Skocz do zawartości
Gość patarek

elektryczne szyby.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za rady Panowie. Dopiero w środę będę mógł się temu przyjrzeć. Jeżeli chodzi o pykanie, to nie występuje ono w ogóle przy naciskaniu przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam tez problem z elektrycznymi szybami w moim Passacie B4. Problem polega na tym ze szyba od strony kierowcy nie chce sie w ogóle opuszczać. Gdy przyciskam przycisk w dol to nic nie cyka, a gdy w gore to słychać cykanie przekaźnika. Wcześniej myślałem ze to wina przekaźników wiec wymieniłem ten odpowiedzialny za opuszczanie szyby i wszystko było przez jakiś czas dobrze dopóki nie zrobiło się trochę wilgotno i szyba przestała działać. Co może być zepsute??

 

Przemierzylem wylacznik to na stykach do obnizania szyby od kierowcy jest 5V natomiast u pasazera jest 0V. Ktoś wie skad moze brać sie te 5V gdyz prawdopodobnie to moze byc powod niedzialania.

Edytowane przez royforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego, sprawdź przewody łączące drzwi z kabiną. jeśli będą okej, to na 95% masz zimne luty w sterowniku. będziesz musiał wyciągnąć sterownik, rozebrać i poprawić zimne luty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody są raczej ok, a zimnych lutów tez nie zauważyłem. Oto zdjęcia jakie zrobiłem przy wymianie przekaźnika.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9c41ebf778b3f526.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dca1e1c9fc1d1ace.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje kupić dolną tą wiekszą szynę do podnośnika lewy przód ma ktoś może na zbyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów z Forum :passatfan

Mam elektryczne szybki w pasacie, problem sie pojawił ostatnio, zauważyłem że szyba w lewych tylnych drzwiach pasażera sie nie otwiera, z tego co widze to prąd dochodzi do przełącznika, ale nic sie nie dzieje, :rozpacz,,,, Czy powodem może być silniczek, oraz drugie pytanie czy silniczek z przednich drzwi kierowcy jest identyczny jak ten w tylnych drzwiach ???

z góry dzieki za odpowiedzi

pozdro :papa

Edytowane przez SZUSTY18VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Kolegów z Forum :passatfan

Mam elektryczne szybki w pasacie, problem sie pojawił ostatnio, zauważyłem że szyba w lewych tylnych drzwiach pasażera sie nie otwiera, z tego co widze to prąd dochodzi do przełącznika, ale nic sie nie dzieje, :rozpacz,,,, Czy powodem może być silniczek, oraz drugie pytanie czy silniczek z przednich drzwi kierowcy jest identyczny jak ten w tylnych drzwiach ???

z góry dzieki za odpowiedzi

pozdro :papa

może masz brzyblokowany mechanizm i silniczek nie ma na tyle siły żeby całą szybe ruszyć. Spróboj niech ktoś Ci naciska włącznik a Ty złap dwiema rękami szybe i spróboj ją pociągnać do dołu może się cos zablokowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbować można, ale martwi mnie to ze szyba (sama podczas jazdy opada, nie dużo bo jakieś 0,5 cm, a chuczy w aucie że sie wysiedziec nie da:518: ), a silniczek nie probuje jej w ogóle szarpać do góry ani na dół

:-<<

 

---------- Dodano o 16:37 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:11 ----------

 

kolego Krynio nie dało rady, ( faktycznie szyba osuneła sie ok 2 cm i tyle trzyma podnośnik i ani drgnie, naciskanie przycisku== zero reakcji:kwasny (obserwacje pokazują ze jest napięcie na przełączniku, ale ginie w drodze do silniczka, ewentualnie silniczek umarł :/:,,, a teraz szukam odp na moje drugie pyt: Czy silniczek z przednich drzwi bedzie pasował do tylnych :ocochodzi ??

Edytowane przez SZUSTY18VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie jestem nowy na forum i proszę o zrozumienie

Dziś nabyłem Paska jak w opisie i jest problem z przednimi szybami otóż prawa raz działa a raz nie,

a lewa pyka ale jak jej pomogę rękami to się opuszcza i podnosi. Proszę o sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przednich drzwi bedzie pasował do tylnych ??

Raczej nie ale dziwie się że do tej pory nie zwaliłeś tapicerki i nie sprawdzie czy dochodzi prąd do silniczka,

W tych typach najgorsze sa moduły przekażniki, w każdych drzwiach osobno, to jest niestety najczęstsza przyczyna awarii szyb.

 

tóż prawa raz działa a raz nie

No też stawiam na przekaźniki.

Ta lewa to skoro ma ciężko to warto zajrzeć czy coś nie spadło, pękło czyli ogólnie czy wszystko jest na swoim miejscu.

Zdejmiesz tapicerkę to dość łatwo powinieneś stwierdzić czemu silnik ma za ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbować można, ale martwi mnie to ze szyba (sama podczas jazdy opada, nie dużo bo jakieś 0,5 cm, a chuczy w aucie że sie wysiedziec nie da:518: ), a silniczek nie probuje jej w ogóle szarpać do góry ani na dół

:-<<

 

---------- Dodano o 16:37 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:11 ----------

 

kolego Krynio nie dało rady, ( faktycznie szyba osuneła sie ok 2 cm i tyle trzyma podnośnik i ani drgnie, naciskanie przycisku== zero reakcji:kwasny (obserwacje pokazują ze jest napięcie na przełączniku, ale ginie w drodze do silniczka, ewentualnie silniczek umarł :/:,,, a teraz szukam odp na moje drugie pyt: Czy silniczek z przednich drzwi bedzie pasował do tylnych :ocochodzi ??

 

Wez Chlopie rozbiez drzwi i zobacz moze sie podnosnik gdzies skrzywil albo zablokowal bo silnik ma czujnik hella jak cos stawia opor to nie dziala i tyle. Moze zab sie uwalil i nie chce wskoczyc w zebatke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś przerabiał może zamiast tej płytki na same przekaźniki?? I jak by to wtedy podłączyć? Problem polega na tym ze od strony kierowcy pękła mi ta płytka sterująca, wiec przerobiłbym to na sterowanie za pomocą samych przekaźników tylko nie wiem do końca jak, a od strony pasażera wszystko jest oryginalne jak co. Proszę o pomoc. Chyba ze ktoś ma do sprzedania ten moduł?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup moduł. Po szrotach poszukaj. W przekaźniki się nie baw, to nie takie proste na jakie się wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos moze jeszcze schemat tego modulu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz schemat elektrycznych szyb czy sterownika? Bo jeżeli sterownika, to raczej mało dostępny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym sterownika jeśli ktoś by miał. A elektryki szyb do Passata B4 1994 tez możecie zapodać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W załączniku masz wszystko co dostępne do b4.

pass95.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie techniczne, czy ta listwa do której przykręca się szybę będzie pasowała do lewych drzwi do podnośnika elektycznego, od dzwi prawych ale podnośnika ręcznego ? mowa o tej listwie w której są dwie takie spinki

http://allegro.pl/spinka-slizg-szyby-volvo-s60-s80-vw-passat-b4-i4091487259.html

bo pękła mi jedna spinka ale ta wewnątrz której nie da się wyjąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie mam i jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi ale wydaję mi się że powinna pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności