Skocz do zawartości
Gość Polmozbyt

Ogrzewanie nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

I jak tam Zorin, odpowietrzałeś układ? Jakieś zmiany? Ja u mnie zauważyłem dziś, że bulgocze mi płyn i słychać to od nawiewów. Nie wiem czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest normalne , albo zapowietrzony albo ... ta gorsza opcja. Lepiej samemu odpowietrzyć najpierw 5 minut roboty a jedyne narzędzie jakie potrzebne to kleszcze do poluzowania spinki na wężu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluzować spinkę na wężu od nagrzewnicy? A ta gorsza opcja to... uszczelka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie odpowietrzalem bo kombinerkami nie dalem rady (male mam) ale w piatek postaram sie przeplukac jeszcze nagrzewnice i odpowietrze wtedy. Dam znac czy jest roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poluzować spinkę na wężu od nagrzewnicy? A ta gorsza opcja to... uszczelka??

 

tak uszczelka, ale przed wymianą uszczelki jeszcze mozna korek wymienić , koszt ~ 20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest diagnoza, niestety ta najgorsza- uszczelka. Pare stówek pójdzie z portfela. :wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jest diagnoza, niestety ta najgorsza- uszczelka. Pare stówek pójdzie z portfela. :wsciekly

 

a płynu ubywa, czy stwierdzili na 99,9% jak nie ubywa płynu że to uszczelka a nie nagrzewnica zawalona albo pompa wody mimo że "nowa" to się wysypała. Jak by płynu ubywało sprawdzili gdzie są może ew. wycieki przed demontażem głowicy. Głowica to ostateczność a przy tej robocie jak to w życiu dodatkowe koszta wyskoczą bo i to wymienić by się przydało bo jest już nie tego teges itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ubywa płynu. Mechanik stwierdził, że do płynu dostają się spaliny. Nalał jakiś specjalny płyn do takiej rurki jak się wino robi i założył na zbiorniczek wyrównawczy, po chwili płyn z niebieskiego zrobił sie żółty, a to oznacza spaliny. Po weekendzie stawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak na tym teście to wyszło to nie ma wątpliwości ... trochę a nawet mocniej po kieszeni pociągnie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że do 1000 się zamknę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moj problem polega na tym ze auto normalnie sie nagrzewa ale gdy toczy sie na biegu jałowym przestaje grzac ,bardzo prosze o pomoc

po wcisnieciu obiegu i przycisku econ wyskoczylo

25b 00

4fa 00

00 00

Edytowane przez maciekseba2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błędy wykasować , ustawienie domyślne przywróć, wtedy zrób diagnozę i zobacz jakie są błędy , te które są teraz mogą pochodzić z dawna. Jak na wolnych nie grzeje a na obrotach tak wychodziło by to na pompę wody że nie domaga, kiedy wymieniana i jaki typ tam siedzi teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko co do grubości uszczelki. Zakładam taką samą czy grubszą jeśli głowica będzie planowana? Poczytałem trochę i są dwie wersje: 1- jeśli planowanie to uszczelka grubsza, 2- taka sama bo grubszą się daje jak był blok robiony. Ja mam w swoim tą najgrubszą z trzema otworami a raczej nie było nic robione i co w takiej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej sytuacji nic innego nie zrobisz tylko dajesz taką samą, przecież nie dasz cieńszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś postawiłem do mechanika..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś odebrałem auto po wymianie uszczelki i sprawa wygląda tak:

1. ogrzewanie jest lepsze, ale tylko trochę

2. płyn dalej gdzieś ucieka i słychać bulgotanie.

Mechanik powiedział, że nie ma pomysłu.

Miał ktoś podobne objawy po wymianie uszczelki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulgotanie miałem przy zapchanej nagrzewnicy. Odpowietrzanie nic nie dawało, z 5 litrow plynu się przelało i nic. Dopiero porzadne płukanie i później to wręcz gorące leciało z nawiewów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba muszę spróbować przepłukać nagrzewnicę, powiedz jak i czym płukałeś? Tylko co z tym płynem, że ubywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inny problem... W moim przypadku grzeje aż za bardzo tzn. nawet jak ustawie tylko 18*C to cały czas wieje gorącym, no może bardzo ciepłym powietrzem, natomist kiedy ustawie stopień niżej czyli wskoczy LOW wtedy dopiero robi się zdecydowanie chłodno...

Co to może być? Tak sobie myślę, że może czujnik temperatury wewnetrzej... W każdym razie wentylatorek w panelu climatronica się kręci. Macie jakieś pomysły na diagnozę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie jakieś pomysły na diagnozę?

Podpinaj Vaga albo rób diagnozę z panela klimatronika. Ja stawiam na błąd silniczka V68.

Reszta w tym temacie:

http://forum.vw-passat.pl/threads/74130-Klimatronik-naprawa-silnika-klapy-regulacji-temperatury-blad-4F7-silownik-V68/page7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności