Skocz do zawartości
jarucki

[B5] Słupek dla Wksaźnika Turbo Boost - Zrób To Sam!

Rekomendowane odpowiedzi

1.4 trzyma, czy chwilowo skacze na 1.4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pochwalę się, ze mój doładowuje 1.4..

to obserwuj uważnie jak z miesiąca na miesiąc będzie słabło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jadę na 3 biegu i wcisnę gaz do oporu to jak wskoczy na 1.4 to trzyma..

 

A czemu mam patrzeć jak będzie słabło..?? W sumie w planie mam większe turbo. Już sporo czasu jeżdżę na ory dmuchawce i ciągle daje radę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bo masz 11. letnią turbinę, którą ktoś zmusił do kręcenia się z maksymalną prędkością, bez żadnych ograniczników (z tego co pamiętam patrząc po logach kolegów, którzy mieli zapieczone kierowniczki, właśnie te 2400mbar mi utkwiło w pamięci jako wartość maksymalna, osiągana przez turbinę, w której zablokowany był mechanizm regulacji). Oczywiście źle Ci nie życzę! Niech jeździ jak najdłużej!

 

A jak coś się będzie działo, to masz od razu wskaźnik żeby analizować stan suszarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jest teraz drugi problem. Jak miałem podłączony bezpośredio do wskaźnika to pokazywało 1.4 ciśnienie a jak założyłem trójnik to teraz jest 1.3 i który jest pomiar prawidłowy..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno być z trójnikiem :) rozumiem że jedno puste wyjście zaślepiłeś :D:D

 

P.S. uruchom VAGa i zrób pomiary będziesz wiedział dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, kurcze, przecież ciśnienie powinno być stałe w całej objętości bryły, w której chcecie je zmierzyć. Jeśli w jednym miejscu jest niższe, to znaczy, że albo mamy gdzieś nieszczelność, albo ten przewód, do którego jest podłączony miernik jest niedrożny (jego parametry przepływu nie pozwalają miernikowi pracować z dokładnością założoną przez producenta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze podłączył, tylko że to 1.8T jest ;)

 

edit: czyli tak, jak u Ciebie. Temat jest generalnie o TDIkach, w których jest z tym - jak widać - kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TDIkach, w których jest z tym - jak widać - kłopot

a tam odrazu Kłopot :P

P.S.

w silnikach AHU i 1Z nie trzeba żadnych króćców:) (czyli tam gdzie nie ma VNT :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie tylko skad wziasc taka obudowe patrzyłem na allegro to do tej co wy macie najbardziej pasuje ta http://allegro.pl/item821790220_obudowa_na_wskaznik_wskaznik_52_mm_black_nowa.html#gallery :D chociaz to i tak nie taka .. przerabialiscie może ją czy skad wogole wzieliscie ? Jarucki miales sie do mnie odezwac na priv jak bedziesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te obudowy jarucki robił sam, jedyne co było gotowe to goły seryjny słupek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moze ktos posiada wskaznik doladowania w afn 110 km ?,bo chcialem sie dowiedziec jakie jest wskazanie boosta np. przy predkosci 120 km/h na 5 biegu .Dodam ze u mnie chwilowe przy butowaniu na 3 biegu 1.4bar ,a potem utrzymuje 1.1bar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam moze ktos posiada wskaznik doladowania w afn 110 km ?,bo chcialem sie dowiedziec jakie jest wskazanie boosta np. przy predkosci 120 km/h na 5 biegu .Dodam ze u mnie chwilowe przy butowaniu na 3 biegu 1.4bar ,a potem utrzymuje 1.1bar

 

Przecież To można na VAGu zbadać :))

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież To można na VAGu zbadać :))

pozdr :)

 

 

jasne ze mozna tylko chcialem wiedziec jak jest u innych bo u mnie na wskazniku jest 0.5 bar jak lekko pod gorke a na prostej 0.2-0.3bar

Edytowane przez malski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jasne ze mozna tylko chcialem wiedziec jak jest u innych bo u mnie na wskazniku jest 0.5bar na 5 biegu i 120 km/h czy to nie malo?

 

Nie czujesz się pewny?

 

Proponuje zrobić logi dynamiczne i wkleić do odpowiedniego działu! :)

Na pewno ktoś pomoże i Będziesz Wiedział czy wszystko OKi z autem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słupek sprzedany :P Był też kolejny z miejscem na 3 zegary, który też został sprzedany :P

Teraz jest takie coś :P

 

20101213616.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde... Tobie to sie naprawde nudzi. Powiem szczerze że w słupku wyglądało jak dla mnie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no nudzi czasami :P zima w koncu jest :P jutro pokaże co wyszło z tych nudów :P coś nowego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Turbo boost zamówiony. Jakiej grubości ma być ten króciec ? I chciałbym gdzieś zamówić taki metalowy - bo ten plastikowy trójnik który jest w zestawie nie ma sensu przecież. Na alledrogo widział ktoś może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności