Skocz do zawartości
kubelt

Ogrzewanie foteli

Rekomendowane odpowiedzi

ale jak tak w trasie 1000 w zimie posiedzisz sobie na zimnym fotelu to zmienisz zdanie o fotelach podgrzewnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja raczej obstawiam potencjometry lub czujniki w matach

możesz rozwinąc temat?? Gdzie tego szukać?? da sie naprawić czy wymiana?? jakie koszta?? i dlaczego tak się stało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak tak w trasie 1000 w zimie posiedzisz sobie na zimnym fotelu to zmienisz zdanie o fotelach podgrzewnych

mam, ale nie używam wiec raczej zdania nie zmienię ;)

 

i żeby nie było że nie na temat to podrzucam linka do schematu:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=341808&postcount=2

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potencjometry to to czym regulujesz temp. chyba da sie naprawic to zalezy od tego czy da sie ten potencjometr rozebrac, jesli nie to wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie tego szukać??

jak się nie mylę to włącznik (potencjometr) i w fotelu (czujniki w matach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ktoś może schemat instalacji foteli podgrzewanych do Passata B5FL 2003r.??

Do B5 FL przód i tył.

podgrzewane fotele B5 FL.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wybiore sie do specjalisty (elektryk) zeby to naprawić, bo za cholerę nie wiem jak sie do tego zabrać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie to cuda...cuda...

Fotele grzeją jak mają ochotę.

Czasem od razu zatrybią (czyli coś czuć po ok 3-4min) a czasem po 50min, czasem wcale, ale po krótkim postoju np pod sklepem jak wracam to nagle jest ok.

I to zarówno jeden jak i drugi. Mierzyłem wyjście z potencjometrów i jeden nie miał napięcia na 1 i 2 pozycji a drugi na 1,2 i 3 . Ale o dziwo jak zatrybiły to działały na tych pozycjach. Fotel kierowcy rozbierałem już chyba z 5 razy.

Na jednym obwodzie traciło mi się przejście jak ruszałem kablami.

To jest to! Wymieniłem kable dostarczające prąd i było ok.

Ale fotel oczywiście dalej raz grzeje a raz nie.

Zamieniłem włączniki prawy na lewy, bez zmian.

Ręce opadają ale nie mam pomysłu co może być przyczyną.

W fotelu nie znalazłem żadnego termostatu, kable podłączone są bezpośrednio do maty (no chyba, że w oparciu jest)

Czy ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje pytanko,gdzie w chwili obecnej można kupić mate do paska?Szukam w sieci ale nima,na allegro tez nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w którym miejscu jest czujnik temp w macie siedziska fotela w B5?

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik, czyli takie malutkie coś niewiele większe niż "O" na klawiaturze komputera to taki malutki termistor którego opór zmniejsza się w miarę nagrzewania, czyli niezupełnie to czujnik. Znajduje się pod tapicerką dokładnie pod tyłkiem, w osi siedziska i tak (o ile dobrze pamiętam) ok 15cm do przodu od oparcia. Naokoło niego leci pętelka drutu grzejnego.

Trzeba dobrze szukać aby nie przeoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podanie nr wtyczek jakie idą do przełączników (potencjometrów) na panel. W serwisie bez nr nie sprzedadzą mi:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!! Szukam dobrego elektryka z małopolski ( okolice wadowic) chętnego do pomocy w naprawie podgrzewanego fotela. Ja jestem laikiem w tych sprawach!! Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o podanie nr wtyczek jakie idą do przełączników (potencjometrów) na panel. W serwisie bez nr nie sprzedadzą mi

Qrde a poszukać tych numerków pracownikom w ASO już się nie chce ręce opadają :dobani:, ja niedawno dokładałem całą instalację wykaz potrzebnych części i m.in. wtyczki znajdziesz w moim podpisie ( patrz niżej ;) ) , mody - post - 122->126 ( manual ) .

Dodam że taniej kupisz w ASO Skoda, a takie same wtyczki :) .

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Johny X jak będe miał problemy z dołożeniem wiązek będę pisał:) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - odkopuję temat, bo mam zagwostkę. Posiedziałem dzisiaj przy podgrzewaniu siedzeń - od razu mówię, że oba działały już wcześniej, tyle, że w siedzeniu pasażera działało tylko siedzisko i długo się nagrzewał, natomiast fotel kierowcy grzał tylko na "5" biegu.

 

Polutowałem przerwy w kablach, sprawdziłem termistorki w obu, poprawiłem połączenia we wtyczkach. Wszystko złożone - oba fotele w pełni sprawne, grzeją na każdym biegu z różną mocą, tylko:

 

czy to, że nagrzewają się około 10 minut jest sprawą normalną? Oba fotele od przekręcenia z "0" na np. "5" (czy dowolny inny bieg) potrzebują około 10 minut na to, żeby poczuć cokolwiek na tyłku.

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć ile czasu to powinno się nagrzewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie minuty i czuję, że grzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki wojtekk za sprawdzenie:), czyli wiem, że jest źle. Pytanie 2: czy sterowanie odbywa się napięciem, natężeniem prądy, czy gdzieś jest jakiś moduł, a sterowanie odbywa się przez podanie sygnału o odpowiedniej amplitudzie ze sterowników foteli?

 

Albo inaczej - ktoś z koszalina / białogardu użyczyłby mi na 10 minut przełącznik podgrzewania zadka? Chciałbym sprawdzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie foteli odbywa się za pomocą natężenia prądu, wszystko zawarte jest we włączniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś albo może mi sprawdzić po której stronie idą przewody do grzanych foteli dokładam sobie org. wiązkę i jedna strona do foteli jest dłuższa teraz nie wiem czy wiązka do prawego idzie po prawej do lewego po lewej czy idą jedną stroną a jedna przechodzi gdzieś nad tunelem czy w ogóle idą tunelem razem i rozchodzą się na boki jak to wszystko jest puszczone??? było by przykro gdyby brakło mi kilka cm do fotela :) temat bardzo pilny będę wdzięczny za szybką odpowiedz

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności