Skocz do zawartości
Łysy

Przyciemniamy szybki

Rekomendowane odpowiedzi

bo przecież można lekko ściemnić i to na legalu

 

jesteś pewien? mowa tu o bocznych szybach drzwi kierowcy i przednich pasażera, których folią nie można przyciemniać (nawet biała szyba - passaty mają zielone) nie przepuszcza 100% światła a najbardziej lajtowa folia to chyba -20% więc przekroczysz tak czy siak dopuszczalne 80% dozwolonej przepuszczalności światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dopuszczalne 80% dozwolonej

 

70% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
70%
Dominik ma rację,ja kiedyś w golfie miałem przyciemnione szyby w przednich drzwiach w ok.30% i policjanty się nie czepiali,niemniej jednak ja bym proponował przyciemnianie zostawić fachowcom,dadzą certyfikat który dobrze jest wozić w aucie,bo jak się trafi hu...wy policjant to dowód zabierze...ja mam szybki fabrycznie przyciemniane,a przednich bocznych nie będę przyciemniał bo troche ciemno w wozie będzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie Mr.X ma rację, fabryczna szyba VW tzw.zielona + najsłabsza folia do przyciemniania daje od 32% do 34% tak więc przekracza normę. Kumpel mój jest w drogówce i przez kilka lat swojej służby wypraktykował, jeszcze nie zdarzyło się żeby dowodu nie zabrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w golfie miałem przyciemnione szyby w przednich drzwiach w ok.30% i policjanty się nie czepiali,niemniej jednak ja bym proponował przyciemnianie zostawić fachowcom,dadzą certyfikat

 

nie chcę Cię martwić, ale żadna firma nie da Ci certyfikatu na legalność przyciemnienia szyb przednich i każdy policjant o tym wie. poza tym z tego co się orientuje to certyfikat chyba dostaje się cna folie, a nie na robotę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybach chyba jest napisane jaka jest ich przepuszczalnosc swiatla - wiec wszystko powinno byc jasne czy mozna jeszcze sciemnic czy nie.

W Vectra B mialem na szybie, w passku nie pamietam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Pasek miał ciemne szyby przednie a jeździł w Szwecji, a w Polsce pierwsza kontrola zaowocowała reprymendą Pana z drogówki i wybraniem (nakazem odbycia badania) się do stacji diagnostycznej mierzenie przepuszczalności (powinno być 70% z przodu a było 23%) a potem zrywanie mi zostało. Także przyciemnianie szyb przednich to dość śliski temat.

Certyfikat dostaje się na folię, że spełnia atesty a na robotę nie tak jak mówi Witek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Certyfikat dostaje się na folię, że spełnia atesty a na robotę nie tak jak mówi Witek.
o tym że też myślałem,mogłem bardziej sprecyzować moją wypowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopytam ale strona mówi za siebie:

 

Czy istnieją przepisy ograniczające naklejanie folii?

Istnieją przepisy, które ograniczają naklejanie folii, jednak wszystkie sprowadzają się do jednego. Otóż, nie można naklejać na przednie boczne szyby - czyli w polu widzenia kierowcy, folii które po naklejeniu łącznie z szybą będą przepuszczały mniej niż 70% światła.

Tak więc, na przednie boczne szyby w polu widzenia kierowcy można naklejać następujące rodzaje folii:

beztytulu71.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dopytam ale strona mówi za siebie:

 

Czy istnieją przepisy ograniczające naklejanie folii?

Istnieją przepisy, które ograniczają naklejanie folii, jednak wszystkie sprowadzają się do jednego. Otóż, nie można naklejać na przednie boczne szyby - czyli w polu widzenia kierowcy, folii które po naklejeniu łącznie z szybą będą przepuszczały mniej niż 70% światła.

Tak więc, na przednie boczne szyby w polu widzenia kierowcy można naklejać następujące rodzaje folii:

beztytulu71.jpg

 

ACTINA możesz sobie okleić tymi foliami bardzo stary samochód (tego typu auta syrenka, trabant) gdzie szyby nie były przyciemniane fabrycznie. Nie wiem, od którego roku i które marki, ale na pewno nasze modele mają przyciemnione fabrycznie szyby i nie wolno ich przyciemniać.

 

Zresztą jak masz za dużo kasy to twoja sprawa i kwestia czasu i policjanta jak długo pojeździsz sobie z tymi szybami.

 

Aaaa przypomniało mi się jeszcze jedno w piątek byłem na badaniu technicznym i facio opuścił obie przednie szyby mówi, że sprawdzał czy nie są przyciemnione folią. Tak, że nie tylko policja stoi na przeszkodzie, ale też przegląd techniczny, (chyba, że masz w szufladzie lewą pieczątkę i sobie podbijesz hehe.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli słabo to widzę z tymi przednimi:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w passku nie pamietam

Sprawdzilem i brak takiego info na szybie ;(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli słabo to widzę z tymi przednimi:/

 

no raczej tak.

 

 

Ale niektórzy oklejają folią bezbarwną i wtedy działa trochę jak szyba antywłamaniowa (ciężej ją stłuc), co ma też swoje minusy, jak byś miał potrzebę wydostania się z auta przy zablokowanych drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, od którego roku i które marki, ale na pewno nasze modele mają przyciemnione fabrycznie szyby i nie wolno ich przyciemniać.
Zgadza się już to pisałem, jeśli się nie mylę to b3 już miało zielone szyby. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ja mam takie szyby to co mi grozi?

mn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglad techniczny po usunieciu folii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeżdże już troche,miałem pare kontroli rutynowych i nic :) i sam sobie zrobiłem te szybki,folia jest tak dobrana że jak się wsiądzie do środka to tył jest ciemny ale na przednich nie widac różnicy między przednią a bocznymi,ale z zewnatrz są ciemne:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak ja mam takie szyby to co mi grozi?

 

Ja miałem też takie ale już nie mam;) Udało się bez robienia przeglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak ja mam takie szyby to co mi grozi

Pierwsza kontrola wyspecjalizowanej jednostki policji (urządzenia do mierzenia przepuszczalności szyb) i musisz zdjąć na miejscu. Jeśli nie dasz rady zabierają dowód rej. i musisz zrobić przegląd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zabierają dowód rej. i musisz zrobić przegląd.
Święte słowa. Koszt 30zł. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności