Skocz do zawartości
zippo68

Wymiana łożyska sprzęgła kompresora klimy firmy ZEXEL-opis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuję pilnie sprzęgło sprężarki DENSO 8D0 260 808. Najlepiej sama tarcza.

Kolo pasowe i elektromagnes mam.

 

Sprzęgło samo się odkręciło i gdzieś odpadło....:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mógłby ktoś mi powiedziec jakie bedzie łożysko w mojej klimie? Czy to łożysko będzie pasować? http://allegro.pl/lozysko-klimatyzacji-ntn-japan-35x55x20-i1551248227.html

Jeśli miałbym już kupować łożysko to jaka ewentualnie firma wchodzi w grę? Znalazłem NSK, NTN niby JAPAN, są też OPTIMAL.

Edytowane przez szneider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wymiana łożyska nic nie da kiedy piszczy tylko przy włączeniu klimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj wlaczylem klmatyzacje i klima chodzi ale dziwnie tak jak by coc popiskiwalo

czy to lozysko czy wiatrak jeszcze nie wiem ale dojde do tego wie ktos moze jakie tam lozysko w moim pasku siedzi, czy jest to samo co u kolegi zippo68 ?

Umie ktos sprawdzic 1999 rok ,1.9 tdi, 90 ps, silnik ahh

a na zdjeciu kolegi zippo68 to nr :358D219DUK czy moze ktos inaczej odczytal ?

Ale na poczatek idzie wymiana lozyska mniejszy koszt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur obawiam się że nic z tym nie zrobisz:( jeśli piszczy dopiero po włączeniu klimy tzn agregat sie zaciera:( mam to u siebie. Raczej domowym sposobem nie da się wymienić łożyska w agregacie. Kolega zippo opisał wymianę łożyska sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daro0879, no to pech ale sprubowac nie zaszkodzi, w tam tym tygodniu jeszcze wszystko bylo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten dźwięk tego łożyska na sprzęgiełku (lub co gorsza gdzieś na łozysku w środku sprężarki) jest taki jak na filmiku z linku poniżej?

 

U mnie dźwięk ten jest najbardziej słyszalny na zimnym silniku. Zarówno przy wyłączonej i włączonej klimie. Przy włączonej jest to ogólnie trochę mniej słyszalne bo wentylator od klimy trochę to zagłusza :zeco

 

[ame]

[/ame]

 

Czy raczej szukać problemów w rozrządzie? Problem się zaczął po jego wymianie (wszystkie paski, rolki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowia a u mnie historia z kompresorem byla nastepujaca....

miałem dokoptować czynnika bo mi climatronik migal, le jechalem w trace i musialem to odlozyc na pozniej, bylo slychac jakis takie ćwierkanie - delikatne, jadac w trasie zaczelo stuka, ćwierkać i bug wie co jeszcz... ale co mialem zrobic - jechalem dalej. po dojechaniu na miejsce kompresor stanąl, pasek sie zerwał.... i moje pytanko jest nastepujące... czy rozbierać sprzegielko czy od razyu szukac calego kompresora???

Edytowane przez aDICK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc zabrałem się za rozbieranie...

oto efekty

img20110609004.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

nie wydaje mi się że to tak powinno wyglądać...nie znam się ale chyba się coś rozjebawszy - sprzęgiełko??? czeka mnie wymiana kompresora????

Prosił bym o szybszą odpowiedż bo auto rozebrane stoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wał kompresora obraca się normalnie? Sprzęgło do wymiany ale jak zerwał się też pasek to i mógł się kompresor zatrzeć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powinien obracać się lekko??? tzn czy ręką go da rade obrucić - jak jest dobry (nie zatarty)

i czy jak juz kupować sprzęgło czy nowy kompresiak bo na szybko na alledrogo znalazlem cos takiego

http://moto.allegro.pl/sprzeglo-kompresora-klimatyzacji-skoda-seat-vw-i1633598371.html

Edytowane przez aDICK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem lekko to nie. Powinien stawiać opór ale po założeniu koła, ręką powinien się obrócić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to się tak obraca - po założeniu kola. Stawia leciuski opór - ale naprawde niewielki. słychać tylko podczas obracania jakieś lekkie szorowanie w środku (niewielkie) - nie wiem czy tak powinno być :D

w pizd... poskladałem wszystko... chyba muszę się za nowym kompresorem rozejrzeć... tylko właśnie... jak kupie nowy - używany kompresiak to będę musiał węże porozpinać.... a coś tam chyba zostało więc koszta wzrosną o napełnienie całej klimy.... hmmmm bo tak na szybko to sprzęgło jakieś 120 zł + łożysko z tego co czytałem dobre - 65zł kolo 200zl.... nie wiem co robić. Doradźcie coś panowie...

Edytowane przez aDICK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mialem podobny problem mianowicie tez spalilo mi sie sprzeglo przewiniecie to koszt 100zl lozysko 50

mam pytanie do kolegow którzy wymienili juz lozysko umnie po wyjeciu sprerzarki bez gazu caly czas jest zasprzeglona i teraz mianowicie czy jak nabije gaz to mi sie rozsprzegli czy raczej do naprawy jest jeszcze kompresor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez gazu caly czas jest zasprzeglona

To raczej nie jest normalne.

Spróbuj odłączyć przewód od kompresora/sprężarki - czy dalej będzie "zasprzeglona"? Jeżeli tak to coś "nie tego" mechanicznie ze sprzęgłem kompresora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mialem podobny problem mianowicie tez spalilo mi sie sprzeglo przewiniecie to koszt 100zl lozysko 50

mam pytanie do kolegow którzy wymienili juz lozysko umnie po wyjeciu sprerzarki bez gazu caly czas jest zasprzeglona i teraz mianowicie czy jak nabije gaz to mi sie rozsprzegli czy raczej do naprawy jest jeszcze kompresor

tu raczej sprzęgło do wymiany ale odłącz napięcie od niego i zobacz czy "puści" jeśli tak to napięcie dostaje i jest załączone non stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj odłączyć przewód od kompresora/sprężarki - czy dalej będzie "zasprzeglona"? Jeżeli tak to coś "nie tego" mechanicznie ze sprzęgłem kompresora.
ale odłącz napięcie od niego i zobacz czy "puści" jeśli tak to napięcie dostaje i jest załączone non stop

Skoro sprężarka jest wyciągnięta;

po wyjeciu sprerzarki bez gazu caly czas jest zasprzeglona

To chyba i wtyczka od niej jest odłączona. :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dzwonilem do serwisu i powiedzieli mi ze sprzeglo powinno byc rozspreglone serwisant kazal podlozyc jakas tulejke dystansowa tak zeby sie rozsprzegliko i wtedy sprobowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozebralem jeszcze raz to sprzeglo i podlozylem ok. 1mm podkladke i teraz smiga jak ta lala ;) mam nadzieje ze bedzie juz wszystko dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie wczoraj strachu narobiło to sprzęgło kompresora... Bez żadnych wcześniejszych symptomów odpalam samochód pod marketem i próbuje ruszyć do przodu a tu nagle jakieś metaliczne ogłosy słychać dobiegające od strony silnika. Metaliczne stuki, ocieranie... na niskich obrotach mniejsze na wyższych bardziej a momentami jak by coś chaczyło i próbowało zdławić silnik. Z wstępnych oględzin już myślałem że coś w silniku albo dwumas się rozleciał. Po dokłądnym przyjżeniu się okazało że odpadła ta tarcza sprzęgła kompresora przykręcana na jedną śróbę i tłukła się obijając o pas przedni i metalową rurę intercoolera raz mniej raz bardziej. Warto ten element dobrze dokręcać bo jak czytam w tym wątku nie jestem pierwszy z takim przypadkiem. Strachu się najadłem sporo bo metaliczne stuki przenosiły się na całą karoserię najbardziej słyszalne w okolicy tunelu środkowego co by sugerowało dwumase, silnik... ale jednak pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności