Skocz do zawartości
mcgiwer

"Szwedzkie światła" w 3BG sedan, można włączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

W starszych nie ma możliwości, gdyż włącznik świateł jest czysto mechaniczny...

Dokładnie, zakłada się zworkę w przełączniku na piny oznaczone jako TL/TFL (tageslicht).

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczniktg1a.jpg

Podobno łączy się 56 z TFL (będzie trzeba to sprawdzić :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam zakładał ktos cos takiego ja własnie zakupilem taki ,włącznik i niebardzo wiem jak go zamontowac co gdzie i jak by czegos niespalic http://www.allegro.pl/item682986761_automatyczny_wlacznik_swiatel_mijania.html

 

W opisie aukcji Alledrogo pisze,że zestaw zawiera m.in "instrukcję montażu"- więc w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym ze tam jest jeden kabelek do właczenia oswietlenia a w właczniku swiateł sa trzy kable 58d 58 31 i niewiem czy musze je wszystkie podpiac pod jeden i czy jak to urzadzenie zadziała a ja recznie włacze swiatła czy niebedzie zwarcia itp czyli fajnie by było ja by ktos powiedział co i jak mam podłonczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym ze tam jest jeden kabelek do właczenia oswietlenia a w właczniku swiateł sa trzy kable 58d 58 31 i niewiem czy musze je wszystkie podpiac pod jeden i czy jak to urzadzenie zadziała a ja recznie włacze swiatła czy niebedzie zwarcia itp czyli fajnie by było ja by ktos powiedział co i jak mam podłonczyc

 

Wszystkich przewodów które wymieniłeś (58d ,58 ,31) nie możesz połączyć razem bo każdy z nich "obsługuje" inny obwód; 31 to masa a 58 oraz 58d to plus;

Włącznik świateł E1-pin 56 (przewód żółty 2,5mm2) po przełączeniu daje zasilanie na żarówki świateł mijania (L i P).:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak to podłączyc zeby było tak ja po przekreceniu włacznika zeby paliły sie swiatła mijania pozycyjne i podswietlenie deski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jak to podłączyc zeby było tak ja po przekreceniu włacznika zeby paliły sie swiatła mijania pozycyjne i podswietlenie deski

 

Hm, zadałeś pytanie jakbyśmy obaj mieli ten przekaźnik oraz instrukcję podłączenia przed sobą , a przecież to tylko Ty je posiadasz, jasnowidzem przecież nie jestem.:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, zakłada się zworkę w przełączniku na piny oznaczone jako TL/TFL (tageslicht).

Podobno łączy się 56 z TFL (będzie trzeba to sprawdzić )

 

Ktoś już może tego dokonał ? :) I może się pochwalić tutaj ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam taka instrukcje ale na niej niestety nie jest podane , co i gdzie podłonczyc v vw passacie a z zdiecia powyzej widac ze sa trzy piny ktore odpowiadaja za oswietlenie deski a z tego urzadzenia wychodzi ,jeden kabel ktory ma to własnie zapalac stad me pytanie czy mozna te piny łączyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie (anglik więc instalacji na światła skandynawskie jakiejkolwiek brak) wystarczy, że założe zworkę na te dwa piny we włączniku ( bo w kostce pin TFL nie istnieje-brak pinu i jakiegokolwiek kabla) i jż światła przednie załączają się po przekręceniu stacyjki. Więc jak ktoś chce to wystarczy by zwarł TFL z 56 we włączniku i tyle.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u siebie (anglik więc instalacji na światła skandynawskie jakiejkolwiek brak) wystarczy, że założe zworkę na te dwa piny we włączniku ( bo w kostce pin TFL nie istnieje-brak pinu i jakiegokolwiek kabla) i jż światła przednie załączają się po przekręceniu stacyjki. Więc jak ktoś chce to wystarczy by zwarł TFL z 56 we włączniku i tyle.

 

na rozpisce Ralpha pin 56 jest opisany jako św drogowe i jest też 56'. Przepraszam za takie dociekanie ale chcę być pewien które piny zewrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na rozpisce Ralpha pin 56 jest opisany jako św drogowe i jest też 56'. Przepraszam za takie dociekanie ale chcę być pewien które piny zewrzeć

 

Pin 56 włącznika świateł E1 zasila po przełączeniu w poz 2 bezpieczniki S20 i S21 zabezpieczające obwód żarówek świateł mijania (L i P).

Pin TFL włącznika świateł E1 zasila w pozycji 0 (po włączeniu w poz. 1 stacyjki D) w/w obwód z bezpiecznikami S20 i S21- pod warunkiem, że instalacja "fizycznie" istnieje .;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pin 56 włącznika świateł E1 zasila po przełączeniu w poz 2 bezpieczniki S20 i S21 zabezpieczające obwód żarówek świateł mijania (L i P).

 

wszystko jasne, dziękuje.

 

PS Zrobione i działa :D

Edytowane przez zecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś prowizorycznie taką zworę (TFL do 56) i faktycznie działa.

W ASO zakupiłem konektor oprawiony na kawałku kabla (do pinu TFL we wtyczce), ale zastanawiam się czy przewód nie ma za małego przekroju (na oko 1 mm2, a z pinu 56 wychodzi 2,5 mm2). Co o tym myślicie? W razie czego mam jeszcze garść konektorów luzem, które zostały mi z wpinania się w złącze ISO radia (w kostce włącznika świateł pin TFL jest identyczny), więc mogę sobie oprawić dowolny przekrój. Nie wiem tylko czy jest sens.

 

I drugie pytanie, czym właściwie różni się zestaw z tematu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=56276 od prostego rozwiązania z tego topica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że różnica polega na ty że przy tym urządzeniu światła zapalają się dopiero po odpaleniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że różnica polega na ty że przy tym urządzeniu światła zapalają się dopiero po odpaleniu

a mogłbys wrzucic fotke jak ta zworke załozyłes jak to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotkę mogę zrobić, ale jak to będzie miało ręce i nogi.

Póki co jest przecięty na pół (bo oba końce były konektorem zakończone) kabelek z ASO nr 000 979 133 (do obejrzenia tutaj http://www.passatplus.de/umbauteile/stecker/stecker5.htm ) wetknięty konektorem w kostkę tam gdzie jest pin TFL, a drugim owinięty wokół konektora od pinu 56. Taka prowizorka. Docelowo chcę kupić kabelek nr 000 979 225 (ewentualnie wykorzystać konektory które mi zostały z instalacji radia - są identyczne jak ten dla TFL - i kawałek kabla 2,5 mm2) i połączyć go np szybkozłączką z kablem pinu 56. Albo jeśli udałoby mi się zdobyć konektor nr N 907 326 03 (co wydaje mi się niewykonalne), to oprawić w nim oba kable dla pinu 56.

 

Finalnie więc nie wiem co z tego wyjdzie, dlatego też pytam o różnice zestawiem z ASO, bo o nim też myślałem.

No i jest trzecia opcja, kupić jakieś oddzielne lampki na przód i wetknąć je w pin TFL, żeby świeciły kiedy trzeba. Tylko nie widziałem nic co by się z przodu paska ładnie komponowało.

Edytowane przez margmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat, bo ciekawy. Czy w moim Pasku z 1998 też ta zwora TFL i 56 da taki efekt jak piszecie i czy wtedy zapalają się tylko przednie pozycyjne, czy tylne też? Jeśli przód i tył, to zysk energetyczny mały, bo oszczędzamy tylko postoje, ale jeśli zapalą się tylko przednie i jest to zgodne z obecnymi przepisami, to zrobię sobie takie udogodnienie. Temat bardzo fajny, pozdrawiam.

 

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta zwora TFL i 56 da taki efekt jak piszecie i czy wtedy zapalają się tylko przednie pozycyjne

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności