Skocz do zawartości
kubelt

Ogrzewanie foteli

Rekomendowane odpowiedzi

orientuje się ktoś albo może mi sprawdzić po której stronie idą przewody do grzanych foteli dokładam sobie org. wiązkę i jedna strona do foteli jest dłuższa teraz nie wiem czy wiązka do prawego idzie po prawej do lewego po lewej czy idą jedną stroną a jedna przechodzi gdzieś nad tunelem czy w ogóle idą tunelem razem i rozchodzą się na boki jak to wszystko jest puszczone??? było by przykro gdyby brakło mi kilka cm do fotela :) temat bardzo pilny będę wdzięczny za szybką odpowiedz

pozdrawiam

idą obie razem przy nogach kierowcy a ta do foela kierowcy skręca pod kątem prostym nad tunelem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy mówiąc pod nogami masz na myśli ze idzie lewym progiem gdzieś do słupka i tam odbija na fotele czy po prostu jest rzucony pod dywanik i do kierowcy na wprost fotela a do pasażera odbija w bok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wiązka idzie przy tunelu po str kierowcy i część od fotela pasażera skręca pod kątem do fotela wszystko jest przymocowane na czarne plastikowe opaski do tunelu i owinięte czarną ori taśmą VW to tak w moim przypadku to wygląda nie wiem cy każdy tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jeszcze czy to wszystko idzie podobnie jak wiązka do poduch bo moja wiązka jest właśnie oddzielona (rozpleciona) od poduch a ponoć szły razem wiec jak coś to bym pościł obok i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a powiedz mi jeszcze czy to wszystko idzie podobnie jak wiązka do poduch bo moja wiązka jest właśnie oddzielona (rozpleciona) od poduch a ponoć szły razem wiec jak coś to bym pościł obok i po problemie

 

Jak położysz to już Twoja sprawa ;)

Byle działało...

Nie wiem jak jest oryginalnie,ale chyba są osobno (tam już nie zaglądałem ;) )

EDIT// Sprawdziłem-idą razem ;)

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ubawił mnie ten ostatni post - milion myśli :D dziękuje ci kolego bardzo za sprawdzenie też puściłem razem chodź jest z tym mnóstwo roboty ale teraz jest prawie jak w oryginale

no i oczywiście był test!!!

i

i co

i jak

ano w normie

DZIAŁA!!!!

jeszcze muszę wszystko ładnie upchnąć przy bezpiecznikach bo ciemna noc mnie zastała i będę smażył pupę przy +35st. na zewnątrz bo tyle ma dziś być :)

dziękuje wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe ubawił mnie ten ostatni post - milion myśli :D

 

Co prawda sprawdzałem po 3.00 ale udało się :D Cieszy mnie że działa,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko bo tak się przymierzam do naprawy grzania fotela... Przeglądam posty i widziałem, że w fotelach są różne kombinacje wtyczek... U mnie jest żółta od poduszek jak widziałem na zdjęciach, do tego zielona od grzania, którą również widziałem na zdjęciach oraz czerwona taka jak zielona i wpięta obok zielonej, dodam, że do tej czerwonej w fotelu kierowcy idzie tylko jeden kabelek brązowy w jeden pin, a w fotelu pasażera idą dwa kabelki brązowe w jeden pin... Od czego jest ta czerwona kostka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos zna jakiegos magika, ktory przerobilby mi instalacje w krk ? mam fotele podgrzwane, jednak nie mialem tej opcji w aucie, moge kupic na alledrogo przelaczniki, czy cos jeszcze moge kupic, czy reszte juz zalatwi elektryk ? ktos juz tak przerabial swojego paska ? tzn. majac juz fotele podgrzwane, a nie samemu kupujac maty :)

 

p.s. czy te wtyczki od przyciskow maja jakis numer w aso ? aha i czy te drugie wtyczki wezsze tez moge kupic w aso ? maja jakis numer ? chcialbym jeszcze przed zima zdazyc przed zima :)))))

Edytowane przez _Misiek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos zna jakiegos magika, ktory przerobilby mi instalacje w krk ?

 

żadnego magika od elektryki nie znam w Krakowie , ale możesz zajrzeć kiedy na spota w regionie może jaki magik się ujawni ;) .

mam fotele podgrzwane, jednak nie mialem tej opcji w aucie, moge kupic na alledrogo przelaczniki, czy cos jeszcze moge kupic, czy reszte juz zalatwi elektryk ? ktos juz tak przerabial swojego paska ? tzn. majac juz fotele podgrzwane, a nie samemu kupujac maty

 

p.s. czy te wtyczki od przyciskow maja jakis numer w aso ? aha i czy te drugie wtyczki wezsze tez moge kupic w aso ? maja jakis numer ? chcialbym jeszcze przed zima zdazyc przed zima )))

jak dokładałem u siebie zrobiłem manuala post 126 : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=24462&page=7

wszystko co potrzebne do dokładki z nr części napisane w w/w linku .

pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie na poczatek zakupilem przyciski na allegro :) mam dwa o numerze 3B0 963 564 C, czy beda pasowac ?:) jesli sa ok to prosze koledzy pokierujcie co jeszcze musze kupic , fotele mam oryginalne z instalacja, jak rozmumiem na pewno potrzebuje przewody i te zaslepki do przyciskow, co jeszcze bedzie mi potrzebne ?

 

p.s. johny x dzieki za opis, ale Ty masz chyba nieco nowszy model :)

Edytowane przez _Misiek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie na poczatek zakupilem przyciski na allegro mam dwa o numerze 3B0 963 564 C, czy beda pasowac ?

 

Nie będą... 3B0 963 564 C idzie w konsolę po prawej stronie. Do lewej powinieneś mieć 3B0 963 563 C. To ważne, gdyż przyciski na dole są węższe. Konsola nie idzie prosto. Głupio to jest zrobione, ale z zewnątrz konsola się zawija.

 

http://img683.imageshack.us/img683/6954/009fmi.jpg zobacz tu doskonale to widać - Ty masz tylko dwa prawe przełączniki. Wymień jeden 564 na 563...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
p.s. johny x dzieki za opis, ale Ty masz chyba nieco nowszy model

heh od kilku miesięcy mam nowszy model passata :) , poprzedni passat był B5 3B ;) i nieźle tam pomodziłem :) ( fotki poprzedniego auta jeszcze pozostały w 1 poście ;) ) , ale do rzeczy w tym linku : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=24462&page=7 a dokładnie post 126 znajdziesz wszystko co potrzeba :ok .

pozdro

Edytowane przez johny x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim ;P i ja sie dorzuce z nieco moze przestarzalym pytaniem. Niedzialalo mi podgrzewanie w obydwoch fotelach, podjechalem do znajomka mechanika, wprawdzie zajmuje sie glownie owa mechanika ale na elektryce tez sie nieco zna. Oblukal kable, pozniej przelozyl regulatory, zamienil regulator pasazera z kierowca, efekt - fotel kierowcy zaczal grzac, lecz grzeje tylko punktowo i to dopiero na 3,4,5stopniu, wstepna diagnoza - uszkodzony jeden przelacznik (ten kierowcy) + mata pasazera bo wogole nie grzeje nie zadnym przelaczniku + mata kierowcy bo dziala punktowo np. Grzeje prawa strona siedziska i oparcie na samej gorze. Dziwne tylko jest z tym przelacznikiem jednym co dziala dopiero od 3stopnia. Tak czy inaczej glownym pytaniem jest gdzie dostane maty? Obszukalem allegro, jest tylko jednak jakas ale do vw transporter, reszta to takie gotowce nakladane na fotel, dzwonilem do intercars - brak, dzwonilem do dwoch aso - maja ale tylko z poszyciem za 1060zl, lukalem na necie i nic. To musza byc jakies specjalne maty? Z gory thx za pomoc jakakolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba jednak bede musial zrezygnowac z wizyty u tapicera... Nigdzie nie ma mat :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moglby podac numery pinow w aso, dzwonilem tam do nich i uparcie twierdza, ze nie sprzedaja samych pinow tylko piny wraz z kablami, a to juz droga impreza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos moglby podac numery pinow w aso, dzwonilem tam do nich i uparcie twierdza, ze nie sprzedaja samych pinow tylko piny wraz z kablami, a to juz droga impreza

 

 

Potrzebujesz tam różnych pinów. Od 1 mm kw do chyba 4 mm kw. Wszystko zależy które przewody z wiązki gdzie idą oraz tam na jednym pinie są złączone 2 kabelki. Wiesz jak będzie najprościej? Udać się na szrot, i albo całą wiązkę za grosze wyrwać, albo gniazdo z kawałkami wiązki za większe grosze.

 

No ale ok bankowo idą tam takie:

 

N 907 326 03

 

oraz takie:

 

N 906 966 03

 

Jeszcze jakieś 1 mm kw do zasilania diody, ale numerów nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem bo u pasażera nie grzeje siedzisko a reszta tak.Co moge zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcyran1

a

a ja nie do konca rozumiem ten schemat co jest co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam problem bo u pasażera nie grzeje siedzisko a reszta tak.Co moge zrobic?
rozebrać siedzisko i naprawić przewód maty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności