Skocz do zawartości
jarucki

[B5] Słupek dla Wksaźnika Turbo Boost - Zrób To Sam!

Rekomendowane odpowiedzi

Dolna część słupka A to wedłuj mnie najlepsze miejsce, bo niczego nie zasłania , a i wygodne w monitorowaniu poziomu doładowania. Ja ten co założyłem, kupiłem na Allegro . Seria mroczne widmo za 79 zeta. Muszę powiedzieć , że według wskazań programu VAG COM zskaźnik działa poprawnie, a dodatkowo jest całkiem szybki we wskazaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dolna część słupka A to wedłuj mnie najlepsze miejsce, bo niczego nie zasłania , a i wygodne w monitorowaniu poziomu doładowania. Ja ten co założyłem, kupiłem na Allegro . Seria mroczne widmo za 79 zeta. Muszę powiedzieć , że według wskazań programu VAG COM zskaźnik działa poprawnie, a dodatkowo jest całkiem szybki we wskazaniach.

 

Gdzięś, ktoś, kiedyś, dokonywał testów i pomiarów... no i wskaźniki zamontwane u mnie i u MauroO nie odbiegają od normy :D ale te które ma Marecek są spoczko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale te które ma Marecek są spoczko

te moje zawyżają o 0,1 bara :| Ja tu dmucham 1,5, a po wpięciu manometru technicznego na hamowni i porównywaniu stopniowo przy przyspieszaniu okazuje się, żę mam w peaku 1.4 bara, podczas gdy na wskaźniku jest 1,5... Komu wierzyć? Zawsze to będzie tylko wskaźnik, którego wskazania pozostają dokładniejsze wyłącznie w pewnym zakresie, w odpowiedniej temperaturze otoczenia itp... nie widziałem na nim żadnych norm ani definicji jakości właściwych urządzeniom pomiarowym... Ale czego się spodziewać za takie pieniądze? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myślicie o tym:

http://www.allegro.pl/item504460893_...ost_smoke.html

warty jest zakupu???

 

Nie wiem jak ten co pokazałeś , ale ja mam ten:

http://www.allegro.pl/item508900711_wskaznik_doladowania_smoke_boost_mroczne_widmo.html

i jestem jak na razie zdowolony. Klawo wygląda i fajnie działa. Sprzedający godny polecenia. Szybka wysyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta panowie powiedzcie mi czy da się bez rzeźbienia gdzieś wpiąć ten trójnik a afn'nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał silnika AHU to jeszcze była by możliwość :) a tak pozostaje rzeźba!

 

P.S. jakiej średnicy masz rury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie w TDI najlepiej podłączyć wskaźnik..?? chodzi mi o przewód ciśnieniowy.. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INFO:

 

W silnikach ze zmienną geometrią zapomnijcie o wpięciu się w przewód ciśnieniowy!

* nie dotyczy Silników w których leci wężyk do ECU!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co zrobić..?? Wiercić w kolektorze ssącym gwintować i montować króciec ?? bo chyba innego wyjścia nie ma.. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to co zrobić..?? Wiercić w kolektorze ssącym gwintować i montować króciec ?? bo chyba innego wyjścia nie ma.. ??

przeczytałes pierwszy post :?: obejrzałeś zdjęcia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kolektorze to trochę hardcore!

Górną część dolotu masz nadal oryginal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie myślałem o takim rozwiązaniu jak Twoje. Ale czy przy większym ciśnieniu nie będzie go wywalać..? nie masz problemów..?? Wolałbym to w temat wkręcić niż w plastik. Ale chyba nie będzie wyjścia.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tyle czasu jeździ i jest OK u innych też jeszcze nie wywaliło! a ich sprężarki pompują więcej niż moje maleństwo

 

Wiertarka w dłoń i Go!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam zachowuje się licznik..?? Bo mój strasznie rzęzi.. nie wiem czemu.. u kolego w AFN który kupił ten sam licznik jest OK. Postanowiłem się zamienić i sprawdzić i mój u niego chodzi ok a u mnie jego nie nie.

 

On ma AFn bez modzenia w silniku i np. u niego jak autko się odpali i na wolnych obrotach wskazówka nie drgnie a u mnie ciągle skacze góra dół tak bardzo szybko.

 

Nie wiem czy to może po zmianie programu turbo dziwnie pompuje.. albo coś może jest nie tak. Na wolnych obrotach u mnie w przewodzie po zdjęciu z licznika czuć powietrze jak leci z przewodu a u kolegi tego nie ma..

 

Nie wiem z czym to może być związane. proszę o pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś trójnik który był w zestawie?

Jeśli tak to sprawdź czy zrobiłeś to dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie zakładałem. Bo montowałem króciec do układu IC i bezpośrednio do wskaźnika doładowania. Są może jakieś sugestie co do mojego problemu..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załóż trójnik :P przestanie skakać i rzęzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie. Nie zakładałem. Bo montowałem króciec do układu IC i bezpośrednio do wskaźnika doładowania. Są może jakieś sugestie co do mojego problemu..??

Twój problem jest banalnie prosty!

Króciec który zamontowałeś nie ma specjalnego "zwężenia" i przez to całe zamieszanie!

Zobacz sobie trójnik jedno z jego wyjść ma specjalną zwężkę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Sprawdzę to. A pochwalę się, ze mój doładowuje 1.4.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności