Skocz do zawartości
Kuczi

Dyskusje na temat wyboru TV (Plazma, LCD, OLED, CRT)

Rekomendowane odpowiedzi

po pierwsze, nasycenie, kont widzenia, szybkosc reakcji, glebia kolorow, czas zmiany koloru, wypalanie znamion,regoly uzytkowania wciaz stawiaja na piedestale crt ponad lcd(tego badziewia nawet nie biare pod uwage) czy plazma

 

hmm... kąt 170 stopni w pionie / poziomie faktycznie nie jest argumentem, jak się lubi oglądać tv stojąc w płaszczyźnie ekranu ;) Nasycenie? Widziałeś te telewizory, o których piszesz gdziekolwiek indziej poza półką sklepową? Szybkość reakcji - to chyba tylko w przypadku LCD można wspominać (ale przy dzisiejszych technologiach to nie ma sensu dyskutować), głębia kolorów?! czas zmiany koloru ?! rozumiem, że cały czas rozmawiamy o starych LCD, a nie no nowoczesnej plazmie czy LEDowych LCDekach?? :P

 

po drugie cena

powtarzam jeszcze raz - zejdź na ziemię. W czasach, kiedy jeszcze produkowano CRT, telewizor o przekątnej 40 cali to był gigant z górnej półki. A Tobie podobają się tylko LCD z górnej półki (więc strzelam, że chodzi o jakieś 50-60 cali) - porównuj zbliżone gabaryty i wtedy mów o cenie...

 

po 3ecie zywotnosc ekranu jest bez porownania, ze juz nie wspomne o ewentualnej usterce i kosztach czy tez mozliwosciach naprawy

jak ja się cieszę, że mieszkam w polsce i obowiązuje mnie gwarancja i rękojmia...

 

skoro jestes elektronikiem to powinienes znac bydowe i zasade dzialania tw, czestotliwosc odswierzania obrazu i rozmiar to nie wszystko

kineskopowce rowniez byly w dolby digital, z mnostwem dodatkow jak rgb czy opticalem 150 hercow czy 52 cale

napisać, że telewizor ma dolby digital to tak jakby powiedzieć, że opona w Twoim B5 wytrzyma 270km/h. Co z tego, skoro nigdy tego nie sprawdzisz? Przecież każdy meloman słuchając o ficzerach telewizora wyposażonego w "dobrej klasy głośniki i system dolby digital" tylko się uśmiechnie, jak zajrzy i z tyłu zobaczy płaską membranę i napis "6W" ;) Jeszcze o tym napiszę - takie bezsensowne dodatki do TV rozdmuchują tylko cenę. Bez sensu...

 

no a za moje wymagania w przypadku plazmy to juz musze szykowac 2-3 tysiace funtow (w sieci commet znalazlem taki ktory mi sie podobal za 2600 z groszami)

z jednej strony twierdzisz, że masz duże wymagania, a z drugiej gloryfikujesz telewizory kineskopowe z 560 liniami w pionie, które nie są wyświetlić sensownie rozdzielczości wyższej, niż PAL... (?) tego nie rozumiem za bardzo.

 

Poza tym technologia kineskopowa umarła. To tak, jakbyś dziś kupił samochód, którego się nie produkuje i chciał nas przekonać, że koszty obsługi i części za 5 lat będą równie niskie, co w dniu zakończenia produkcji. Za 5 lat będą telewizory o 4x wyższej rozdzielczości i pewnie taki sobie kupię ;)

 

Można kupić bardzo wysokiej jakości plazmę za wielokrotnie niższe pieniądze. Proponuję podejrzeć kilka postów wyżej, w których porównywałem zbliżone modele ledowe do porządnej plazmy - ceny były w zł, a nie w funtach ;) Za to wyposażenie dodatkowe (dysk twardy, kamera, wbudowane wifi, router, nagrywanie, 15 nieużywanych portów USB czy 20HDMI) - za to się płaci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde Stavros jesteś dla mnie mistrzem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić LEDa, bo jest cienki.

O plazmie myślałem. Oglądałem u kolegi koncert Queen z Blue ray'a na plaźmie Sony bodajże 57". Jakość obrazu powala.

 

Co do tego DLNA. Przekonaliście mnie, nie musi tego być.Mogę przecież podłączyć PC do TV przez HDMI i też będzie działać :)

 

Ale i tak nadal nie wiem co wybrać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale i tak nadal nie wiem co wybrać

Plazmę, tylko plazmę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale i tak nadal nie wiem co wybrać

a nie mają tam w Elblągu jakiegoś dobrze wyposażonego Saturna czy innego Media Markta? Pojechać, pomacać, podręczyć sprzedawcę (czasami dają podłączyć własnego laptopa po HDMI), obejrzeć jakiś odcinek serialu w HD, ponarzekać, a na końcu zamówić na allegro albo szukając na ceneo.pl czy innym skąpcu.pl za 1000zł mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze, nasycenie, kont widzenia, szybkosc reakcji, glebia kolorow, czas zmiany koloru, wypalanie znamion,regoly uzytkowania wciaz stawiaja na piedestale crt ponad lcd(tego badziewia nawet nie biare pod uwage) czy plazma

po drugie cena

po 3ecie zywotnosc ekranu jest bez porownania, ze juz nie wspomne o ewentualnej usterce i kosztach czy tez mozliwosciach naprawy

 

Oglądałeś kiedyś materiał HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oglądałeś kiedyś materiał HD?

No widać ,że tamten kolega nie oglądał DISCOVERY HD , szkołę przetrwania. Ja preferuje plazmę, ale wszedzie mam LCD a tłumacze to tym:

1. LCD ma mniejsze nasycenie kolorów niż plazma moim zdaniem.

2. W plazmie się wszystko odbija, jak się do okna skierowany telewizor w słoneczny dzień nic nie widać!

Posiadam 52' FULL HD Sony telewizor LCD oczywiście i świetnie mi się ogląda.

W pokoju syna 42' HD READY i widać różnicę i to dużą między jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie, mow co chcesz, ja slepy nie jestem jedynie najnowcza plazma przewyzsza kineskop zac lcd nowe czy stare to wciaz niewypal szczeolnie jak otworzysz w zimie okno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie koniecznie, mow co chcesz, ja slepy nie jestem jedynie najnowcza plazma przewyzsza kineskop zac lcd nowe czy stare to wciaz niewypal szczeolnie jak otworzysz w zimie okno ;)

 

troche czytałem ogólnie o telewizorach, opinie expertów i nie spotkałem takiej opini jak Twoja no ale jeden lubi frytki a drugi jak mu nogi śmierdzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wybór nowego tv jest prawie tak beznadziejną sprawą dla faceta, jak wybór glazury do łazienki - dla jego żony.

 

...z tym że to pierwsze nie każe żonie jeździć od hurtowni do hurtowni i oglądać miliarda takich samych tv, które tylko dla niego się czymś różnią ;) Facet bardzo chętnie zrobi to sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troche czytałem ogólnie o telewizorach, opinie expertów i nie spotkałem takiej opini jak Twoja no ale jeden lubi frytki a drugi jak mu nogi śmierdzą

heh....mowisz o expertach typu koles z programu tvn turbo gadzet??

kolesie ktorzy twierdza ze np.: kolumienka w technologii bas reflex o pojemnosci okolo 10 l ma zabujczy ba si jakosc (co z punktu widzenia fizyki i elektro akustuki jest mozliwe dopiero od pojemnosci okolo 70-100 litrow pojemnosci)

 

tacy specjalisci sa jak specjalisci od wina, ktos placi a oni mowia, nie sa wiarygodni podobnie jak gazety ;)

ale...ja to ujeles

jeden woli frytki a drugi jak mu skarpety smierdza ;)

 

ja wole jednak wierzyc w prawde ktora widze niz w naklejke 1000wat i pobor 25wat jezeli wierz o co mi chodzi w tym przykladzie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh....mowisz o expertach typu koles z programu tvn turbo gadzet??

 

proszę Cię przestań się wygłupiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stavros

 

Albo popracujesz nad ortografią albo koniec przygody z forum na czas zakupu słownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie mają tam w Elblągu jakiegoś dobrze wyposażonego Saturna czy innego Media Markta? Pojechać, pomacać, podręczyć sprzedawcę (czasami dają podłączyć własnego laptopa po HDMI), obejrzeć jakiś odcinek serialu w HD, ponarzekać, a na końcu zamówić na allegro albo szukając na ceneo.pl czy innym skąpcu.pl za 1000zł mniej ;)

 

Z tych większych to jest Media Expert (lol :D), RTV Euro Agd i jeszcze jakieś dwa, ale nie chce mi się do nich jechać.

 

W EURO jest spory wybór TV i nawet ciekawe promocje, ale i tak na internecie taniej można kupić tylko, że...

 

Sęk w tym Marku, że na chwilę obecną wygodniej jest mi kupić ten telewizor na 6 czy 10 rat x 0% niż bulić gotówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 czy 10 rat x 0%

 

Taaa nie sugeruj się tym :P raty może i 0% ale dochodzi ubezpieczenie kredytu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taaa nie sugeruj się tym :P raty może i 0% ale dochodzi ubezpieczenie kredytu :D

 

przy takiej ilości rat nie ma ubezpieczenia :P

 

Brałem jakiś czas temu w EURO telefon NOKIA. Cena telefonu na półce 1500 zł. Wybrałem spłatę w 6 ratach i zrobiłem 6 wpłat x 250 zł, więc o jakim ubezpieczeniu kredytu piszesz :?: No chyba, że jest ono wliczone w każdy sprzęt sprzedawany w owym sklepie :D

 

Jak mi tłumaczyła wtedy kobieta. Jeżeli spóźnie się z terminem choćby jednej wpłaty to zostanie doliczone ubezpieczenie kredytu i jakieś tam jeszcze inne opłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok idź spytaj przyjdź i przeproś :P

 

Ps. albo ja przeproszę ;) Rzadko się teraz zdarza że ktoś daje ci na raty i 0% bo niby bank który poświadcza sprzedaż na raty na czym ma zarobić skoro nie ma ubezpieczenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok idź spytaj przyjdź i przeproś :P

 

Wytłumacz mi na powyższym dlaczego telefon kosztował na półce 1500 zł a Ja spłaciłem 1500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wyżej może się sporadycznie zdarzyć ale to mega sporadycznie ;) I co tak ciągniesz temat w ryj chcesz ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności