Skocz do zawartości
Kuczi

Dyskusje na temat wyboru TV (Plazma, LCD, OLED, CRT)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od zawsze byłem wierny marce sony, kazdy tv jaki w domu mam to sony;)

jedynie co mnie denerwuje to od roku mam sony w full hd 52 cale podlaczony do cyfry plus, obraz tragedia(ostatnio troche lepiej bo lepsze kable wstawiłęm), teraz czekam az skonczy mi sie umowa z ta cholerna cyfra;/ moze nke wezme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja osobiscie wierny marce szajsung. oprocz obecnego lcd w domu stoi jeszcze crt panasia 32 i 14 crt sony. dodatkowo monitor 19 tez crt szajsunga - 10 lat pelnego zadowolenia z monitora.

 

jak cokolwiek z tych gratow sie popsuje raczej uderze na samsunga.

jeden kolega ma 40 FHD w plazmie na N i 100% zadowolenia.

dwoch pozostalych 42 LCD. 100% zadowolenia.

 

---------- Post added at 19:23 ---------- Previous post was at 19:22 ----------

 

a ja osobiscie wierny marce szajsung. oprocz obecnego lcd w domu stoi jeszcze crt panasia 32 i 14 crt sony. dodatkowo monitor 19 tez crt szajsunga - 10 lat pelnego zadowolenia z monitora.

 

jak cokolwiek z tych gratow sie popsuje raczej uderze na samsunga.

jeden kolega ma 40 FHD w plazmie na N i 100% zadowolenia.

dwoch pozostalych 42 LCD. 100% zadowolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem cyfre ale podziękowałem im bo to jedna wielka banda ZŁODZIEI płaciłem 68 zeta i nie miałem nawet discovery Wziąłem polsata cyfrowego przez 4 miechy full pakiet i potem 38zeta (umowa na 24m-ce) Obraz jakoś lepszy

Ale mam pytanie zeby odpierac programy w HD to wiem ze musze miec dekoder HD ale czy tez antene HD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale mam pytanie zeby odpierac programy w HD to wiem ze musze miec dekoder HD ale czy tez antene HD ??

musisz miec pełna instalke pod HD, antena, wszystkie te zlaczam kable itp, ogolem ja mam wszystko juz pod telewizje HD tylko zostało mi jeszcze wyeliminowanie kochanej cyfry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takich rzeczy jak TV wysyłkowo nie będę kupował

Chyba właśnie zmieniłem zdanie ... W cenie 20'' LG ze sklepu mogę mieć 22'' z alledrogo. Jeszcze chwilę pobiję się z myślami i chyba kupię ... http://www.allegro.pl/item810107467_lg_22lh2000_kupuj_najtaniej_hurtownia.html

 

P.S. Może jakieś komentarze co do wyboru :?::o

Edytowane przez Remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba właśnie zmieniłem zdanie ... W cenie 20'' LG ze sklepu mogę mieć 22'' z alledrogo. Jeszcze chwilę pobiję się z myślami i chyba kupię ... http://www.allegro.pl/item810107467_lg_22lh2000_kupuj_najtaniej_hurtownia.html

 

P.S. Może jakieś komentarze co do wyboru :?::o

Remek mi wizualnie sie podoba a jak parametry to nie wiem bo nieznam sie zbytnio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi wizualnie sie podoba a jak parametry to nie wiem bo nieznam sie zbytnio

Dzięki Polacco za rzeczoeą odpowiedź :ok::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i do gizycka chyba bedziesz mial blisko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj panocki panocki... jak już kupować to full hd. hd ready to można sobie poglądać siedząc i załatwiając pewne sprawy w pewnym miejscu ;) ja kupiłem rok temu 42" full hd philipsa, i jestem mega zadowolny. nie mam żadnego dobrego sygnału, jedynie marna antena naziemna, i jest kozacko. wygląda super. tv philipsa - mimo że może ciut droższe od reszty, to warte swej ceny. jak ja szukałem tv dla siebie, obleciałem wszystkie sklepy, patrzyłem na wszystkie tv,i jednak philips wygrał. miał najładniejszy obraz. przy 42" bił na głowę wszystkie szajsungi, sony, i całą reszte która była 2 razy droższa. kupiłem go w euro za niecąłe 3000zł. jedyna wada tego tv to brak mpeg4, czyli dvb-t która jest dostępna w warszawie, ale na to też jest sposób, 200zł i mamy mpeg4 w tv z mpeg2 :) co neidługo zakupie ;)

co do lg, tv moze i ok. ale składane w fabryce daeewo razem z tv daeewo (czy jak to sie piszę) w podwarszawskim pruszkowie. wujek i ciotka ma daewo , i szczerze odradzam. moj philips ma automatyczne dopasowywanie obrazu do ekranu ( rozciąga lub zwęża obraz) wyciszanie reklam, czyli niezależnie od głośności sygnału trzyma tą samą głośność, no a daewoo tego nie ma... mimo że młodsze itp itd... tak że jeśli chcecie kupować tv, idziedźcie do sklepu, i popatrzcie czego obraz najbardziej wam się podoba. bo to jest najważniejsze. a potem parametry techniczne ;)

Pozdrawiam.

 

---------- Post added at 01:18 ---------- Previous post was at 01:17 ----------

 

aha.. i nie kupujcie w rtveuroagd bo strasznie tam nam latają te tv na magazynie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i do gizycka chyba bedziesz mial blisko

Tiaaa... Byłem wczoraj żeby od ręki kupić. NIEMOŻLIWE. Zakup tylko przez alledrogo i długi okres oczekiwania:/ No i odbiór osobisty kosztuje 40 PLN :o No nic - kupiłem i będę czekał ...

choc teraz jak miałbym kupowac to powaznie zastanowił bym sie nad panasonic

Mam już dużego panasonica i jak wcześniej pisałem nie jestem całkiem z niego zadowolony

jak już kupować to full hd

Nie mam takiej po3eby. Sygnał mam z kablówki i zakup FHD niczego by tu nie zmienił (no może poza ceną)

co do lg, tv moze i ok. ale składane w fabryce daeewo razem z tv daeewo (czy jak to sie piszę) w podwarszawskim pruszkowie

No i to jest zaleta :D Bo większość producentów montuje w 100% w azji, a w Pl są tylko przepakowywane do naszych kartonów ;). Poza tym mam monitor LG jakieś 2 lata i nie narzekam :ok:

 

Dzięki za wypowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musisz miec pełna instalke pod HD, antena, wszystkie te zlaczam kable itp, ogolem ja mam wszystko juz pod telewizje HD tylko zostało mi jeszcze wyeliminowanie kochanej cyfry!

 

no jestem ciekaw jak wygląd antena HD ?

kolego mam n-ke i 11 kanałów HD odbieram super na antenie od starej Wizji TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remek szkoda, że wcześniej tego nie oglądałem. Przeciec Giżycko ode mnie bierze ten towar :). Jak byśmy pogadali to jeszcze w Wegorzewie byś sobie odebrał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna antena, normalny kabel, normalny konwerter, dekoder i wykupione pakiety HD. I masz TV HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam takiej po3eby. Sygnał mam z kablówki i zakup FHD niczego by tu nie zmienił (no może poza ceną)

ale zastanowic sie trzeba na jakis czas sie kupuje - za rok bedziesz mial mozliwosc odbioru HD to bedziesz zmienial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Remek szkoda, że wcześniej tego nie oglądałem. Przeciec Giżycko ode mnie bierze ten towar . Jak byśmy pogadali to jeszcze w Wegorzewie byś sobie odebrał

__________________

Może jeszcze nic straconego Sławek, bo coś zaczynają kręcić z kosztem odbioru osobistego (w aukcji 40 PLN i tyle mam zamiar zapłacić a na stronie "o mnie" 60 i tyle ode mnie chcą)

ale zastanowic sie trzeba na jakis czas sie kupuje - za rok bedziesz mial mozliwosc odbioru HD to bedziesz zmienial?

po kablu będę miał możliwość odbioru HD :confused" A czy takie rzeczy to nie czasem tylko w erze :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał -JaszczomP- Zobacz post

co do lg, tv moze i ok. ale składane w fabryce daeewo razem z tv daeewo (czy jak to sie piszę) w podwarszawskim pruszkowie

No i to jest zaleta Bo większość producentów montuje w 100% w azji, a w Pl są tylko przepakowywane do naszych kartonów . Poza tym mam monitor LG jakieś 2 lata i nie narzekam

Nie do końca. niewiele tv jest produkowanych w azji.

samsung produkuje się w czechach, philips w pl, sony w hiszpani. reszty nie pamiętam, jutro sprawdzę jak coś :P

ja osobiście mam monitor samsunga i jest super, ale tv samsunga za nic bym nie kupił :D wg mnie poprostu dno :P natomiast co do tego że "nie masz potrzeby fhd, to zastanów się 2 razy, dużo droższe chyba nei są, a za niedługi czas, tym bardziej ze masz kablówke, możesz wykupić pakiety kanałów z fhd, tak jak np jest w chello, i chyba asterze. przemyśl to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie do końca. niewiele tv jest produkowanych w azji.

samsung produkuje się w czechach, philips w pl, sony w hiszpani. reszty nie pamiętam, jutro sprawdzę jak coś :P

ja osobiście mam monitor samsunga i jest super, ale tv samsunga za nic bym nie kupił :D wg mnie poprostu dno :P natomiast co do tego że "nie masz potrzeby fhd, to zastanów się 2 razy, dużo droższe chyba nei są, a za niedługi czas, tym bardziej ze masz kablówke, możesz wykupić pakiety kanałów z fhd, tak jak np jest w chello, i chyba asterze. przemyśl to ;)

 

Z tego co wiem to w Polsce nikt nie nadaje w FHD i długo jeszcze nie będzie nadawał. Jedyny sygnał o jakości 1080p możesz w tej chwili otrzymać podłączając Blueray'a.

 

Wszystkie kanały typu HD nadawane są jako 1080i. Tak jest na wszystkich platformach. Nie wiem jak jest w kablówkach ale tam sygnał jest chyba sztucznie ulepszany przez różnego rodzaju modemy i emulatory. ( mogę się mylić bo na TK się nie znam).

 

 

Co do producentów TV to i tak na świecie jest chyba tylko 4 wytwórców paneli LCD, więc czy kupisz LG, SAMSUNGA czy SONY to panele mogą być tej samej produkcji a różnić się tylko wytwórcą elektroniki.

Edytowane przez yogiboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze mial ktos przyjemnosc z LG 47 LH3000?

bo tak wlasnie szukam i im wiecej patrze i czytam tym bardziej glupszy jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej poczekać jeszcze trochę i będą promocje świąteczne i na pewno będzie można wyrwać coś jeszcze taniej.Ja mam LG42"LG5000 Full HD i nie narzekam a kanałów w full HD z satelity mam tylko 4 wykupione i różnica jest,nieznaczna ale jest.W przyszłości na pewno co raz więcej będzie kanałów HD a jak telewizor będzie miał możliwość odbioru takich kanałów to nie zaszkodzi.Co najwyżej teraz nie będzie wykorzystany w 100%.

 

Rok temu kupowałem w El Sacie w Giżu i nie było mowy o jakiejś dziwnej opłacie za odbiór osobisty.Widocznie teraz na wszystkim zdzierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności