Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Czas pokaże czy wybór był słuszny
Oby było tak jak zapewniali.

Napisz jakie graty dokładnie ci wsadzili: sterownik, reduktor, wtryski, przewody miedź czy elastyczne, czujnik ciśnienia, filtr?

 

Możesz jeszcze wrzucić zdjęcia spod maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy,przestudiowałem prawie cały temat i widzę że jest kilku pomocnych ludzi więc zapytam którą opcje wybrać:

1. STAG 4 ECO, wtryskiwacze Hana H2000 - opcja pośrednia, w mojej opinii jednak bliżej jakościowo najlepszej - 2700 zł

2. STAG 300 ISA2, wtryskiwacze Hana H2000 - prawdopodobnie najlepszy bezwzględnie układ IV gen. na rynku - 3000 zł

3. STAG 4 QBOX, wtryskiwacze Hana H2000 - 3000zł

 

Do tego w cenie: reduktor AC R-01,

wielozawór Tomasetto AT-02,

elektrozawór Valtek 03,

Filtr fazy lotnej ZWM CZAJA FL01P

rury Faro PCV,

węże Parker,

opaski NORMA,

taśmy izolacyjne TESA,

złącza przewodów, elementy mocujące - GOMET.

 

Która opcja będzie najlepsza, najtrwalsza i oczywiście najmniej uciążliwa.

Może coś zmienić. Z góry dzięki za pomoc :-)

Passat B5 1.8T 150ps 2003 rok niepotwierdzone 199tys km (pewnie jakiś 50 tyś więcej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stag 4 ECO pojedzie w tym aucie, ale nie ma niektórych funkcji, które mogą okazać się przydatne. ;)

Stag 300 ISA 2 jest ok. Funkcja ISA 2 jest zbędna bo to wielkie nieporozumienie (włączałem ja kilkukrotnie, testowałem nie spełnia swoich założeń) dlatego w zupełności wystarczy Stag 4+ lub Qbox.

Wtryski hana 2000 zielone lub gold są w sam raz.

Z reduktorami AC R-01 różnie bywa, jak trafisz dobry to pojeździ. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może od razu wezmę inny reduktor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz do wyboru? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam jakiś wybór bo to wycena przez maila z jednego zakładu który polecają na lpg forum. Także chciałem im sam podpowiedzieć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ogólnie 1.8T z gazem dobrze śmiga ? czy lepiej diesla kupić ?? ;D

bo zastanawiam się nad zmianą auta na Audi a4 b6 i nie wiem czy 1.9 tdi czy 1.8t i gaz. jak wychodzi to cenowo i koszty utrzymania spalania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8t z gazem dobrze współpracuje pod warunkiem że instalacja dobrana od mocy autka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ostatnio gaz firmy OPTIMA.

Przejechałem już 800km i mogę na chwilę obecną powiedzieć, że jestem zadowolony. Nie odczuwam utraty mocy a przy rozsądnej jeździe wyszło mi ostatnio spalanie ok 9 litrów ( na komputerze 7,6).

 

PS.

Przy odbiorze auta z firmy montującej gaz mocno ich przećwiczyłem co do montażu i ustawień gazu. Przez 1h jeździł ze mną serwisant i ustawiał parametry. A co mi tam, płacę to chcę mieć tak jak należy :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
STAG 300 ISA2, wtryskiwacze Hana H2000 - prawdopodobnie najlepszy bezwzględnie układ IV gen. na rynku - 3000 zł
Był zanim pojawil sie LPG-Tech ;)

http://lpg-forum.pl/lpgtech-sterowniki-inne-niz-wszystkie-biezaca-dyskusja-t8224.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem z dużym spalaniem gazu cykl mieszany 16-17l/100 bez klimy 1.8T ABE 150km.Byłem u gazownika podłączył kompa zrobił kalibracje i stwierdził że jest wszystko ok. Instalacja zdjecia

 

 

CAM00031.jpg

CAM00026.jpg

CAM00027.jpg

CAM00028.jpg

CAM00030.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reduktor dobry, komputer tez ujdzie, wtryski kiepskie, długo na nich jezdzisz były regenerowane kalibrowane? spalanie banzyny w normie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od dwóch miesięcy instalacja zakładana w kwietniu 2013 wiec o regeneracji nic nie wiem,więc wtryski do wymiany? są słabe i mogą po prostu (lać) i dlatego tyle pali? Benzyna w granicach 8-9 litrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtryski Valteka to najtańsze dziadostwo. Instalacja widać założona budżetowo.

Ja bym wymienił wtryski dokonał regulacji i jeździł. I zmień gazownika bo sama kalibracja to tylko 20% całego strojenia i sukcesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto mam od dwóch miesięcy instalacja zakładana w kwietniu 2013 wiec o regeneracji nic nie wiem,więc wtryski do wymiany? są słabe i mogą po prostu (lać) i dlatego tyle pali? Benzyna w granicach 8-9 litrow
Zainwestuj pare zlotych w Vaga i kabel do gazu i sam to ogarniesz. Tak to bedziesz po gazownikach jezdzil i kase wydawal.

 

 

Grucha, czy jesli mam na listwie wtryski, do ktorych gaz jest doprowadzony od strony chlodnicy, a z drugiej strony listwy wkrecona jest srubka, to czy wystarczy jak zamiast tej srubki podlacze waz z gazem a z drugiej strony wkrece ta srubke, czy to bardziej skomplikowane? Listwa z HANA 2100 zielona. Chce skrocic droge miedzy redkiem a listwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainwestuj pare zlotych w Vaga i kabel do gazu i sam to ogarniesz. Tak to bedziesz po gazownikach jezdzil i kase wydawal.

 

 

Zainwestować nie problem ale pytanie co wybrać kupić coś najtańszego czy wybrać coś lepszego(droższego) dla własnych potrzeb i czy sobie z tym poradzę?;

kabel od gazu; http://allegro.pl/interfejs-lpg-usb-kabel-gazu-kme-stag-esgi-elpigaz-i4050978593.html Vag: http://allegro.pl/interfejs-kabel-diagnosty-vag-usb-obd-vw-audi-seat-i4034987696.html

wtryski: http://allegro.pl/wtrysk-lpg-hana-h2000-2001-zielony-pojedynczy-i4034407461.html

do tego listwa

Edytowane przez senah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grucha, czy jesli mam na listwie wtryski, do ktorych gaz jest doprowadzony od strony chlodnicy, a z drugiej strony listwy wkrecona jest srubka, to czy wystarczy jak zamiast tej srubki podlacze waz z gazem a z drugiej strony wkrece ta srubke, czy to bardziej skomplikowane?

Nie wiem jaką masz listwę, ale raczej będzie tak jak mówisz, a jak nie to zawsze możesz listwę wypiąć z wtrysków i obrócić.

 

Zainwestuj pare zlotych w Vaga i kabel do gazu i sam to ogarniesz.

On w AEB nie ma szerokopasmówki więc ciężko będzie wystroić to auto w OL samym VAG-iem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On w AEB nie ma szerokopasmówki więc ciężko będzie wystroić to auto w OL samym VAG-iem.
W OL jak czesto auto jezdzi? Przeciez pelna moc rzadko sie wykorzystuje, a wazne chyba tez aby w nizszych zakresach instalka byla dobrze zestrojona.

A kabel i tak przyda sie do diagnozoy przyszlosciowych usterek. Jedna wizyta u mechanika to min 50zl za podlaczenie.

a jak nie to zawsze możesz listwę wypiąć z wtrysków i obrócić.
O tym nie pomyslalem ;) Musze zobaczyc jako jest przymocowana.

A ty jaki masz porzadek pod maska?

Ja bralem tutaj i jestem zadowolony:

http://allegro.pl/my_page.php?uid=19963787

http://archiwum.allegro.pl/oferta/interfejs-do-gazu-lpg-stag-kme-lovato-com-9-zlacz-i3079747164.html

http://promoto.com.pl/sterowniki/AUTOGAS%20PM-001-002-006/Wtyczki-autogas%20interfejsu%20LPG.pdf

 

Ale pomysl nad wersja Bluetooth, dzieki ktorej nie bedzie widac jaki komp byl podlaczony do instalki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/newreply.php?do=newreply&p=2069760

Cytat Zamieszczone przez Grucha... Zobacz posta

On w AEB nie ma szerokopasmówki więc ciężko będzie wystroić to auto w OL samym VAG-iem.

W OL jak czesto auto jezdzi? Przeciez pelna moc rzadko sie wykorzystuje, a wazne chyba tez aby w nizszych zakresach instalka byla dobrze zestrojona.

A kabel i tak przyda sie do diagnozoy przyszlosciowych usterek. Jedna wizyta u mechanika to min 50zl za podlaczenie.

 

Jazda w OL czyli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności