Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia silników B3-B4(35i)

Rekomendowane odpowiedzi

1.6 w B4 było mało, chyba jeszcze mniej niż AFNów ;) Wrzucali je tylko na samym końcu produkcji, więc nie dziwne, że ciężko Ci znaleźć podobny motorek w B4.

 

Co do B5 - o ile się orientuję, to jest bardzo podobna jednostka. Ile jest różnic, a ile podobieństw - nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam passata z 93r. silnik 2.0 8V. Muszę wymienić w nim silnik ale słyszałam, że nie każdy będzie pasował. Może ktoś wie i mi pomoże. Jaki silnik mogę włożyć? Zamieszczam zdjęcia starego silnika oraz symboli jakie na nim znalazłam.

Zdj?cie0433.jpg

Zdj?cie0432.jpg

Zdj?cie0431.jpg

Zdj?cie0435.jpg

Zdj?cie0429.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę wymienić w nim silnik ale słyszałam, że nie każdy będzie pasował. Może ktoś wie i mi pomoże. Jaki silnik mogę włożyć?

Paulina najlepszy będzie taki sam jak masz czyli kod silnika 2E były też montowane w seatach,jeżeli chcesz włożyć inny to za dużo roboty, a te silniki są często spotykane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepszy będzie taki sam jak masz czyli kod silnika 2E

Bez dwóch zdań..

Qdlik ma chyba 2E na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qdlik ma chyba 2E na sprzedaż.

a mam, tylko on się nadaje do remontu i już trochę zdekompletowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to taki mnie nie interesuje ale widziałam dużo ogłoszeń w internecie także większego kłopotu nie będę miała z kupnem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kupnem nie i oby nie było z remontem kłopotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W katalogu NKG pod pozycją Passat 35i można zaleźć taką linijkę:

 

Model i warianty modelu 	Cyl. 	l. 	kW 	Lata produkcji 	Kod silnika 	
Passat 3 (Typ 35i) (US) 	6 	2.8 	142 	10.1994 - 12.1995 	AHA

 

Cóż to za silnik AHA? Amerykańska VR6?

Są do niej inne świeczki niż do AAA i ja miałem w swym USA takie świeczki czyli BKR6EKUB. Z niewiedzy założyłem BKR5EKUP i silnik pracuje normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż to za silnik AHA? Amerykańska VR6?

Są do niej inne świeczki niż do AAA i ja miałem w swym USA takie świeczki czyli BKR6EKUB. Z niewiedzy założyłem BKR5EKUP i silnik pracuje normalnie.

 

Pewnie jakaś pomyłka...

SILNIK VR6.doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHA to silnik V6 z passata B5 (4 sondy, 5 zaworów/cyl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się wyjaśniło. Teraz się wyjaśniło, czemu poprzednik źle dobrał świeczki i auto źle paliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Czy do passata B3 (35i), który ma silnik zamontowany poprzecznie, można zamontować silnik od passata B5 (np. 1.9 TDI AFN 110PS) który jest montowany wzdłużnie. Czy ktoś robił taką podmiankę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie. Czy do passata B3 (35i), który ma silnik zamontowany poprzecznie, można zamontować silnik od passata B5 (np. 1.9 TDI AFN 110PS) który jest montowany wzdłużnie. Czy ktoś robił taką podmiankę?

 

Na forum nie widziałem, ale na Allegro był na sprzedaż kiedyś taki, także pewnie jakoś można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macieq03

Witam serdecznie.Znalazłem na podszybiu Paska tabliczkę z namionową z oznaczeniem ABE nr e657 oraz VIN .Czy to pierwsze to oznaczenie silnika? Bo w podawanych opisach ie widzę takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Czy to pierwsze to oznaczenie silnika? Bo w podawanych opisach ie widzę takiego?

nie. oznaczenie silnika jest wybite na jego bloku. znajdziesz je również na wlepce w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to banalne pytanie ale od tego musze zaczac zeby dalej rozwinac temat nie wiem jaki mam kod silnika i gdzie go wogole szukac dodam ze chodzi o b5 1.8 20 ventyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem ze to banalne pytanie ale od tego musze zaczac zeby dalej rozwinac temat nie wiem jaki mam kod silnika i gdzie go wogole szukac dodam ze chodzi o b5 1.8 20 ventyli

na pewno w tym dziale nie znajdziesz bo to dział b3/b4

tu masz oznaczenia skrzyń biegów:

http://forum.vw-passat.pl/threads/35045-Oznaczenia-silnikow-3B-i-3BG

Poza tym szukaj wlepki w bagażniku, tam znajdziesz pojemność i oznaczenie silnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko; jaka jest róznica miedzy AHU a 1Z?? Cos szczegolnego? Ktorys jest bardziaj awaryjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności