Skocz do zawartości
Gość axor

AIRBAG - Zapaliła sie kontrolka.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość axor

Witam

 

po wczorajszym czyszczeniu środka mojego Passata, zapaliła się kontrolka AIRBAG i wyświetlił się komunikat AIRBAG FEHLER.

 

Mechanik podłączył swój komputer serwisowy i chciał wykasować błąd, niestety nie udało się tego zrobić.

 

Komputer pokazał BŁĄD (01217) PODUSZKA PO STR. KIEROWCY.

 

Czy ktoś już miał może podobny problem i mógłby doradzić gdzie szukać usterki ??

 

Poduszek po str. kierowcy jest przecież kilka (kierownica, fotel, kurtyny a także tylna kurtyna oraz tylni fotel - też po str. kierowcy)

 

Proszę o ewentualne porady od czego zacząć.

 

Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam

 

Olek - Kalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zajechałeś odkurzaczem pod fotel i zahaczyłeś wtyczkę poduszki, sprawdź i dociśnij.

Błąd nie zniknie-musi zostać wykasowany.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość axor

..... też tak pomyślałem że może to być wtyczka pod fotelem.

 

Kiedy próba wykasowania błędu nie powiodłą się poruszałem wtyczkami pod zaślepką i jeszcze raz próbowaliśmy wykasować błąd.

Niestety również nie dało się wykasować błędu.

 

Jutro powypinam wtyczki i podoginam zestyki i jeszcze raz spróbuję wykasować błąd - zobaczymy czy pomoże.

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zakładac nowy wątek? Wystarczy użyć opcji SZUKAJ:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=22033&highlight=kontrolka

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=28151&highlight=kontrolka

 

Albo wymień wtyczki, albo je wyrzuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość axor

... niestety w moim przypadku przegląd kostki pod siedzeniem nie pomógł.

Zastanawiam się czy nie została przerwana taśma w kierownicy od poduszki głównej.

 

Może jednak można po numerze błędu 01217

rozszyfrować, połączenie której z poduszek zostało przerwane ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01217 - Zapalnik – N199 bocznej poduszki bezpieczeństwa kierowcy (ust elektr lub zwarcie)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum pierwszy raz, więc proszę o wyrozumiałość. Dołączyłem się do wątku, ponieważ zapaliła się kontrolka airbagu i po podłączeniu do komputera został zidentyfikowany błąd poduszki bocznej pasażera. Po skasowaniu było dobrze przez 2 godz. Potem znowu zapaliła się kontrolka. Nic nie rozumiem. Może ktoś pomoże?

Edytowane przez luka2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma. Najprawdopodobniej nie łączy któraś z kostek. Albo musisz ją wymienić na nową albo spiąć na stałe i problemy się skończą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Sprawdzę w takim razie kostkę. Jak nie pomoże, to zalepię kontrolkę i po problemie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to prawda, ze jesli pojawia sie blad tylko na jednej z poduszek to caly system przestaje dzialac ? Tzn zadna poduszka nie odpali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj podczas jazdy zapaliła się kontrolka od poduszki - jak naprawię to napiszę co było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewną dozą nieśmiałości:) informuję, że od dwóch dni kontrolka od airbagu się już nie świeci. Pomogło rozpięcie kostek i przeczyszczenie ich znanym odrdzewiaczem na W... Nie wiem tylko, czy długo będę się cieszył efektami mojej pracy.

Dodam jeszcze, że aby mieć dobre dojście do połączeń (kostek), trzeba odkręcić 4 śruby przy sankach. Bułka z masłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zrobiłem tak jak kolega wyżej rozpiełem wszystkie kostki przesmarowałem i połączyłem ponownie kontrolka się nie zapala. Dodam może jeszcze to że pierwsze łączenie kostek jest w podłodze pod plastikową pokrywką z przodu fotela , a drugie łączenie pod siedzeniem.:)kolor kostek żółty.:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz wykasowac bład w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak najpierw wykasowałem błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cekur

Witam na forum,

W czasie jazdy zapaliła mi się kontrolka AIRBAG.

Znajomy wykasował błąd, lecz problem pojawił się po paru godzinach ponownie.

Diagnostyczne urządzenie znajomego to wersja uniwersalna i nie do końca jasno wskazała błąd. Ostatecznie urządzenie wyświetliło komunikat "zapalnik spłonki napinacza pasów pasażera lewa strona”.

a w parametrach

- spłonka zapalnika pasów bezpieczeństwa 2,8 (ten parametr był nie stabilny zmieniał się i powracał z 2,8 na 2,2)

- spłonka zapalnika poduszki powietrznej 2,8

- spłonka zapalnika poduszki powietrznej pasażera lewa strona 2,2

- spłonka zapalnika pasów bezpieczeństwa 2,8

Z forum wiem, że to mogą być kostki. Do dwóch doszedłem. Jedna jest z przodu fotela a druga pod fotelem. (żółte kostki).

Po sprawdzeniu kostek okazało się, że raczej to nie one gdyż, parametry rezystancji się nie zmieniły i pozostało 2,2 przy poduszkach i 2,8 nie stabilne przy napinaczu pasów po stronie pasażera.

1.Czy powodem palącej się kontrolki AIRBAG jest ubytek rezystancji na rezystorze przy spłonce pasów bezpieczeństwa?

2.Czy może to problem rezystora przy podusze pasażera?

3.Jeżeli tak to jak do tych rezystorów się dobrać?

4.A może powód jest kompletnie inny?

 

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Edytowane przez cekur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do tematu

Mi kontrolka airbag pali sie juz z 6 miesiecy :) na poczatku podlaczylem pod kompa probowalem wykasowac nie da sie, jest to poduszka prawego pasazera ta z przaodu albo z boku, blad wyskoczyl jak dobrze jeszcze pamietam probowalem hamowac biegami i an 3 biegu zgasl, od tamtej pory sie swieci.

Piszecie tu o jakis kostkach zeby sprawdzic itd. nie wie gdzie szukac ;) pod fotelem ? wogule jest takie cos w mojej wersji z 2005 :) Wiem ze jak bedzie wypadek poduszki nie odpala :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przylaczam sie do tematu

Mi kontrolka airbag pali sie juz z 6 miesiecy :) na poczatku podlaczylem pod kompa probowalem wykasowac nie da sie, jest to poduszka prawego pasazera ta z przaodu albo z boku, blad wyskoczyl jak dobrze jeszcze pamietam probowalem hamowac biegami i an 3 biegu zgasl, od tamtej pory sie swieci.

Piszecie tu o jakis kostkach zeby sprawdzic itd. nie wie gdzie szukac ;) pod fotelem ? wogule jest takie cos w mojej wersji z 2005 :) Wiem ze jak bedzie wypadek poduszki nie odpala :)

 

pozdrawiam

Miałem podobny problem , po czyszceniu tapicerki zapaliła się kontrolka airbaga , wszyscy sprawdzali i czyścili kostki pod fotelem i nic nie pomagało . Dopiero po dokładnym zgłębieniu tematu okazało się że ie kostki pod fotelami ani za schowkiem tylko kosta od napinacza pasów w słupku . Po wyczyszczeniu dziala od 2 miesięcy i nie ma problemu :)

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samemu robiles ? czy trzeba jechac .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności