Skocz do zawartości
przemkost

Problemy z blokadą kierownicy i odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poprawiona instrukcja znajduje się tu: http://maxima.pc.pl/passat/opis.zip

 

Jeśli ktoś ma uwagi proszę pisać.

W najbliższym czasie spróbuję jeszcze raz rozebrać kolumnę i dodać więcej fotek (dokładniejszych).

Pozdrawiam

Darek

wrzuć tą instrukcję na rapida lub jakiś inny serwer bo link nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wydaje mi się że ktoś maczał w tym palce żeby ten link nie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeczytałem cały wątek i dzisiaj cały dzień tak około pietnastu razy stosowałem zasadę, czyli najpierw koła prosto potem kluczyk w pozycje 1 czekam aż gaśnie żółta kontrolka kierownicy potem pozycja 2 i zapala zawsze za pierwszym razem.

Jednak jeśli zacznie sytuacja się powtarzać więcej niż raz na jakiś dłuższy czas (a chyba jednak tak się stanie, samo nic się nie naprawia :-) ) to rozbieram układ i próbuję sam naprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ma juz ktoś te wyłączniki krańcowe do blokady. bo mój juz chyba naprawde jest na wyczerpaniu. Odpalałem samochód chyba z poł godziny, jak juz odpliłem troszke przejechałem i samochód zgasł no i tak co chwile. Z trudnością dojechałem do domu. Stycznik od blokady co chwile puszczał i samochód gasnął. Co dziwne gdy juz sie zapaliły kontrolki i wcisnąłem kluczyk dalej ,to kontrolki zgasły a, gdy samochód popchnąłem ,to odpalił.

Podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich i przepraszam za niedziałający w/w link do instrukcji. Niestety link został zablokowany ze względu na przekroczony limit (w ciągu 1 tyg. 1,5 GB transferu). Obecnie szukam jakiegoś dobrego serwera aby dodać plik. Na obecną chwilę dodam do http://www.wrzuta.pl link: http://w75.wrzuta.pl/plik/1LnIIf3VJZh/instrukcja

Tu można pobierać co minutę, więc myślę że tymczasowo problem się rozwiąże. Obecna instrukcja jest w PDF ( http://www.adobe.com ), jest to wydanie pierwsze poprawione. Obecnie pracuję nad instrukcją gdzie będzie podane dokładnie jak wlutować stycznik, gdzie i jak go zakupić w Polsce, jak sprawdzić stycznik, itp. Oczywiści nikogo nie zmuszam do w/w napraw. Jeśli ktoś ma uwagi proszę przesyłać na mail: [email protected] Proszę tylko nie pisać, że mam usunąć w/w instrukcję bo tego na pewno nie-zrobię.

 

POZDRAWIAM

 

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i mam prośbę jak ktoś ma dostęp do tych przekażników mocy i przełączników niech wystawi na allegro . Każdy będzie miał możliwość zakupu, a nie dzwonienie po hurtowniach w celu zakupu pojedyńczych sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Kolega Valdi juz zamowil oryginaly z US wiec minie kilka dni zamin dojda. A w polsce mozna znalezc tylko zamienniki ktore jeszcze nie zostaly przetestowane wiec dajcie kilka dni jeszcze. Ja dzisiaj dostane te przelaczniki OMRON'a i w poniedzialek wszystko zostanie sprawdzone. Dam znac jak tylko bede cos wiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo Dszyszka link działa. Choć u mnie jeszcze wszystko ok z kolumną to warto mieć taką instrukcję na zapas, ponieważ każdego z nas prędzej czy później to spotka. Ciekawy jestem co na to serwisy VW. Może przestaną w końcu wymieniać całą kolumnę za 3500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniać całą kolumnę za 3500zł.

ojj chyba wiecej to kosztuje ... :)

 

dzieki Darek za wstawke, mialem dzis to samo ogarnac ;]

 

 

//

 

! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

... wychodzę z propozycją do tych którzy mają trudności z przelutowaniem elementów, lub boją się tego dotykać, jeżeli chodzi np. o system zabezpieczający przed otwarciem...

 

Proponuję przelutowanie elementów (zamianę przełączników), zaizolowanie płytki przed wilgocią, oraz poskładanie wszystkiego do kupy - tak aby po otrzymaniu przesyłki - przykręcić tylko do kolumny / włożyć wtyczkę i skręcić całe autko.

 

Usługa wykonywana przez firmę specjalizująca sie w elektronice i automatyce przemysłowej z 30 letnim stażem na rynku polskim i niemieckim, oraz bardzo dobrym zapleczem. Nie przez Pana Janka w garażu ...

 

Cena usługi: 70,00 PLN (cena zawiera również zabezpieczenie przesyłki w transporcie) Oczywiście koszty transportu pokrywa zlecający usługę.

Pewnie będzie możliwość wynegocjowania lekko ceny.

 

Pewnie będzie możliwość zapłaty po sprawdzeniu przez klienta modułu (zamontowaniu - odpaleniu autka - przetestowaniu) ... tylko teraz jest problem z uczciwością ludzi (oczywiście nie obrażając nikogo!) hehe ;) a ja nie chcę za kogoś zakładać ;) no ale możemy coś pomyśleć ...

 

! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Valdi jak z tymi stykami ?? Bo wlasnie doszly do mnie te OMRONY ale sa calkiem inne wiec na bank nie podejda. Calkiem inny uklad nozek jest i nie ma opcji zeby to przelozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam caly czas ... jak bedzie to od razu pisze na forum!

przeslij fotki tego co ty masz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po raz kolejny. Ja osobiście zamówiłem OMRONy ale to zamiennik i do końca nie pasuje więc 35 zł. poszło w .... ale znalazłem oryginały =detail&tx_productkatalog_pi1[modifier]=0&tx_productkatalog_pi1[value]=1055&tx_productkatalog_pi1[pointer]=8&cHash=4781aea01c462855d83feb38fc054fac"]1055.3654 w Polsce. Niestety zamówienie to minimum 2000 szt. :zeco Zamówił bym ale co z tym zrobię a cena to ok 7-8 zł za sztukę, to daje 2000 * 7zł. = 14 000 zł. Stycznik =detail&tx_productkatalog_pi1[modifier]=0&tx_productkatalog_pi1[value]=1055&tx_productkatalog_pi1[pointer]=8&cHash=4781aea01c462855d83feb38fc054fac"]1055.3654 jest idealnie dopasowany (jest oryginalny), nóżki wygięte odpowiednio itd. Obecnie zamówiłem =detail&tx_productkatalog_pi1[modifier]=0&tx_productkatalog_pi1[value]=1055&tx_productkatalog_pi1[pointer]=3&cHash=3872ec36cba5d5de6f1354b6f125f0d5"]1055.0351 ale będę zmuszony więcej popracować lutownicą (nóżki są zakończone oczkiem).

Wszystko zamieszczę w instrukcji więc myślę że sobie poradzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich po raz kolejny. Ja osobiście zamówiłem OMRONy ale to zamiennik i do końca nie pasuje więc 35 zł. poszło w .... ale znalazłem oryginały 1055.3654 w Polsce. Niestety zamówienie to minimum 2000 szt. Zamówił bym ale co z tym zrobię a cena to ok 7-8 zł za sztukę, to daje 2000 * 7zł. = 14 000 zł. Stycznik 1055.3654 jest idealnie dopasowany (jest oryginalny), nóżki wygięte odpowiednio itd. Obecnie zamówiłem 1055.0351 ale będę zmuszony więcej popracować lutownicą (nóżki są zakończone oczkiem).

Wszystko zamieszczę w instrukcji więc myślę że sobie poradzicie.

 

dajmy jeszcze chwilke czasu ... powinny dotrzec te przelaczniki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj juz nie wytrzymalem i musialem cos z tym zrobic. Wiec jako ze mialem plytke na wierzchu, zamienile owe switch'e miejscami i teraz wszystko smiga jak nalezy. Zauwazylem jedynie ze kierownica blokuje sie po jakis 2-3 sekundach po wyjeciu kluczyka ale to mi akurat nie przeszkadza. Tak musi zostac dopuki nie dostane czesci zamiennych. Teraz wiezlem sie za lampy ringi z tylu na klapie :D. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj juz nie wytrzymalem i musialem cos z tym zrobic. Wiec jako ze mialem plytke na wierzchu, zamienile owe switch'e miejscami i teraz wszystko smiga jak nalezy. Zauwazylem jedynie ze kierownica blokuje sie po jakis 2-3 sekundach po wyjeciu kluczyka ale to mi akurat nie przeszkadza. Tak musi zostac dopuki nie dostane czesci zamiennych. Teraz wiezlem sie za lampy ringi z tylu na klapie . Pozdrawiam

 

czyli pacjent zyje ;)

 

U mnie mija juz 9dzien od operacji i problem zostal wyeliminowany ... jak to duzo nie trzeba do szczescia - proste odpalenie auta za pierwszym razem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Od jakiegoś czasu czytam z zaciekawieniem Wasze posty, ponieważ mam ten sam problem. Wcześniej nic nie pisałem, gdyż nie miałem nic do dodania.

Po pierwsze WIELKIE BRAWA I PODZIĘKOWANIA teraz na forum dla Darka i Marcina za wielki wkład w/w problem:)

Po drugie też szukam tych przełączników 1055.3654 i dotarłem do dystrybutora, który właśnie w tej chwili dał mi odpowiedź cyt. (Niestety minimalna ilość jest 1000 szt. czas realizacji 4-6 tygodnie cena 1,20 Euro/ szt.) jest koszt odpowiadający naprawie jednego passata w serwisie, ale to i tak spora ilość do kupienia:(

http://www.soselectronic.pl/?str=1

 

Znalazłem też ten, o których pisze Darek 1055.0351 pin right 1.5 long za 1,65 GBP nawet nieźle, lecz różnica pomiędzy (1055.0351 pin right 1.5 long) a (1055.3654 pin left 2.5 long) jest znacząca.

http://uk.futureelectronics.com/en/Search.aspx?dsNav=Ntk:PartNumberSearch|1055|1|,Ny:True,Nea:True

Z tej firmy jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi zwrotnej (ile min szt. i jaka cena) oryginałów 1055.3654, ale po rozmowie tel. wiem, że min zamówienie musi być na min 500 USD lub min opakowanie, w którym jest chyba 500 szt.

Tak, więc zostaje nam tylko cierpliwie czekać, aż Marcin dostanie przesyłkę i będzie mógł nam odsprzedać.

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, więc zostaje nam tylko cierpliwie czekać, aż Marcin dostanie przesyłkę i będzie mógł nam odsprzedać.

Pozdrawiam

Darek

 

Darek, zamieniaj przelaczniki miedzy soba i mykaj dalej autkiem ;)

przyciski wymieni sie jezeli bedzie kataklizm ;) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darek, zamieniaj przelaczniki miedzy soba i mykaj dalej autkiem ;)

przyciski wymieni sie jezeli bedzie kataklizm ;) !

 

Marcin jutro mają mi wysłać lakier izolujący, który mi poleciłeś i jak go dostanę to zakładam białe rękawiczki i do operacji.

Muszę też znaleźć jeszcze jakąś młodą i ładna siostrę do asystowania cha cha:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.spectrummicrowave.com/swi...dgroup=switch2

 

http://search.globalspec.com/Product...momentary).%20

 

nie wiem czy to pomoze ale mam nadzieje, zaden ze mnie elektromechanik precyzyjny

 

Kris, przelaczniki juz zostaly zlokalizowane ;) wiadomo jakie sa potrzebne ... to tylko kwestia czasu aby je sprowadzic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności