Skocz do zawartości
kubelt

Ogrzewanie foteli

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki problem z fotelem po stronie kierowcy ... mianowicie nie grzeje :( ... prawy dziala prawidlowo ....

bede wdzieczny za podpowiedzi!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gooderjan

 

Wypadało by skorzystać z SZUKAJ-ki (jest na belce Forum)- skoro pytasz nie szukałeś!

 

Poczytaj poniższe posty

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=20879&highlight=ogrzewanie+foteli

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=25759&highlight=ogrzewanie+foteli

 

oraz ten w którym piszesz.Pozdrowienia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie grzejcie sobie tak dupska dziadki bo możecie nabawić się impotencji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PASTO

Witam czy da sie wymienic te termostaty w fotelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj z kolegą rozebrałem fotel kierowcy w moim passacie, ponieważ zgodnie z zamieszczonymi postami chciałem naprawić w nim ogrzewanie. Dodam, że fotel pasażera działa idealnie. Niestety po zdjęciu obszycia na siedzisku i obejrzeniu maty w miejscach gdzie można się do niej dostać nie widzę żanych uszkodzeń lub przepaleń. Sprawdzałem też przewody doprowadzające i też wszystko wskazuje na to że są ok. Proszę o pomoc co mam sprawdzać dalej żeby znaleść przyczynę niegrzania tego fotela????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam to samo w swoim pasku , tylko jeszcze nie rozbierałem fotela , czy te maty są przyszyte do obszycia czy tylko włożone ? , przy rozbieraniu fotela można coś uszkodzić ? no i najważniejsze czy udało Ci się to naprawić ? . POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam problem z fotelem kierowcy, dzisiaj sprawdziłem napięcie na kostce pod fotelem i sie okazuje ze jak włączę grzanie przełącznikiem pojawia sie na chwile napięcie i znika, przełożyłem przełącznik z drugiego fotela i jest to samo a ten drugi grzeje, może ktoś wie o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo :( prawdopodobnie przepalona mata :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko ze u mnie nie dochodzi zasilanie do kostki pod fotelem, bo jak odłączę tą żółtą kostkę to pojawia sie tylko na chwile napięcie jak przekręcę na jedynkę i zaraz znika jak zamienię włączniki jest to samo

 

---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 13:12 ----------

 

Właśnie sprawdziłem miernikiem przy włączniku nie ma napiecia na wyjsciu do foteli, jak zmostkuje z plusem to fotel grzeje ostro a przez włącznik nie chce, jak przełoże z drugiego fotela przełącznik to tez nie chcę grzac a fotel pasażera jest ok zgłupiałem nie wiem o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w przełączniku jest elektronika i sprawdza czy jest obciążenie...? Gdybam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arekes

witam

nie orientuje sie ktos gdzie moge taką mate grzewcza znalesc? na allegro szukam bez skutkow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wczoraj z kolegą rozebrałem fotel kierowcy w moim passacie, ponieważ zgodnie z zamieszczonymi postami chciałem naprawić w nim ogrzewanie. Dodam, że fotel pasażera działa idealnie. Niestety po zdjęciu obszycia na siedzisku i obejrzeniu maty w miejscach gdzie można się do niej dostać nie widzę żanych uszkodzeń lub przepaleń. Sprawdzałem też przewody doprowadzające i też wszystko wskazuje na to że są ok. Proszę o pomoc co mam sprawdzać dalej żeby znaleść przyczynę niegrzania tego fotela????

 

jesli masz zdjete poszycie to poszukaj czujnika bedzie w materiale maty grzeczej blisko konca siedziska pomacaj to gowyczujesz taka płaska okragła rzecz mała pewnie sie dolutował miałem tak samo i tez nie działało mi podgrzewanie a teraz działa

 

---------- Post added at 10:11 ---------- Previous post was at 10:10 ----------

 

Mam to samo w swoim pasku , tylko jeszcze nie rozbierałem fotela , czy te maty są przyszyte do obszycia czy tylko włożone ? , przy rozbieraniu fotela można coś uszkodzić ? no i najważniejsze czy udało Ci się to naprawić ? . POZDRAWIAM

 

maty sa przyklejone do kabki siedziska

 

---------- Post added at 10:13 ---------- Previous post was at 10:11 ----------

 

Witam ja mam problem z fotelem kierowcy, dzisiaj sprawdziłem napięcie na kostce pod fotelem i sie okazuje ze jak włączę grzanie przełącznikiem pojawia sie na chwile napięcie i znika, przełożyłem przełącznik z drugiego fotela i jest to samo a ten drugi grzeje, może ktoś wie o co chodzi ?

włacznik do wymiany i bedzie oki

 

---------- Post added at 10:15 ---------- Previous post was at 10:13 ----------

 

to wam sie przyda http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=164859&postcount=29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze aukcje sie dawno zakonczyly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie ?? jeżeli mam fabryczne grzane fotele to jak mam poprowadzić instalacje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerze trochę temat, gdyż mam problem.

Otóż dziś rano załważyłem że mój fotel (kierwcy) nie grzeje się, a fotel pasażera nagrzewa sie ale bardzo powoli. Wczoraj jeszcze wszytko działało. Wracałem około 22 i fotelik grzał aż miło a dziś rano kicha, zimno w tyłek i **** zimna. Wie ktoś co może być przyczyną?? Myślałem że może bezpiecznik ale gdyby to był bezpiecznik to chyba oba fotele by nie grzały?? a ktoś może schemat instalacji foteli podgrzewanych do Passata B5FL 2003r.??

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja raczej obstawiam potencjometry lub czujniki w matach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświerze trochę temat, gdyż mam problem.

Otóż dziś rano załważyłem że mój fotel (kierwcy) nie grzeje się, a fotel pasażera nagrzewa sie ale bardzo powoli. Wczoraj jeszcze wszytko działało. Wracałem około 22 i fotelik grzał aż miło a dziś rano kicha, zimno w tyłek i **** zimna. Wie ktoś co może być przyczyną?? Myślałem że może bezpiecznik ale gdyby to był bezpiecznik to chyba oba fotele by nie grzały?? a ktoś może schemat instalacji foteli podgrzewanych do Passata B5FL 2003r.??

Z góry dziękuję za pomoc.

 

i dobrze, ze Ci nie grzeje! posiedanie dzieci jest ważniejsze niż ciepły tyłek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności