Skocz do zawartości
zippo68

Wymiana łożyska sprzęgła kompresora klimy firmy ZEXEL-opis

Rekomendowane odpowiedzi

Te kilka rodzajów to aż dwa.

W Twoim jest Zexel

Brytyjczycy chyba nie na darmo mieszkają na wyspie. Ograniczony mają nie tylko dostęp do stałego lądu, ale i .............

1fedc005d7948a43m.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A czy rozbieral ktos sama sprezarke?Mi wali lozysko ,ktore bylo w samym srodku.Jedno lozysko dostalem bo jest standard,ale drugie mam problem,bo to bylo do wybicia i wchodzi do niego walek.Sprezarka DENSO,a lozysko INA F/234691.

Niestety po wybiciu pozostalo w kawalkach.

Gdzie teraz szukac takiego lozyska??

 

---------- Post added at 12:01 ---------- Previous post was at 10:22 ----------

 

Zeby bylo latwiej pokaze o co chodzi ,gdzie ma byc to łożysko

5aca2766f6be7cf0.html

33cc52e93748dc0a.html

78a7bd201ac002f1.html

 

---------- Post added at 12:04 ---------- Previous post was at 12:01 ----------

 

Nie wiem czemu ,ale sie nie wyswietlaja zdiecia wiec daje lnki

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/162b2a1d0d9f108f.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/78a7bd201ac002f1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zabrałem się za wymianę łożyska.... i okazuje się że jest problem... U mnie dość znacznie kompresor obciążał silnik i po uruchomieniu klimatyzacji były słyszalne świergolenia... Problem jest taki że nie mam uszkodzonego łożyska SPRZĘGŁA kompresora klimatyzacji tylko łożyska kompresora... Dlatego też proszę o zmianę tematu pierwszego postu.... bo opisana jest tu wymiana łożyska sprzęgła kompresora klimatyzacji a to znaczna różnica...

 

 

Jeśli komuś po uruchomieniu klimatyzacji coś świergocze to oznacza to że uszkodzone są łożyska wewnątrz kompresora a nie w sprzęgle... Jeśli słychać że coś tam się dzieje zaraz po uruchomieniu silnika na wyłączonej klimie oznacza to że uszkodzone jest łożysko sprzęgła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli komuś po uruchomieniu klimatyzacji coś świergocze to oznacza to że uszkodzone są łożyska wewnątrz kompresora

..albo sama sprężarka (bebechy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..albo sama sprężarka (bebechy)

Ok, czyli jak jednoznacznie określić rodzaj usterki? U mnie poćwierkuje w pierwszych chwilach po włączeniu klimy, po przejechaniu paru km jest ciszej, ale później i tak słychać szum łożyska. Przypomina to trochę ćwierkanie słabo napiętego paska. Oczywiście pasek od klimy napięty prawidłowo.

I jeszcze jedno, czy wymiana wewnętrznego łożyska wymaga usunięcia czynnika i jest możliwa w warunkach garażowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wymiana wewnętrznego łożyska wymaga usunięcia czynnika i jest możliwa w warunkach garażowych?

No niestety w tym wypadku trzeba odessać/usunąć czynnik i raczej w garażu tego nie zrobisz (choć niewykluczone - nie wiem, nie rozbierałem "do środka")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie do osób które demontowały sprężarkę, czy takim ściągaczem uda się to zrobić?

 

sciagacz1.jpgsciagacz2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze pytanie do osób które demontowały sprężarkę, czy takim ściągaczem uda się to zrobić?

Otwory mają symetryczny rozstaw, więc myślę, że nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale co z środkową śrubą, tą zakończoną jakby kulką (mowa o tym ściągaczu)? W pierwszym wątku widać, że trzeba wkręcić w oś śrubę 6 mm (10-tkę) dłuższą, natomiast w przypadku tego ściągacza wydaje się rozmiar tej śruby większy. Czy jeśli nawet tak by się stało, da się zdjąć sprzęgło? Czy trzeba koniecznie tam wkręcić 6 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz odkręcić oryginalną 6mm, wkręcić w jej miejsce nieco dłuższą, tak żeby wystawała, następnie przyłożyć ściągacz, wkręcić przez niego trzy śrubki 5mm /wszystkie trzy na taką samą głębokość, aby zachować osiowość podczas ściągania/. Jak będziesz wkręcał tą środkową ze ściągacza, to kulka oprze się o łeb tej 6mm i sprzęgło Ci elegancko wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipowitz taki ściągacz zrobiłem sobie sam... Podejrzewam że ten ze zdjęcia kosztował parę złotych... ;) Jakoś się dogadamy i mógł bym ci wysłać ten mój ściągacz... Co do rozbierania łożyska w kompresorze to wydaje mi się że nie ma sensu tego robić samemu, problem z dostaniem odpowiedniego łożyska... Są rzeczy których naszym sprzętem sami w garażu nie zrobimy więc póki działa to daj spokój... Jeśli twój kompresor nie obciąża aż tak bardzo silnika to śmigaj z tym tak długo dopóki się nie zatrze :) A powiedz mi czy piski słychać dopiero gdy uruchomisz klimę czy słychać to już gdy odpalisz silnik ?? Jak co to mam tez na sprzedanie nowe łożysko do sprzęgła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość, że wykonanie takiego ściągacza nie jest niczym trudnym, jednakże nie mam talentu ślusarza, dlatego rozważam zakup gotowego, jeśli faktycznie masz zbędny, chętnie odkupię, po wcześniejszym obejrzeniu fotek.

Co do ceny ściągacza z fotek powyżej, to zakup zamyka się w 60 zł. Z łożyskiem też nie ma problemu, znalazłem sprzedawcę, ma identyczne jak w sprężarce, czyli NSK, cena to 65 zł (rozmiar i oznaczenie identyczne z tym z fotki z pierwszego postu). Wariant w wewnętrznym łożyskiem nie traktuję jako konieczność, jedynie rozważam i zbieram informacje w tym temacie. Jeśli już, to tylko to zewnętrzne ze sprzęgiełka wymienię.

Ostatnio wymieniałem filtr-osuszacz, dławik (ten w przewodzie przy zaworze wysokiego ciśnienia) oraz oba zaworki (jeden mi puszczał, więc oba wymieniłem dla spokoju ducha). Po napełnieniu klimy i sprawdzeniu szczelności, sprężarka pracuje prawidłowo, w kratkach wylotowych ok 5 st., więc prawie wzorowo, nie obciąża już silnika jak poprzednio.

Co do objawów, to mam tak, że po odpaleniu silnika (klima na ECON) słyszę lekki szum (szmer), po włączeniu na AUTO zaczyna poćwierkiwać, coś a'la ślizgający się pasek, ale pasek oczywiście wykluczłem, jest on napięty prawidłowo. Wiatrak od klimy też mi już "szmera", więc kilka czynników składa się na ten hałas. Muszę jeszcze tylko odpiąć na moment wtyczkę wiatraka (wiesz która to jest pod tą osłoną od zbiorniczka płynu hamulcowego?) i sprawdzić co się będzie działo.

To Twoje łożysko to china czy coś w wyższej półki? Jestem co prawda zdecydowany na NSK, ale nie upieram się bezwzględnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że NSK :) W tej cenie jaką zaproponował co tan gość za łożysko albo nawet za 60zł + przesyłka prześlę CI łożysko nowe nie odpakowane nawet + ściągacz... :) Co ty na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy już kiedyś pytałem o symbol sprężarki klimatyzacji do paska 98 r 110 KM

1.9 TDI.Niema mocnych na ustalenie symbolu tej sprężarki podobno są dwa typy ZEXEL i DENSO ale to mi nic nie mówi. Dzwoniłem po serwisach klimatyzacji i odpowiedzi są rozbieżne .Proszę jak ktoś może mi pomóc o konkretne symbole tych dwóch firm dla tego modelu.Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy już kiedyś pytałem o symbol sprężarki klimatyzacji do paska 98 r 110 KM

1.9 TDI.Niema mocnych na ustalenie symbolu tej sprężarki podobno są dwa typy ZEXEL i DENSO ale to mi nic nie mówi. Dzwoniłem po serwisach klimatyzacji i odpowiedzi są rozbieżne .Proszę jak ktoś może mi pomóc o konkretne symbole tych dwóch firm dla tego modelu.Dzięki za pomoc.

Ta sprężarka jest w Twoim pasku

7b405a39d21336b4m.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość unavailable

Witam.

U mnie mechanik stwierdzil uszkodzenie sprzegla (po wlaczeniu klimy slysze dzwiek podobny do luznego paska klinowego, po wylaczeniu wszystko jest ok). Ogolnie klimatyzacja działa tzn. chłodzi ale staram sie nie uzywac narazie. Czy wie ktos gdzie moge zakupić takie sprzegło?

Sprężarka ZEXEL 8D0 260 805M. Znalazlem na Allegro cale sprezarki ale nie moge znalezc nigdzie samego sprzegla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

 

Mam pytanie pojawia sie umnie w Passacie b6 2006r na walku ktory wychodzi z kompresora klimy a jest widoczny po srodku kola paska wielorowkowego (pod alternatorem) zielona ciecz . Narazie kropla i troche popryskalo chlodnice i oslone spodnia silnika . Co to oznacza , czy ktos sie z tym spodkal ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony płyn oznacza wyciek oleju z układu klimatyzacji. Olej krąży razem z czynnikiem i to on jest zwykle widoczny. Jest to objaw, przy nieszczelnym układzie chłodzącym. Klima (sprężarka) do przeglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To pewnie jakis uszczelniacz walka , czy mam racje bo zielone pojawia sie tylko na walku ? Czy ktos mial podobny przypadek , ciekaw jestem kosztow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

zippo68 widzę, że znasz się na narzeczy i masz dostęp do ETKI, dlatego mam pytanko do Ciebie. Co oznacza literka na końcu nr katalogowego kompresora? Pytam ponieważ kiedy próbowałem ustalić jaka sprężarka jest potrzebna do mojego autka, to facet w serwisie VW stwierdził, iż będzie to: ZEXEL 8D0 260 805M. Natomiast ze zrzutu z ETKI, który zamieściłeś kilka postów wyżej wynika, że min. do mojego modelu(AHU) powinien to być: ZEXEL 8D0 260 805D. Jaką różnicę czyni ta literka na końcu numerka i czy ma to jakieś istotne znaczenie przy wyborze kompresora do mojego paska?

Edytowane przez caeruleus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności