Skocz do zawartości
Gość jakub77

proszę o poradę-kupno przepływomierza (marka, opinie)

Rekomendowane odpowiedzi

Dałeś po prostu dupy
Hmmm, jakos nie poczulem.

 

 

Kolejny raz napisze, ze wole odgrzac kotleta forumowego, niz nowy podobny temat zakladac i robic burdel na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jako że dyskusja się rozwinęła to i ja coś od siebie ,otóż kupiłem nówke przepływke Magneti Marelli do swojego 1.8 APT no i niestety wytrzymała niecałe 3 miesiące (ok 1500 km)-właśnie jest w reklamacji zobaczymy z jakim skutkiem ,także MM nie polecam ,zainwestowałem w kolejną tym razem używke miała być na czas reklamacji tamtej ,ale na razie jestem z niej bardzo zadowolony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przewaliłem troche tematow, ale tego info nie znalazlem.

Mozesz pokazac gdzie to jest i czym poparte?

 

szukaj w dziale diagnostyka vag oraz tunning 1.8t na temat zamienników wypowiadał się Marecek z swym ponad 300 konnym 1.8t który to on sam przechodził próby z zamiennikami innych firm, zresztą nawet w logach niektórych użytkowników nowy zamiennik błędnie podawał wskazania więc gra na chybił trafił nie warta zachodu, tylko brać Bosch a czy regenerowany czy nie regenerowany oraz czy z aso to tylko kwestia zasobności portfela, ja osobiście polecam przepływkę regenerowaną przez bosch ( w sumie w aso mają też bosch tyle że jest tam numer vw oraz bosch.

 

Co do zamienności końcówek N na L nie mam zielonego pojęcia czy one są takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie czy przepływomierz tej firmy jest wart zakupu

http://przeplywomierze.istore.pl/pl,...6,audi,a8.html

 

tam nawet nie jest podany producent tylko numery jakim on odpowiada, ale jak masz na tyle gruby portfel by kupić parę chińskich przepływek aż trafisz na właściwą (będzie prawidłowo mierzyć) to bierz, ja jestem zdania (wyrobione tu na forum, błędach innych użytkowników) że tylko taki jaki masz fabrycznie ( nie musi mieć znaczka VW byle by się numery producenta przepływomierza zgadzały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tam nawet nie jest podany producent tylko numery jakim on odpowiada, ale jak masz na tyle gruby portfel by kupić parę chińskich przepływek aż trafisz na właściwą (będzie prawidłowo mierzyć) to bierz, ja jestem zdania (wyrobione tu na forum, błędach innych użytkowników) że tylko taki jaki masz fabrycznie ( nie musi mieć znaczka VW byle by się numery producenta przepływomierza zgadzały)

 

dzięki za ostrzeżenie na razie nie kupuje bo jeszcze nie sprawdziłem tego co mam w samochodzie bo nie wiem jaki parametry powinien trzymać przepływomierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem nówke przepływke Magneti Marelli do swojego 1.8 APT
Do mojego nufka tej firmy to ok 1700zl, badz regenerowana za ok 1200zl ;) Takie male OT.

 

 

Co do uzywek, to dzisiaj w swoim AWT przetestowalem dwie ze szrotu. Jedna z koncowka L, a druga byla bez litery. Pierwsza w gornym zakresie obr. miala wartosci nizsze o 20-30g/s, a druga byla nie wiele lepsza ;).

Moral taki, aby nie pchac sie w uzywki, bo ani to tanie nie jest w porownaniu do nowej, parametry juz nie te, i problem z reklamacja moze byc.

 

 

Jeszcze takie pytanka:

1. Jak przeplywomierz pada to podaje zanizone wartosci? To powoduje spadek mocy i spalanie spada (w dieslu) albo rosnie (w benzynie)?

2. Jak przeplywomierz zamiennik podaje wieksze wartosci niz oryginal to co wtedy z moca i spalaniem?

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy ktoś próbował robić przekładkę przepływki z AWX do AVB??

1 to mysle o sprawdzeniu własnej, a 2 to o pozostawieniu takiej zamiany jesli będzie ok.

Ma to w ogóle rację bytu?? Mowie tu konkretnie o boshu w Pasku rocznik 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a czy ktoś próbował robić przekładkę przepływki z AWX do AVB??

1 to mysle o sprawdzeniu własnej, a 2 to o pozostawieniu takiej zamiany jesli będzie ok.

Ma to w ogóle rację bytu?? Mowie tu konkretnie o boshu w Pasku rocznik 2001

W moim AVB siedziala przeplywka od wersji 131PS. Takie auto juz kupilem.

Przez pierwszy rok w kraju spalanie w miescie bdb, pozniej autu cos odje....lo i w zimie komp pokazywal 9-11l. W parktyce wychodzilo ok 9l w miescie w zimie. Ale nie mam pojecia czy to mialo zwiazek z przeplywka, bo jej chyba nigdy nie logowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...czy obudowa przepływomierza jest identyczna np w zamienniku a boscha/pierburg'a ? bo mam zamiar wymienić sam wkład, dość tych zamienników a zawsze pare groszy się zaoszczędzi niż kupować całą zabudowę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania. Chce kupić lizak Pierburga nr 7.22684.08.0 i wstawić do obudowy Boscha w AHU, sprawdzał ktoś takie połączenie? Znalazłem informację, że mogą być problemy z chwilowym brakiem mocy po zmianie biegu ale chce zasięgnąć opinii ludzi, którzy sprawdzili to na własnym samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj żeby kupić o tych samych numerach ja kupiłem taki zamiennik i działa b.dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyłączam się do pytania. Chce kupić lizak Pierburga nr 7.22684.08.0 i wstawić do obudowy Boscha w AHU, sprawdzał ktoś takie połączenie? Znalazłem informację, że mogą być problemy z chwilowym brakiem mocy po zmianie biegu ale chce zasięgnąć opinii ludzi, którzy sprawdzili to na własnym samochodzie.

 

a po co na siłe robić sobie problemy, jak ma sie vag-a i laptopa pod ręką to można kupować śmiało używkę ( only Bosch) - co to za problem wymienić go na miejscu i zrobić loga dynamicznego z wskazaniami przepływki. Jak przepływka dobra to śmiało kupować. Dobrym też jest ją wyczyścić psikaczem do czyszczenia np. gaźników. Oczywiście tylko popsikać ją nic nie dotykać w środku !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam vaga i mogę zrobić logi ale używaną przepływkę to ja mam i wiem jak ona mierzy nawet po czyszczeniu, dlatego szukam nowej a lizaki Pierburga podobno są trwalsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no również zdecyowałem się na "lizaka " pierburga, http://allegro.pl/przeplywomierz-wklad-tdi-vw-audi-skoda-pierburg-i2911494803.html TUTAJ MASZ ponoć dobry zaufany człowiek, lecz cały dzień próbuje się z nim skontaktować i lipa ;p Czy są wkłady pierburg'a do 1.8 20v apt, bo wujek google cos zjarany i nie potrafi czysto odpowiedziec ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie...czy obudowa przepływomierza jest identyczna np w zamienniku a boscha/pierburg'a ? bo mam zamiar wymienić sam wkład, dość tych zamienników a zawsze pare groszy się zaoszczędzi niż kupować całą zabudowę ?
W wakacje uszkodzilem swoja przeplywke. Szukalem info na temat zamiennika pierburga do AWT. Wg rozpiski akurat pasowal model, ktory w wiekszosci zastepowal przeplywki bosha dedydkowane do diesla, co dla mnie bylo dziwne. Pożyczyłem od kumpla nowego bosha do TDi 110PS. Pomiary na Vagu idelane, a w gornym zakresie oborotow nawet o 10 mg/s wieksze. Niestety spalanie ciut wieksze na trasie wyszlo. Kupilem nowego bosha dedykowanego do AWT i wszystko wrocilo do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie zamiennikow poniewaz długo nie pojezdzicie mialem to samo nie tak dawno temu nowy ale zamiennik i potrzyma miesiac. Elektryk mi powiedział zebym lepiej kupił z demontazu uzywany ale oryginalny wtedy mam pewnosc ze pojezdze na nim. Bo wiadomo zen owy kosztuje znacznie wiecej a używany oryginał 50-70zł Boscha Wiec polecam to będziecie miec niemalze 99% pewnosc niz zaminnik nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcinekw1 ale przepływkę warto sprawdzić, bo się może okazać że i używa zaniża wskazania. Ja polecam oryginał (bosch, pierburg).. trzeba zapłacić ale pochodzi napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepływkę warto sprawdzić, bo się może okazać że i używa zaniża wskazania. Ja polecam oryginał (bosch, pierburg).. trzeba zapłacić ale pochodzi napewno.
Dokladnie. Kupilem na szrocie przeplywke. Od razu wsadzilem do auta i pojechalem na testy. Wskazania o 20% mniejsze. Zrobilem jeszcze tak 2 razy i to samo.

Na allegro zadawalem pytania, z ktorego roku maja przeplywki, ale odpowiedz przewaznie byla taka, ze wazniejszy jest przebieg niz rocznik. Tylko, ze z przebiegiem wiadomo jak u nas jest - z reguly nie prawdziwy ;).

Kupilem niby nowke nigdy nie uzywana przeplywke z 2011 r. z allegro za 1/3 ceny ASO. Nowka okazala sie smierdzaco uzywka z 2002r.

Sprzedawca sie zapieral, ze to nie mozliwe. Zglosilem sprawe do allegro i kase wraz z kosztem przesylki w jedna strone otrzymalem od psrzedajacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę troszeczkę temat. Mam paska 1.9 TDI 130 KM AWX 2001. Chciałbym zapytać, który z tych numerów przepływek jest do mojego paska 0280 217 529 czy 0281 002 461. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności