.8 VR6 174KM (AAA), 1995

 

 

jeszcze trochę i będzie można spoty w Stalowej robić

wracając do tematu myśle że jest tak jak kolega napisał swap poprostu, oby udany

Edytowane przez koxi30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to chodzi na 6-stopniowej skrzyni;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz farta kolego ze ktos ci 6 biegowa skrzynie wsadzil,bo sa one dosyc drogie w urzywce i wszyscy co ostro modza silniki vr6,(uturbiaja) przechodza wlasnie na takie skrzynie,bo sa one o wiele mocniejsze ,tylko ciekawe jak ktos to zrobil ,bo trzeba dorabiac lape do tego i ciac deko lawe silnika zeby to zmiescic ,a i bedziesz mial cyrki z przegobami ,jak ci padna , bo jak kupisz vrowe to nie podejda na twoje polosie ktore tez sa zapewne zbieranina z kilku aut grupy vag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy

powiedzcie gdzie znajdę oznaczenie silnika mam 2.0 2E i czy od seata do Passata to dobry pomysł ?? dzięki dodam że chodzi o wymianę silnika bo ten z auta umarł i szukam nowy motor

Edytowane przez tomaszs33
za mało info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie znajdę oznaczenie silnika mam 2.0 2E i czy od seata do Passata to dobry pomysł ??

Nad wylotem oparów oleju ze skrzynki korbowej (takie plastikowe coś obok mocowania chłodniczki/filtra oleju) masz wybity numer i oznaczenie silnika.

Poza tym na obudowie paska rozrządu jest naklejka, ale radzę spojrzeć na wybite numery.

Trzeba oczyścić to miejsce z rdzy a sam numer jest nabity kropkami i na dodatek bardzo słabo.

Sam mam ( podobno) z toledo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam B4 z 1996r 101KM 1,6 GL. I tyle wiem.

Niestety wlepka w bagaźniku jest nieczytelna.

Można jeszcze w jakiś sposób namierzyć oznaczenie silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi pomoże bo kupiłem kopułkę Beru palec i przewody no ale ta kopułka jest jakaś za duża bo stara jak założe na aparat siedzi a nowa lata na boki da sie ja przesuwac wydawało mi sie ze mam ABS silnik ale teraz już nie wiem... jaki to silnik??12898565_6_644x461_passat-b3-.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na silnik ABS.

Choć nie widzę dokładnie, ale jeśli jest czujnik halla w kopułce to ABS, gdy do kopułki idzie wężyk podciśnieniowy to wtedy RP.

Do tego jak posiadasz odmę pod czujnikiem temperatury to już na pewno ABS.

 

Kopułkę najlepiej kupować na wzór starej..po katalogu to bywa różnie. Miałeś kopułkę obudowaną czarnym plastikiem? Bardzo duży ten luz? Jak chcesz napisz na PW, spotkamy się i rzucę okiem.

Edytowane przez viper1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta nowa jest obudowana plastikiem ale bez niego ją zakładałem no i stara siedzi ciasno także bez plastiku a nowa lata na boki tak z 5mm wiec pewnie palec ją wyłamie... do aparatu zapłonowego dochodzi kostka i przewody nie do kopułki a taka brązowa wtyczka przy wtrysku chyba silniczek krokowy?? jest na 4 piny I odmę też mam ale znów w sklepie pytali czy aparat mam boscha czy jakas inna dziwna nazwa nie pamietam i dobrali mi do boscha... ale patrzyłem do nigdzie na nim nie widze nazwy

Edytowane przez Passat7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spisać numer ze starej kopułki, lub wziąć Ja na wzór. Luz o którym piszesz jest za duży, i sam palec może nie trafiać na piny w kopułce. Nie zakładaj, tylko wymień na odpowiednią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też zrobiłem już wszystko jest ok dzięki bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały problem. Niedawno zdałem prawko a co za tym idzie, kupiłem passata b4. Niestety na pierwszy rzut oka nie zauważyłem iż silnik jest nieco inny niż silniki passata. Mógłby ktoś zidentyfikować go przez zdjęcie? Jest to mój pierwszy post na tym forum więc jeżeli pomyliłem temat to z góry przepraszam.

0f4cd6f010615a70m.jpg

 

925a6845ce9b9cd2m.jpg

 

0d66e03678914934m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam mały problem. Niedawno zdałem prawko a co za tym idzie, kupiłem passata b4. Niestety na pierwszy rzut oka nie zauważyłem iż silnik jest nieco inny niż silniki passata. Mógłby ktoś zidentyfikować go przez zdjęcie? Jest to mój pierwszy post na tym forum więc jeżeli pomyliłem temat to z góry przepraszam.

0f4cd6f010615a70m.jpg

 

925a6845ce9b9cd2m.jpg

 

0d66e03678914934m.jpg

 

silnik o oznaczeniu 1Z 1.9 tDI i jak najbardziej był stosowany w passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
silnik o oznaczeniu 1Z 1.9 tDI i jak najbardziej był stosowany w passacie.

 

Jeżeli jest to 1Z 1.9 tDI to czemu mam taki filtr oleju oraz brak odmy z przodu? Oraz czy nie jest on podobny do tego. Nie orientuje się w tych sprawach więc może się mylę.

 

c4d0fbe9eae1a76am.jpg Silnik golf IV 1.9 tdi

Edytowane przez Aoot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W '95 roku montowali tylko 1Z (jeśli idzie o TDI). Ale zdjęcia to chyba skanerem robiłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest roznica w silniku 1.8 pf i rv oprocz wtrysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może mi ktoś określić z jakiego auta mam silnik w passacie b4 variant? Numery głowicy to 038103373E.

Edytowane przez Aoot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności