Skocz do zawartości
Gość axor

AIRBAG - Zapaliła sie kontrolka.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam tego chłamu, zainwestujcie trochę więcej i od razu kupcie VCDSa. Te wszystkie linki powyżej są g... warte.

Kasowanie błędów problemu nie rozwiąże, lepiej mieć narzędzie, z którym można coś zdiagnozować.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co polecasz??? Bo nie chciałbym płacić za coś czym nie mogę sobie sprawdzić konkretnie danych silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co polecasz??? Bo nie chciałbym płacić za coś czym nie mogę sobie sprawdzić konkretnie danych silnika.

Nic innego jak VCDSa. Napisz priva do kolegi forumowego o nicku sipowitz, ja u niego kupiłem już 2 podobne urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Matsil, kolega sipowitz doradził i już wiem na czym stoję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem podobny problem, pomogła konserwacja złączy pod fotelem. Ale nie tych które są w podłodze przy progu, pod czarną prostokątną klapką. Musisz wykręcić fotel i u góry pod siedziskiem też są złącza. Najczęściej te nie kontaktują. Oczywiście po wszystkim musisz wykasować błędy.

 

Ja miałem dokładnie taki sam problem, przeczyściłem kostkę w podłodze i było dobrze tylko przez 1 dzień, później nic to nie dawało. Dopiero po przeczyszczeniu kostki pod fotelem na głębokości łączenia się siedziska z oparciem błąd nie powraca (już 3 miesiące). Fotela nie wykręcałem, a błąd wykasowałem chińczykiem za 110 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a błąd wykasowałem chińczykiem za 110 zł.

dasz jakies namiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze jak bedzie wypadek poduszki nie odpala

 

nie odpali tylko ta, której błąd dotyczy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie bylo to samo,Okazalo sie ze mam kabelek pod fotelem przeciety ,z tego powodu ze wraz z zona korzystamy i czesto zmieniamy ustawienie fotela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

i ja mam problem z tą kontrolką, kto z Was w warszawie na białołęce może mi podpiąć do kompa i sprawdzić w czym jest problem

zgóry wszystkim dziękuję za info

mój nr tel 502 51 81 81

pozdrawiam

MARAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w 3 wątkach pytasz o to samo...?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wyskoczył mi błąd w Pasku B6 z 2007r

Błąd airbag 1217 Zapalnik bocznej poduszki powietrznej, strona kierowcy - N199

 

Szybka naprawa: Kabelek pod siedzeniem od airbag uszkodził sie przez czest zmianę pozycji fotela, żółty kolor na niego trzeba zwrócić uwagę.

 

Pozdrawiam :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie prosze

wczoraj również zapaliła mi sięna trasie air bagowa kontrolka

mam Passata b5 fl 101 km 1,9 tdi BEZ FISA zwykła deska

 

Po lewej stronie zapaliła sie żółta kontrolka.

 

CO moge z tym zrobić mam pod fotelami te kostki wypiąłem wpiąłem nie pomogło

 

czy ja musze kasować ten błąd komputerem w razie co bo( jak włącze zapłon kontrolka gasi się ale zaraz zapala znów )

 

nie wiem czy w moim modelu trzeba kasować jak nie mam komputera na desce .

 

czy gdies w 3miescie by mi pomogł ???

 

Pozdreawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zapytaj w dziale B5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy pomóżcie prosze

wczoraj również zapaliła mi sięna trasie air bagowa kontrolka

mam Passata b5 fl 101 km 1,9 tdi BEZ FISA zwykła deska

 

Po lewej stronie zapaliła sie żółta kontrolka.

 

CO moge z tym zrobić mam pod fotelami te kostki wypiąłem wpiąłem nie pomogło

 

czy ja musze kasować ten błąd komputerem w razie co bo( jak włącze zapłon kontrolka gasi się ale zaraz zapala znów )

 

nie wiem czy w moim modelu trzeba kasować jak nie mam komputera na desce .

 

czy gdies w 3miescie by mi pomogł ???

 

Pozdreawiam

ten błąd musisz skasować przez VAG i jeśli rozpiąłeś wtyczki na podłączonym aku to by ci i tak wyskoczył i musiałbyś go skasować kompem nie ma innej możliwości ale wcześniej spisz nr i nazwę błędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje panowie za podpowiedź

 

 

teraz pojawił sie kolejny problem... sam w szoku jestem ale musze o tym napisać moze mi pomożecie

 

otóż po tej awarji którą opisałem wyżej chciałem podłączyć sie pod komputer

 

po zdjeciu tapicerki pod kierownikcą doznałem szoku . Kabel Diagnostyczny poprostu wyjąłem krótko mówiąc tak jakby ktoś obcią go przy komputerze takze mam kostke i kawałem kabla ..

 

teraz moje pytanie gdzie szukac komputera zeby spóbować jakos ten kabel z kompujterem połączyć ???

prosze podratujcie jakims zdjeciem s chematem cokolwiek byc moze ktos to obcią lub cos innego naprawde nie mam poljecia wiem ze mam kabel w reku z kostka .. zeby sie podłączyc do kompa musze jakos ten kabel tam podłaczyc

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deebo - piszesz w złym dziale - Passat 3C0 a ty masz 3BG ale mniejsza o problem,

 

nie panikuj bo takie numery to częsty przypadek zabezpieczenia passata przed kradzieżą, szukaj w innym miejscu gniazda lub pytaj poprzedniego właściciela gdzie jest ukryte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zapaliła mi się kontrolka airbag, komunikat na kompie "airbag fault". Czy to, to samo co "FEHLER" . Słabo znam języki obce. Pali się tak od ok 6 m-cy. Zdąrzyłem się przyzwyczić, ale wkurza mnie jak się zapala i jeszcze ten gong. Spiąłem plastikową opaską kostkę tą z boku fotela kierowcy ( komp pokazał błąd poduszki kierowcy ) ale efekt trwał ok 2 tygodni i znowu sie zapaliła. Dociskałem też kostkę pod fotelem, ale problem powracał także po ok 2 tygodniach. Czy wyciąć obie kostki (wolałbym nie), czy też problem tkwi gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fehler = Fault (niemiecki i angielski) oba znaczą błąd :)

 

Pali się tak od ok 6 m-cy

 

...

 

Czy wyciąć obie kostki (wolałbym nie), czy też problem tkwi gdzie indziej.

 

...

 

 

Skoro wiesz na pewno ze kostki i przewody są wporządku to moze problem tkwić w samej poduszcze, sterowniku lub czujniku. Sprawdz dokładnie przewody. U mnie tez sie przeciął i u przedmówców jak widać również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prezes100,

wywal kostkę tą przy siedzisku (a nie tą przy podłodze). Zlutuj na stałe wykasuj błędy VAGiem i zapomnisz o problemie. Pamiętaj że gdy świeci się błąd od poduszek, to żadna nie zadziała gdy będzie Ci potrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc. Spróbuję jeszcze na opaskę kostkę pod fotelem a jak nie pomoże to ją wytnę i mam nadzieję że kontrolki juz nie zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności