Skocz do zawartości
zippo68

Wymiana łożyska sprzęgła kompresora klimy firmy ZEXEL-opis

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz? Nie bez powodu była za 0 zł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, żeby sprawdzić luzy na napinaczu lub łożysku sprzęgła - trzeba zdjąć pasek. Czy lepiej odkręcić napinacz, czy sprężarkę klimatyzacji, by zdjąć pasek? Czy też jest metoda inna (bez odkręcania czegokolwiek) ?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby sprawdzić luzy na napinaczu lub łożysku sprzęgła - trzeba zdjąć pasek

Innego wyjścia nie ma.

Czy lepiej odkręcić napinacz

To w drugiej kolejności. Choć można też sprawdzić na aucie, gorszy dostęp. Po demontażu, można zdjąć kapsel z rolki i dokładnie obejrzeć sobie łożysko na napinaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rezystor22

Witam.

Bardzo mi pomogły zamieszczone odpowiedzi ale mam jeszcze pytania..

Czy jest to możliwe ze jak sprężarka ciężko chodzi to cewka sprzegla pobiera wiecej prądu - może się przepalić cos w obwodzie?

(Mialem uszkodzony przekaznik elektromagnetyczny od załączania cewki sprzęgła, czarne styki-rozsypał sie, w module od sterowania wiatrakami itp).

Teraz jak usterkę usunąłem , klima się załącza i chłodzi. Problem jest gdy sie kompresor załączy słychać głośne klekotanie, które narasta wraz ze wzrostem obrotów silnika..widzę że napinacz 'pracuję'.

Mam pytanie czy jak wyjmę kompresor to da rade tak naciągnąć pasek żeby jeździć bez sprężarki?- (nie wiem ile zajmie mi naprawa) silnik 1.6 AKL. I czy w sprężarce są jakieś uszczelki, które zniszczą się podczas rozbierania jej ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ta czesc bedzie pasowala do mojego awx 2004 1K0820803Q ?

Dzieki za pomoc

 

---------- Post added at 15:44 ---------- Previous post was at 14:53 ----------

 

ktos pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy ta czesc bedzie pasowala do mojego awx 2004 1K0820803Q ?

Dzieki za pomoc

 

---------- Post added at 15:44 ---------- Previous post was at 14:53 ----------

 

ktos pomoze?

do twojego auta pasuje ten nr 8D0 260 805Q lub koncówka RX

 

---------- Post added at 16:54 ---------- Previous post was at 16:51 ----------

 

Witam.

Bardzo mi pomogły zamieszczone odpowiedzi ale mam jeszcze pytania..

Czy jest to możliwe ze jak sprężarka ciężko chodzi to cewka sprzegla pobiera wiecej prądu - może się przepalić cos w obwodzie?

(Mialem uszkodzony przekaznik elektromagnetyczny od załączania cewki sprzęgła, czarne styki-rozsypał sie, w module od sterowania wiatrakami itp).

Teraz jak usterkę usunąłem , klima się załącza i chłodzi. Problem jest gdy sie kompresor załączy słychać głośne klekotanie, które narasta wraz ze wzrostem obrotów silnika..widzę że napinacz 'pracuję'.

Mam pytanie czy jak wyjmę kompresor to da rade tak naciągnąć pasek żeby jeździć bez sprężarki?- (nie wiem ile zajmie mi naprawa) silnik 1.6 AKL. I czy w sprężarce są jakieś uszczelki, które zniszczą się podczas rozbierania jej ? pozdrawiam

sprężarka jest w układzie pod dużym ciśnieniem jeśli sam rozłączysz przewody to gwarantowany wypadek lepiej jedź do kogoś kto może bezpiecznie wymienić ci te sprężarkę

co do twojego 1 pytania masz racje im większe opory tym większy pobór prądu i w efekcie spalenie przekaźnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem taka podaje etka jako nowa ale jezeli chodzi o uzywke to czy podejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

kiedy przyszły wielkie upały klima śmigała aż miło, ale zaczęła też popiskiwać na wolnych obrotach, pojechałem do serwisu który zajmuje się auto klimą i dodatek powiedział że puki chłodzi to jeździć i szykować się na naprawę bo sprężarka dogorywa. no niby ok ale zaśpiewał mi cenę 1700zł w tym jest wymiana sprężarki czyszczenie układu i nowa chłodnica. skąd te koszty, czy to czyszczenie układu jest takie kosztowne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wymiana łożyska zewnętrznego wg opisu: http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=298080#post298080 odbyła się u mnie bez problemowo. Wcześniej przy WYŁĄCZONEJ klimie strasznie hałasowało a przy WŁĄCZONEJ była cisza, teraz (wł./wył.) jest cały czas cisza :manga .

 

Podam pare danych, może komuś się przydadzą.

W moim pasku B5 1.8T AEB, był zamontowany taki kompresor klimy:

ZEXEL DCW-170

na obudowie były takie numery:

8D0 260 805D i 506031-0780

 

Łożysko wyjęte było firmy NSK (Japan) o symbolu:

35BD219DUK

średnica zew. 55mm

średnica wew. 35mm

wysokość 20mm

 

Przy dobieraniu łożyska w sklepie czasami potrzebują wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana tego łożyska może pomóc w sytuacji gdy spod maski wydobywa się pisk przy włączaniu klimy (ECON->AUTO)?? Poza tym cos piszczy też najczęściej przy przyspieszaniu na 2, czasem 3 bieg w przedziale 2-3 tys obr. Pasek klimy został wymieniony, napinacz podobno jest ok (ale jeśli to nie sprawka tego łożyska, to bym profilaktycznie go wymienił). Po miesiącu od zmiany paska problem znowu wrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"popsikaj" na lozysko silikonem w sprayu jesli bedzie cisza to 100% lozysko padlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przy wymianie paska widziałem, że mechanik psikał chyba WD40, więc to pewnie łożysko - dzięki za odp. Spróbuje to wymienić i mam nadzieję, że będzie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zadnym WD bo sie pozaciera jeszcze bardziej WD-40 to srodek penetrujaco czyszczacy, popsikaj to smarem w spreju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo sie pozaciera jeszcze bardziej WD-40 to srodek penetrujaco czyszczacy

Ma też właściwości smarujące, ale faktem jest, że zdecydowanie nie nadaje się do smarowania łożysk i innych elementów. Do tego typu diagnostyk nadaje się znakomicie. Poza tym łożysko od klimy ma specjalną osłonę plastikową na wieńcu kulek łożyska, więc aby wypłukać w całości smar WDekiem, trzeba się naprawdę postarać. Poza tym mógł też psiknąć po pasku, więc piski mogą pochodzić również od niego. Najczęściej jednak ćwierka napinać i jako pierwszy zwykle pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem nie miłą sytuacje to sprzęgiełko co jest na zdjęciu po prostu odkreciło mi się i delikatnie zblokowała dlatego jest delikatnie przytarte, niby złożyłem wszystko do kupy i klima działa ale delikatnie popiskuje i nie wiem czy łożysko siadło czy dociera się ?? drugie pytanie dlaczego w tym sprzęgiełku jest dziura na klucz 13 a w sprężarce jest na klucz 10 i taką śrubka dokręciłem wszystko .

Zdj?cie078.jpg

Zdj?cie079.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mam kompresor Denso i mi po piskuje na włączonej klimie jak jest na ECON jest cisza to które łożysko do wymiany ?wymieniał już ktoś Denso łożysko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Chciałbym wam przedstawić mój problem z climatronikiem w moim pasku.

Otóż od wczoraj zaistniała taka sytuacja że gdy przekręcam kluczyk na zapłon cały wyświetlacz od climatronika miga wszystko jest jakby zlane w całość wszystkie funkcje climatronika migają. W tym czasie nawiew nie działa, po chwili wyświetlacz wraca do stanu normalnego ale nawiewu dalej nie ma. Zauważyłem że jednocześnie przy tej całej usterce nie działają także i kierunki oraz wycieraczki.

Wszystko powraca do swej sprawności jak zgaszę samochód wyjmę kluczyk i drugi bądź trzeci raz odpalę.

poradźcie czego to może być wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem ze sprężarką klimy, gdy włączę klimę pasek zaczyna się ślizgać, na wyłączonej klimatyzacji chodzi normalnie wie ktoś co to może być??

Edytowane przez fazer88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mógłby ktoś powiedzieć czy podejdzie do mojego sprężarka

8D0 260 805 D, nr vin: WVW ZZZ 3B Z 2E 009 463, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować każda sprężarka z silnika 1.9TDI od 3BG więc ta też powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności