Skocz do zawartości
mcgiwer

"Szwedzkie światła" w 3BG sedan, można włączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Można jeszcze dodać przekaźnik, aby zapalały się dopiero po uruchomieniu silnika / alternatora. Gdzieś o tym czytałem, chyba należy ów przekaźnik zamontować w obudowie komputera, ale nia pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpięcie pod styk TFL powoduje działanie świateł zgodnie z kodeksem - tzn. dzienne bez postojowych przednich i tylnych i automatyczne ich zgaszenie w przypadku włączenia pozycyjnych czy mijania.

 

Można jeszcze dodać przekaźnik, aby zapalały się dopiero po uruchomieniu silnika / alternatora. Gdzieś o tym czytałem, chyba należy ów przekaźnik zamontować w obudowie komputera, ale nia pamiętam.

 

No przekaznik bedzie, aby sie uruchamialy po odpaleniu silnika i beda podlaczone tak by tylko swiecily dzienne (LEDY) bez pozostalych, a na mysli mam tylko to czy moge do przekaznika pod kontakt 30 podlaczyc sie prosto z akumulatora (+) zamias pod TFL na ktorym jak wiadomo jest prod po przekreceniu kluczyka, chodzi mi oto czy na przekaznik (styk 30) moze isc bez przerwy prad +12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czyli mam rozumieć, że żadnego gotowego seryjnego urządzenia nie ma do Pssata żeby zalożyć i żeby od reki działo trzeba kombinowac samemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czyli mam rozumieć, że żadnego gotowego seryjnego urządzenia nie ma do Pssata żeby zalożyć i żeby od reki działo trzeba kombinowac samemu

Mozesz podlaczyc w Passacie bezposrednio pod TFL i po wlaczeniu zaplonz swiatelka sie oswieca, a jak wlaczysz swiatla to dzienne zgasna, ja tak mam, ale sie pytam bo bede montowal dzienne u ojca w Vektrze A i bede zakladal przekaznik zeby zaswiecaly sie po uruchomieniu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Vectry A jest moduł za 50 zł i podpinasz w kośc za tablicą bezpieczników i działaja swiatła po zapaleniu silnika. Bez kombinacji

Szkoda, że nie ma czegoś takiego w passacie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Vectry A jest moduł za 50 zł i podpinasz w kośc za tablicą bezpieczników i działaja swiatła po zapaleniu silnika. Bez kombinacji

Szkoda, że nie ma czegoś takiego w passacie

A czytał kolega ten temat cały, wystarczy połączyć dwa piny w przełączniku. Nie jest to chyba takie trudne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem cały temat i wychodzi na to, że jak zepne te dwa piny to swiatła zapalaja sie zaraz po przekręceniu kluczyka a mając xenon to juz tak fajnie nie jest bo palniki dostają po tyłku i dlatego szukam innego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej poszukać w vagu grupa centralna elektryka - długie kodowanie ustawić światła skandynawskie lub usa i problem z głowy po przekręceniu kluczyka zapala się wszystko oprócz oświetlenia wewnątrz działa na pewno b5fl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie lepiej poszukać w vagu grupa centralna elektryka - długie kodowanie ustawić światła skandynawskie lub usa i problem z głowy po przekręceniu kluczyka zapala się wszystko oprócz oświetlenia wewnątrz działa na pewno b5fl

W B5 nie ma takiej możliwości. W B6 jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jesli posiadam automatyczny włoncznik swiateł to jesli po odpaleniu auta włanczaja mi sie swiatła i mam wyjscie na dodatkowy obwód i jesli on ma zasilac oswietlenie deski to podco mam podpiac pod 58 czy pod 58d ???lub 31 i z którego miejsca wziasc plus po stacyjce z xr czy xz a swiatła drogowe pod co podpiac??? który 56 lub 56d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jesli posiadam automatyczny włoncznik swiateł to jesli po odpaleniu auta włanczaja mi sie swiatła i mam wyjscie na dodatkowy obwód i jesli on ma zasilac oswietlenie deski to podco mam podpiac pod 58 czy pod 58d ???lub 31 i z którego miejsca wziasc plus po stacyjce z xr czy xz a swiatła drogowe pod co podpiac??? który 56 lub 56d

4 razy to czytałem i ni huhu nie mogę zrozumieć o co chodzi :eek: Napisz jakoś trochę jaśniej, nie każdy potrafi zrozumieć to co masz w głowie;) W dodatku wszystko napisane jednym ciągiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie jest proste pod co podpiac załonczanie swiateł pod który pin bo sa dwa, 56 i jeden 56d no i masz dwa plusy po stacyjce xr i xz , no i który kabel oswietli mi deske rozdzielcza czy bedzie to 58 lub 58d czy pin 31 , dlamnie pytanie jest proste prosba o wskazanie pinów pod które sie wpiac z rozpiski z postu 22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz podpiąć automatyczny włącznik świateł(gdzieś tam kupiony) to raczej musisz sobie wziąć + po kluczyku obojętnie jaki to będzie, tylko taki byle był cały czas po przekręceniu kluczyka i nie zanikał, aż do jego wyjęcia, dalej podłączasz sobie wzbudzenie od alternatora tak żeby włącznik wiedział, że ma włączyć światła. Przy włączniku do świateł szukasz + który się pojawia w momencie włączenia świateł mijania i podłączasz go do twojego automatycznego włącznika(bo musi wiedzieć kiedy zapalić pozycję tył i przód oraz podświetlanie podzespołów w kabinie) Zasilanie świateł dajesz na przewody bezpośrednio za bezpiecznikiem.

Nie wiem po co chcesz podświetlać deskę rozdzielczą do jeżdżenia w dzień?

 

To jest opis do standardowych automatycznych włączników świateł jakie się sprzedaje. Nie wiem jaki ty masz oraz jakie z niego wychodzą przewody.

Edytowane przez 4Ri3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie ja juz go mam zamontowane tylko cos chyba nie tak jak powinno to byc , bo za nic niemoge po wyłonczeniu silnika swiatła gasna przekrecam włoncznik w pozycje , swiatła postojowe i zapalaja mi sie tez swiatła mijania gdzie powinny tylko postojówki reszta działa po odpaleniu auta zapalaja sie same po kilku sekundach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście coś masz źle podłączone. Jeśli masz wszystko podłączone pod oryginalny włącznik to zrób tak jak opisałem, Może być źle podłączone zasilanie twojego włącznika i świateł, ale tego już na odległość się nie da sprawdzić, sam musisz dojść co jest nie tak.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz sprecyzowac co i jak mam podłączyc podajac mi te piny z rospiski z postu 22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś schemat(rozpiskę przewodów) swojego włącznika? Będzie bardzo pomocny.

Piny sobie odpuść na razie, trzeba tylko znaleźć napięcia. + po kluczyku i + po ręcznym włączeniu świateł mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok oto schemat jesli mozesz to na jego podstawie powiedz mi co pod jaki pin mam podłonczyc jaki kabel pod włoncznik swiateł

img001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można jeszcze dodać przekaźnik, aby zapalały się dopiero po uruchomieniu silnika / alternatora. Gdzieś o tym czytałem, chyba należy ów przekaźnik zamontować w obudowie komputera, ale nia pamiętam.

Zobacz 5 postów wcześniej, masz łopatoligicznie napisane jak to zrobić.

Czytałem cały temat i wychodzi na to, że jak zepne te dwa piny to swiatła zapalaja sie zaraz po przekręceniu kluczyka a mając xenon to juz tak fajnie nie jest bo palniki dostają po tyłku i dlatego szukam innego rozwiązania.

Na to pytanie też masz odpowiedź w moim poście nr 96 z tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności