Skocz do zawartości
mcgiwer

"Szwedzkie światła" w 3BG sedan, można włączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, czy w pasku 3BG w sedanie rok 2001 można włączyć Szwedzkie światła vag-iem? Gdzieś czytałem tu na forum że była taka możliwość w sedanie. Ostatnio jeździłem C5 i tam wszystko włączało się automatycznie i trochę brakuje mi tych automatycznych świateł. Fajnie by było gdyby tutaj była taka możliwość włączenia tej opcji.

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co do możliwości włączenia tego VAG-iem, ja mam auto ze Szwecji i wiem o co chodzi, ale kiedyś z kolegą porównywałem nasze włączniki świateł i różniły się one jakimś stykiem, który właśnie trzymał te światła zapalone.;) Jeśli zapominasz o światłach, to jest teraz bardzo dużo dobrych automatycznych włączników świateł i są stosunkowo tanie i proste w montażu, więc można pomyśleć i nad takim wariantem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to te szwedzkie światła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła do jazdy dziennej;) same się włączają, a jak robi się ciemniej można sobie jedynie przekręcić włącznik żeby zapalić zegary i podświetlanie elementów kokpitu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vagiem to nie wiem czy jest taka opcja ale wiem ze w ASO dokładają takie moduły swiateł dziennych. Działa tak jak jest napisane powyzej. Do passata b6 kosztuje ok 100 zł. do b5 nie wiem bo sie nie interesowałem. Mam xenony i szkodzi to palnikom gdyz jak prekręcimy kluczyk swiatła sie zapalają a jak zapalamy silnik to zgasną i znów sie zapalą. Podobno nie powinno sie tak traktowac palniczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szkoda, myślałem że jest to do załączenia przez kompa tak jak było w C5-ce, tam również miałem ksenony ale gdy przekręciłem kluczyk to światła się nie zapalały tylko dopiero kiedy zapaliłem silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć można vagiem,trzeba zobaczyć w opcjach w module komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam xenony i szkodzi to palnikom gdyz jak prekręcimy kluczyk swiatła sie zapalają a jak zapalamy silnik to zgasną i znów sie zapalą. Podobno nie powinno sie tak traktowac palniczków.

 

kolego sa takie automatyczne włączniki że zapalaja światła 1-2 sekundy po odpaleniu auta więc nei szkodzi to palnikom :) a wiem bo teść ma taki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego sa takie automatyczne włączniki że zapalaja światła 1-2 sekundy po odpaleniu auta więc nei szkodzi to palnikom :) a wiem bo teść ma taki :)

 

Miałem takie urządzenie poprzednim aucie tylko trzeba było to trochę zmodyfikować, bo jest przystosowane światła załączały sie po paru sekundach i działało to, gdy włącznik był w pozycji wyłączonych swiareł wiec nie było możliwości wyłączenia świateł całkowicie, gdy np. samochód stał z uruchomionym silnikiem ewentualnie pozycje.

Kolega rozebrał włącznik zastosował parę przekaźników i efekt był taki, że światła zapalały w pozycji włączonej po paru sekundach od uruchomienia silnika i gasły po zgaszeniu silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem takie urządzenie poprzednim aucie tylko trzeba było to trochę zmodyfikować, bo jest przystosowane światła załączały sie po paru sekundach i działało to, gdy włącznik był w pozycji wyłączonych swiareł wiec nie było możliwości wyłączenia świateł całkowicie, gdy np. samochód stał z uruchomionym silnikiem ewentualnie pozycje.

Kolega rozebrał włącznik zastosował parę przekaźników i efekt był taki, że światła zapalały w pozycji włączonej po paru sekundach od uruchomienia silnika i gasły po zgaszeniu silnika

 

Nie wydaje ci się, że trochę zamieszałeś? W tych urządzeniach właśnie o to chodzi żeby światła zapalały się same przy przełączniku "wyłączone". Jak kolega przerobił to jak to się włączało? Bo tego ostatniego zdania nie rozumiem:confused: Przekaźniki same przekręcały przełącznik na "włączone":D:confused: A może przełącznik już zwsze był przekręcony na "włączone"?

A może to ja tak z rana nie kminie co jest 5?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj pobawić się z vagiem, ale nie mam pojęcia gdzie szukać tej opcji włączenia automatycznych świateł, czy ktoś wie jak to ustawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie RossTecha masz rozpiskę, ale dla Phaetona:

Central Electronics

 

Control Module Coding

 

Select 09 (Central Electronics)

Coding -> Function 07

 

00001 - Daytime Running Lights on (Scandinavian Countries)

00002 - Daytime Running Lights on (USA and Canada)

00003 - Daytime Running Lights off (Rest of World)

 

NOTE: USA and Canada DRL setting provides low beam headlights on,

but not the instrument panel lighting or any other exterior lights normally used during darkness.

O B5 nic nie ma... :(

 

Jeśli bardzo zależy Ci na automatycznym włączniku świateł, można to zrobić na przekaźniku(-ach). Chwila zadumki i można wyrysować schemat. Zresztą pamiętam, że w Passacie ale przed liftem jest taki pin w kostce włącznika oznaczony TL (tageslicht), który służył do włączania zwory, aby zawsze działały światła dzienne. Jednak działało to tak, że przednie lampy uruchamiały się, a tył niestety nie. Z tego co pamiętam polskie chore przepisy nakazują, aby świecił tył i przód jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wydaje ci się, że trochę zamieszałeś? W tych urządzeniach właśnie o to chodzi żeby światła zapalały się same przy przełączniku "wyłączone". Jak kolega przerobił to jak to się włączało? Bo tego ostatniego zdania nie rozumiem:confused: Przekaźniki same przekręcały przełącznik na "włączone":D:confused: A może przełącznik już zwsze był przekręcony na "włączone"?

A może to ja tak z rana nie kminie co jest 5?;)

 

Wiec od nowa;

Urządzenie jest założone w pozycji przełącznika włączone światła, co daje nam możliwość w każdej chwili wyłączenia świateł np.na postoju

Przekaźniki same nie przekręcały przełącznika tylko rozwiązywały problem halogenów i przeciw mgielnych na tym samym włączniku

Teraz jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wiem, że odkopuje kotleta, ale znalazłem pewne info na sąsiednim forum Audi i zastanawiam się czy można to przeszczepić do passata???

 

Select 09 (Central Electronics)

Coding -> Function 07

 

?xxxx: Chassis

 

0 - Limousine

1 - Avant

 

x?xxx: Driving Light Switch

 

0 - without Rain/Light Sensor (G397)

1 - with Rain/Light Sensor (G397)

 

xx?xx: Trailer Hitch

 

0 - without Trailer Hitch

1 - with Trailer Hitch

 

xxx?x: Headlights

 

0 - Halogen Headlights w/o Daytime Running Lights

1 - Halogen Headlights with Daytime Running Lights

2 - Bi-Xenon Headlights with Daytime Running Lights

3 - Bi-Xenon Headlights w/o Daytime Running Lights

4 - Bi-Xenon Headlights with Daytime Running/Tail/License Plate Lights

 

xxxx?: Country

 

1 - Rest of World/Nordic Countries/Denmark/Croatia/Baltic Countries with Bi-Xenon

2 - Nordic Countries/Denmark/Croatia/Baltic Countries without Bi-Xenon

3 - USA/Canada with Bi-Xenon

4 - Canada without Bi-Xenon

5 - Special Vehicles

 

Opis dotyczy Audi A4 B6.

Czekam na opinię fachowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam polskie chore przepisy nakazują, aby świecił tył i przód jednocześnie.

 

Wreszcie! Ministerstwo Infrastruktury zmieniło rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów i ich wyposażenia.Zgodnie z nowymi regulacjami, światła do jazdy dziennej w samochodach są wymagane tylko z przodu.Światła pozycyjne z przodu i z tyłu, a także podświetlenie tablicy rejestracyjnej nie muszą być włączone od świtu do zmierzchu.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może możnaby jakoś uruchomić tą opcje w passacie B5 tak jak mają to wersje z USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jeśli to prawda (o nowelizacji przepisów) no to może doczekałem się normalności w tym "chorym" kraju. Ja swojego Paska kupiłem w Austrii (oni też chyba rok musieli jeździć na światłach - teraz już nie) i własciciel miał zamontowane takie urzadzenie, że w momencie włączenia zapłonu zapalają sie na blacie kontrolki i tylko światła mijania z przodu - włącznik świateł oczywiście w pozycji OFF. W momencie kręcenia rozrusznikiem - światła mijania gasną. Po uruchomieniu silnika palą się tylko światła mijania bez postojówek, bez tylnych pozyzcyjnych, bez oświetlenia tablicy rejestr., bez oświetlenia zegarów. Pytałem sprzedającego o szczegóły tego urządzenia, ale nie umiał nic wyjaśnić poza tym że montował to autoryzowany Service VW/Audi i kosztowało to 80 euro. Próbowałem to coś zlokalizować ale VAG tego nie wykrywa a w dwóch warsztatach elektrycy samochodowi nie mieli pojęcia nawet gdzie tego szukać. Chciałem to zdemontować bo mnie 2 razy drogówka capnęła (jechali akurat za mną) - niby że jadę bez świateł. Akurat tak się złożyło, że dali sobie wytłumaczyć i nie dali mandatu, ale ostrzegli, że następnym razem będzie kara - a wiecie Panowie jak się mieszka w małym miasteczku i jeździ, to na ten sam patrol trafisz i 5 razy na dzień. Oczywiście można też włączyć normalnie światła mijania w pełnym zestawie (przód - tył) ale na samych mijania to jakoś "oszczędniej". Właściwie to do dziś nie wiem co mam za urządzenie zamontowane i w takim razie to je zostawiam. Może się doczekamy likwidacji tego durnego przepisu o konieczności jazdy na światłach okrągły rok - to pewnie wtedy będę je musiał znaleźć.

A tak odnośnie tego obowiązku jazdy na światłach mijania to Austria bardzo mądrze to rozgrała. Jak przyszła moda na ten przepis z UE i od innych oszołomów to bez dyskusji w mediach wprowadzili ten obowiązek praktycznie z dnia na dzień. Jednocześnie ich organizacje ekologiczne, konsumenckie, jakieś społeczne agendy, powołały kilka niezależnych komisji do oceny skutków tego przepisu (tzn czy są jakieś korzyści) - po roku badań wszystkie komisje (chyba 5) orzekły że ten przepis nie poprawia ani bezpieczeństwa ruchu ani ekologii. Jak go wprowadzili tak go z dnia na dzień uchylili i z nikim nie dyskutowali. Mądry naród! Pozdrawiam i nie wiem co mam za urządzenie zamontowane. Może ma ktoś coś podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jeśli to prawda (o nowelizacji przepisów) no to może doczekałem się normalności w tym "chorym" kraju. Ja swojego Paska kupiłem w Austrii (oni też chyba rok musieli jeździć na światłach - teraz już nie) i własciciel miał zamontowane takie urzadzenie, że w momencie włączenia zapłonu zapalają sie na blacie kontrolki i tylko światła mijania z przodu - włącznik świateł oczywiście w pozycji OFF. W momencie kręcenia rozrusznikiem - światła mijania gasną. Po uruchomieniu silnika palą się tylko światła mijania bez postojówek, bez tylnych pozyzcyjnych, bez oświetlenia tablicy rejestr., bez oświetlenia zegarów. Pytałem sprzedającego o szczegóły tego urządzenia, ale nie umiał nic wyjaśnić poza tym że montował to autoryzowany Service VW/Audi i kosztowało to 80 euro. Próbowałem to coś zlokalizować ale VAG tego nie wykrywa a w dwóch warsztatach elektrycy samochodowi nie mieli pojęcia nawet gdzie tego szukać. Chciałem to zdemontować bo mnie 2 razy drogówka capnęła (jechali akurat za mną) - niby że jadę bez świateł. Akurat tak się złożyło, że dali sobie wytłumaczyć i nie dali mandatu, ale ostrzegli, że następnym razem będzie kara - a wiecie Panowie jak się mieszka w małym miasteczku i jeździ, to na ten sam patrol trafisz i 5 razy na dzień. Oczywiście można też włączyć normalnie światła mijania w pełnym zestawie (przód - tył) ale na samych mijania to jakoś "oszczędniej". Właściwie to do dziś nie wiem co mam za urządzenie zamontowane i w takim razie to je zostawiam. Może się doczekamy likwidacji tego durnego przepisu o konieczności jazdy na światłach okrągły rok - to pewnie wtedy będę je musiał znaleźć.

A tak odnośnie tego obowiązku jazdy na światłach mijania to Austria bardzo mądrze to rozgrała. Jak przyszła moda na ten przepis z UE i od innych oszołomów to bez dyskusji w mediach wprowadzili ten obowiązek praktycznie z dnia na dzień. Jednocześnie ich organizacje ekologiczne, konsumenckie, jakieś społeczne agendy, powołały kilka niezależnych komisji do oceny skutków tego przepisu (tzn czy są jakieś korzyści) - po roku badań wszystkie komisje (chyba 5) orzekły że ten przepis nie poprawia ani bezpieczeństwa ruchu ani ekologii. Jak go wprowadzili tak go z dnia na dzień uchylili i z nikim nie dyskutowali. Mądry naród! Pozdrawiam i nie wiem co mam za urządzenie zamontowane. Może ma ktoś coś podpowie.

Wyjmij przelacznik swiatel i sprawdz czy nie masz tam dolozonego kabelka.U mnie to bylo widoczne bo byla nieoryginalna izolacja.Tez mam Passata z Austrii i nie bylo zalozonych zadnych wymyslnych urzadzen ani ustawiane w kompie tylko ktos to zrobil w prosty sposob jakims kabelkiem w przelaczniku.Odcialem kabelek i po sprawie...

Edytowane przez peter2906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAGiem to tylko w B6 (2004-...). W starszych nie ma możliwości, gdyż włącznik świateł jest czysto mechaniczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności