Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia silników 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomego kumpel ma passata z 2001 roku, 1.8T i w nim jest skrzynia 6 biegowa. Wydawało mi się że z tym silnikiem były tylko 5-biegowe. Szukam i szukam o tym info i sam już nie wiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam paska 2001 rok 1.6 z motorem ALZ. i wlasnie mi ten motor padl. co radzicie?? wymiana motoru czy remont?? a jak wymiana to na jaki silnik bo ALZ nie jest dostepny?? AVU??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jaka jest róznica miedzy silnikiem 1.6 passata przed 2001 a silnikiem alz po 2001 roku, inne głowice? Mozna adoptować części pomiędzy tymi silnikami?

 

---------- Post added at 01:12 ---------- Previous post was at 01:10 ----------

 

mam paska 2001 rok 1.6 z motorem ALZ. i wlasnie mi ten motor padl. co radzicie?? wymiana motoru czy remont?? a jak wymiana to na jaki silnik bo ALZ nie jest dostepny?? AVU??

 

Ten silnik to jakas porażka, mi w przeciągu paru dni z ideału zaczął brać 2 litry oleju na 1000km, stało sie to w jednej chwili, az się boję otwierać silnik...Co mogło się stać? tinker7 co Ci padło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,

jakiemu silnikowi (chodzi o kod silnika) odpowiada silnik 2.0DID kod BSY montowany w mitsubishi outlander r.prod.2007 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim szanownym kolegom i znawcą sztuki vw. Jestem niedoświadczonym użytkownikiem forum i silnika ahh , który niestety zaczoł mi szwankować . moje pytanie brzmi: czy za silnik ahh mogę bez większych problemów wstawić afn. Ewentualnie jaki inny silnik bez większych komplikacji można zastosować.Może też ktoś wie kto z okolic Grodziska Maz. może mi taką usługę wykonać.Dodam że chętnie kupię taki silnik za rozsądną cenę i z pewnego żródła, żeby jeszcze pojeżdził parę lat

Edytowane przez jakub572

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytalem tematy podobne w ktorych rosgropowano co oznacza ''ilosc czerwonego'' w napisie tdi.

I stwierdzono ze 3 litrki TDIto 150koni.

W innym temaci/ach znalazlem mnostwo uzytkownikow AVF z 3 literkami TDIi sam takowe 3 psiadam.

Ciekawe ze wiekzosc uzytkownikow AVF zmienia srebrne T na czerwone;)

I jak rowniotko im sie to wkleja hahha....

A tak na powaznie, czy ktos juz rozszyfrowal to? Sam widzialem avfy z 3 lub 2 czerwonymi literkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

znalazlem mnostwo uzytkownikow AVF z 3 literkami TDI

Wg mnie napis na klapie TDI dla silnika AVF - to przerost formy nad treścią!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Wg mnie napis na klapie TDI dla silnika AVF - to przerost formy nad treścią!

Pozdrawiam

A na samym silniku??

Ja nie mowie o doklejce ale ori fabrycznych 3 czerowonych literach na klapie jak tez na silniku.

Spotkalem kilka takich co znacznie podwaza teorie z pierwszych postow;)

Dodam ze byly to modele z niemiec(w pl) z pl,z holandi(w pl), ze szwecji(w pl) i w uk kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja nie mowie o doklejce ale ori fabrycznych 3 czerowonych literach na klapie jak tez na silniku

Sporo tu napisano http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=672 choć ile wpisów tyle teorii.

Ja nie chcę spekulować w tej kwestii, ale na Forum jest trochę wpisów gdzie mamy do czynienia "niby" z silnikami seryjnymi 131 kM (np. oznaczenie standard AVF TDI) a na hamowni wychodzi kilkanaście KM więcej. Były podobno egzemplerze aut którym fabrycznie wgrywano "lepszy" soft. Przypadek o którym piszę powyżej to seryjny AVF 2003 rok kupiony w Austrii, który jest w rodzinie. Tam tez (w Austrii w OMTC) był hamowany i wyszło 143 - 145 kM. Tamtejsi spece własnie też tak powiedzieli, że niektórym egzemplarzom fabryka "dawała" większą moc. Gdyby tak spekulować dalej, to może też niektórym egzemplarzom "mocniejszym" egzemplarzom fabrycznie wklejano na klapie i pokrywie silnika TDI - ale to tylko moje spekulacje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Sporo tu napisano http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=672 choć ile wpisów tyle teorii.

Ja nie chcę spekulować w tej kwestii, ale na Forum jest trochę wpisów gdzie mamy do czynienia "niby" z silnikami seryjnymi 131 kM (np. oznaczenie standard AVF TDI) a na hamowni wychodzi kilkanaście KM więcej. Były podobno egzemplerze aut którym fabrycznie wgrywano "lepszy" soft. Przypadek o którym piszę powyżej to seryjny AVF 2003 rok kupiony w Austrii, który jest w rodzinie. Tam tez (w Austrii w OMTC) był hamowany i wyszło 143 - 145 kM. Tamtejsi spece własnie też tak powiedzieli, że niektórym egzemplarzom fabryka "dawała" większą moc. Gdyby tak spekulować dalej, to może też niektórym egzemplarzom "mocniejszym" egzemplarzom fabrycznie wklejano na klapie i pokrywie silnika TDI - ale to tylko moje spekulacje.

Pozdrawiam

 

Wiem o tym od dawna ze u mnie wlasnie 145koni jest, nie powiedzialem tego na forum bo nie chcialem byc ztepiony, ale skoro ty przelamales lody to oficjalnie stewierdzam:

 

TRZY LITERY T D I oznaczaja LIMITOWANA wersje ktora posiada 1 4 5 HP i troszke wiecej niz 311nm.

 

Natomiast TDI to 131HP i 311nm.

 

Z tad tez (w ktoryms temacie) moje zdanie/doswaidczenie iz AVF SPORT zostawia w tyle 1.8T bez zadnego problemu.

 

O 145HP slyszalem od goscia ktory mi to auto sprzedal (ale sie tylko usmiechnelem lekcewarzaco) i od kolegi mechanika z VW (prawdziwy specjalista az milo sie go slucha)i to juz mnie otrzezwilo.

Ale wiadomo jak to na forum, czlowiek sie boi wychylic zeby go z blotem nie zmieszano...;)

Teraz niecierpliwie czekam na odzew do mojego posta.

Edytowane przez Stavros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem o tym od dawna ze u mnie wlasnie 145koni jest, nie powiedzialem tego na forum bo nie chcialem byc ztepiony, ale skoro ty przelamales lody to oficjalnie stewierdzam:

 

TRZY LITERY T D I oznaczaja LIMITOWANA wersje ktora posiada 1 4 5 HP i troszke wiecej niz 311nm.

 

Natomiast TDI to 131HP i 311nm.

 

Tak więc to jest te Twoje 145 HP? Fotka z tematu kolegi stavros o jego autku. Passat by Stavros / zapraszam do komentowania.

opt1294708810q.jpg

 

Bo ja tu widzę TDI Wiec na moje oko jest to 131 HP, i nie pisz ze się czepiam bo próbuję tylko ustalić czy piszesz prawdę czy masz bujna wyobraźnię pisząc to co napisałeś tutaj (cytat poniżej). ;)

Tak wg roznych zrodel wychodzil passat 6 biegowy (chyba tylko avf bo nie wiem czy awx ma 6), ktory fabrycznie mial soft jak w seacie i generowal 145kucykow i 340niutkow.

Z tad te 3 czerwone litery TDI na klapie i na silniku (o co byl dosc dlugi spor na forum bo duzo takich avf tu jest).

Powiedzial mi o tym sprzedajacy (1 wlasciciel) ze to wersja sport na zyczenie, ze dowiedzial sie ze jest taka mozliwosc i poprosil o taka moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anty_S

Witam, jestem nowy (posiadam wlasnie takiego passata jak kolega stavros kupionego w austrii ma 145koni i 340nm) i czytam posty roznych uzytkownikow, w szczegolnosci patryka, gurala i ormowca.

Tym razem goral widze nie masz racji. Ja nie wiem jak inni, ale ja widze wyraznie T w wiekszej czesci obrarete z farby. Dolna czesc literki jest kolorowa;) powieksz sobie jak niedowidzisz. Czytalem juz wasze spiecia ze stawrosem i widze ze strasznie sie na tego goscia uwzieles (ale nie dziwie sie bo glupio mondry jest), pokaz ze jests doroslejszy od tego guwn...a i jak go probojesz oczarnic to rob to fachowo, bo ten post to wtopa totalna z twojej strony. Nie zlosc sie na mnie takie moje zdanie.

 

Choc pewnie zaraz mi sie od ciebie dostanie ze tez twierdze iz mam AVF 145 koni:)

 

---------- Post added at 04:38 ---------- Previous post was at 03:28 ----------

 

Swoja droga, czy AVF to dobry silnik? Czy zmiana rozrzadu jest kosztowna? Mam go od prawie 3 mcy i chyba wypadalo by porobic to i tamto.

Wciaga mi troche oleju, ale podobno(tak czytalem na forum)nie mam sie co obawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem nowy (posiadam wlasnie takiego passata jak kolega stavros kupionego w austrii ma 145koni i 340nm) i czytam posty roznych uzytkownikow, w szczegolnosci patryka, gurala i ormowca.

Tym razem goral widze nie masz racji. Ja nie wiem jak inni, ale ja widze wyraznie T w wiekszej czesci obrarete z farby. Dolna czesc literki jest kolorowa powieksz sobie jak niedowidzisz. Czytalem juz wasze spiecia ze stawrosem i widze ze strasznie sie na tego goscia uwzieles (ale nie dziwie sie bo glupio mondry jest), pokaz ze jests doroslejszy od tego guwn...a i jak go probojesz oczarnic to rob to fachowo, bo ten post to wtopa totalna z twojej strony. Nie zlosc sie na mnie takie moje zdanie.

 

Choc pewnie zaraz mi sie od ciebie dostanie ze tez twierdze iz mam AVF 145 koni

 

---------- Post added at 04:38 ---------- Previous post was at 03:28 ----------

 

Swoja droga, czy AVF to dobry silnik? Czy zmiana rozrzadu jest kosztowna? Mam go od prawie 3 mcy i chyba wypadalo by porobic to i tamto.

Wciaga mi troche oleju, ale podobno(tak czytalem na forum)nie mam sie co obawiac.

 

Odpusc Stavros bo jak admin sie wku... to sprawdzi ci IP kompa i bedziesz mial bana na stale. To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wybrałem dobry temat ale intryguje mnie jedna sprawa - według vinu w aucie mam silnik AVB 74kw. a według oznaczenia na silniku , na osłonie rozrządu -AVF.skrzynie mam 6 biegową. według wlepki w bagażniku i w książce mam napisane 96kw TDI SG5 AVB , a kodach poniżej mam GOK , D3E, T9J. w serwie mówia że wszystko jest ok , że tak sie zdarzało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak więc to jest te Twoje 145 HP? Fotka z tematu kolegi stavros o jego autku. Passat by Stavros / zapraszam do komentowania.

opt1294708810q.jpg

 

Bo ja tu widzę TDI Wiec na moje oko jest to 131 HP, i nie pisz ze się czepiam bo próbuję tylko ustalić czy piszesz prawdę czy masz bujna wyobraźnię pisząc to co napisałeś tutaj (cytat poniżej). ;)

http://wrzutnik.net/id.opt1296133719w.jpg

http://wrzutnik.net/id.klz1296133719i.jpg

 

Nie wim czy powinienem cos dodawac od siebie, czy nie...

Powiem Ci tylko:

 

-daj sobie spokuj bo sie kolejny raz zblazniles jak w temacie z turbo timerem;)

 

Moze forma dialogu z podstawowki dotrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem VW passata B5 (3B) kombi z silnikiem 1,8 20V 4MOTION z 99 r. w tych modelach były montowane 3 rodzaje silników ADR, APT, ARG wiem że ktoś już przekładał silnik a tabliczek z oznaczeniem nie znalazłem. Jak mogę stwierdzić jaki mam silnik bo niestety znowu muszę wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem posiadaczem VW passata B5 (3B) kombi z silnikiem 1,8 20V 4MOTION z 99 r. w tych modelach były montowane 3 rodzaje silników ADR, APT, ARG wiem że ktoś już przekładał silnik a tabliczek z oznaczeniem nie znalazłem. Jak mogę stwierdzić jaki mam silnik bo niestety znowu muszę wymienić?
na silniku jak zdejmiesz plastik masz je wybite z góry zauważysz bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! Jestem tu właściwie nowy i od wczoraj jestem właścicielem Passka.... Kupiłem 1,9 TDI 110 KM z 1998 roku. W oznaczeniu na briefie mam AHK a takowego oznaczenia brak w tabeli... Ki diabeł ?

Dziwne jest w nim, że mimo Klimatronica posiada jesczcze elektrycznie sterowany szyberdach... Co to za egzemplarz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności