Skocz do zawartości
Gość Polmozbyt

Ogrzewanie nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz jest zagadka !! Ręce mi opadły. Wsiadłem do auta, na kompie wyświetla się znaczek STOP mało płynu chłodzącego. Więc do garażu podjechałem dolałem wody i patrze co się dzieje. Zbiorniczek odkręcony co chwila dolewka wody i bąbelki idą co jakieś 3- 4 minuty. Dolewam jak mało wody i tak w kółko. Weszła banka pięcio litrowa. Nie możliwe żeby przez głowice tyle wywaliło. Nawet dymka parowego nie ma jak się przygazuje. Wszedłem do kanału i wycieków też nie widać. Jak by przez głowice leciało to by przy dodaniu gazu bardziej wyrzucało a tu tak nie jest. Ciekawe czy parownik nie wadliwy i gaz wode wywala ( ma całe pół roku). W kabinie też sucho czyli nagrzewnica cała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To oprócz tego co napisałem - sprawdź jeszcze błędy w klimie. Może któraś klapka się przycina. A temperatura na wskaźniku trzyma non stop 90 stopni? A węze sprawdzałeś, czy są gorące? Może tez byc tak, ze wiskoza sie "rozpadła" czyli zablokowała i non stop chodzi. Nie rzęzi ci nic, jak pracuje silnik?

 

Przyłącze się do tematu.

Danek75 wspomniałeś że wiskoza sie rozpadła czyli chodzi o "wiatrak" tak ?

Ja mam właśnie taki sam problem i wiatrak chodzi cały czas ? Czy tak ma być czy po prostu się zepsuł ponieważ on jest podłączony do rolki i napedzany bezpośrednio (chyba że się mylę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak ma chodzić cały czas na wolnych obrotach bo go pasek napedza. Ręką go idzie spokojnie zatrzymać. Gdy układ chłodzenia nie daje rady to dopiero wtedy wiatrak zaczyna szybciej kręcic dzięki wiskozie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , a co powiecie na termostat , może w tym też jego wina , jak wyczytałem na forum - to że wskazówka pokazuje 90 stopni nie znaczy że tyle jest na silniku - były posty że na liczniku 90 a Vag wykazuje 70 stopni ; tak na upartego te 20 stopni więcej do nagrzewnicy to już jest coś.

 

Chyba się pokuszę na wymiane termostatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie , a co powiecie na termostat , może w tym też jego wina , jak wyczytałem na forum - to że wskazówka pokazuje 90 stopni nie znaczy że tyle jest na silniku - były posty że na liczniku 90 a Vag wykazuje 70 stopni ; tak na upartego te 20 stopni więcej do nagrzewnicy to już jest coś.

 

Chyba się pokuszę na wymiane termostatu.

 

Mariusz spróbuj od podmiany climatronica , albo wydmuchaniem z tej krateczki w nim (po lewej stronie) całego kurzu odkurzaczem.

Może po prostu sterowanie jest popsute i daje niepoprawne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj go rozkręciłem i wyczyściłem , nie mam za bardzo do kogo uderzyć na podmianę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś sprawdzanie błędów na climatronicu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A robiłeś sprawdzanie błędów na climatronicu?

 

 

Czysto na climatronicu , czysto na Vagu..

 

---------- Dodano o 20:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:53 ----------

 

Czysto na climatronicu , czysto na Vagu..

 

Jutro go podgrzeję i podepnę pod Vaga , zobaczymy co będzie śpiewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie wczoraj po wielu bojach odniosłem sukces i ogrzewanie powróciło :) W sobote wymieniłem pompę wody ,choć stan starej nie wskazywał na usterkę. Wymieniłem też cały zbiorniczek wyrównawczy (za radą kolegi mechanika - twierdzi ,że one się rozszczelniają jakoś) na inny używany. Na koniec roboty miałem wielki problem z odpowietrzeniem układu. W końcu po ok 30min kombinacji jakoś się udało i grzeje jak głupi.

Postał noc ,dzisiaj po odpaleniu i przejechaniu kawałka po mieście ogrzewanie jest super.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

U mnie wczoraj po wielu bojach odniosłem sukces i ogrzewanie powróciło :) W sobote wymieniłem pompę wody ,choć stan starej nie wskazywał na usterkę. Wymieniłem też cały zbiorniczek wyrównawczy (za radą kolegi mechanika - twierdzi ,że one się rozszczelniają jakoś) na inny używany. Na koniec roboty miałem wielki problem z odpowietrzeniem układu. W końcu po ok 30min kombinacji jakoś się udało i grzeje jak głupi.

Postał noc ,dzisiaj po odpaleniu i przejechaniu kawałka po mieście ogrzewanie jest super.

Pozdrawiam.

Ja tez mam pompe na oku w sobote przerabialem zasilanie na nagrzewnice bo mialem zalamany waz gdyz po przerobieniu anglika nie przenioslem otworu ale nic zrobilem to weze super ale z cieplem sie nie polepszylo wiec na zapalonym silniku zdejmuje zasilanie nagrzewnicy a tu nic nie leci,mowie sobie zabita syfem ale dmucham ustami leci super,woda zaczyna leciec po dodaniu gazu wtedy tez dopiero leci cieplo,wiec na 100% mam pompe do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam taki problem, otóż Climatronic podaje ciepłe powietrze tylko wtedy gdy jest ustawiony na AUTO albo odmrażanie przedniej szyby, gdy ustawie na twarz i na nogi, wieje tylko na twarz ale zawsze wtedy gdy jest razem odmrażanie przedniej szyby. Test Climatronika i vag nie pokazuje żadnych błędów. Jakieś sugestie...

Dodam że termostat wymieniony na Wahlera

Edytowane przez tppl1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jakoś jest dziwnie z tym sterowanie przy włączonym ogrzewaniu 22 stopnie na AUTO z kratek leci zimne powietrze a jak przełącze na 23 to już ciepłe, a jak mam ustawione 22 stopnie i wyżej na ECON to leci cały czas ciepłe:) dopiero przed 3 miesiącami do tego doszedłem ale auto grzeje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrzany do 90 st. tyle przynajmniej pokazywała wskazówka na liczniku a tymczasem na Vagu wahania między 68 a 70 , od razu zakup Wahlera i wymiana , Vag pokazuje 88 , z kratek momentalnie cieplejsze powietrze .

 

Jedno spostrzeżenie , przed wymianą termostatu na postoju miał 90 st. , ale już podczas jazdy spadało do 70-80 st. , teraz równiutko 90, nie wspomnę ile bestia gazu mi spaliła przez to niedogrzanie:lol3 ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim termostat, parę złoty kosztuje a najprawdopodobniej to jest przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja panowie mam taki problem z ogrzewaniem gdy ustawiam ecom i temperatuna nma 18 lub 19 to leci gorące powietrze a jak na max to ukrop z kratek powietrza jest zima ale jest za gorąco w kabinie .Wymieniłem termostat bo był padnięty (wskazówka na wyswietlaczu w połowie teraz jest na 90stopni) co to moze byc ze ciagle grzeje i nie zmniejsza temperatury w środku auta prosze o szybką odpowiedz samochód to passat b5fl z 2001r 1,9tdi AVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedmuchaj lewą kratkę na panelu od Climatronika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niczego sie nie uszkodzi jak zassam tą krateczke odkurzaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a niczego sie nie uszkodzi jak zassam tą krateczke odkurzaczem

 

Nic a nic , wal Pan smiało:cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem przedmuchaj, więc jedziesz na stacje jeśli nie masz w domu sprężarki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pociągniesz odkurzaczem , to prawdopodobnie zamordujesz wiatraczek za kratką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności