Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

to czyli ztej strony agcentrum brac bo jeszcze mam staga ale mowia ze z tych trzech opcji stag najgorszy jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy co sadzicie o takim zestawie sterownik zenit pro wtryskiwacze hana reduktor vito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki turbo są dosyć wymagające nie lepiej założyć coś sprawdzonego niż coś o czym mało kto słyszał? Mam na myśli reduktor. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem posiadaczem Passata 1,8T USA 170km z półroczną instalacją gazową. Podczas normalnej jazdy wyświetlił mi się check silnika, pojechałem do elektryka. Okazało się, że jest to błąd "Ciśnienia powrotnego powietrza", błąd zgłasza pompa powietrza. Elektryk wymienił pompę na używaną, która za chwilę też odmówiła posłuszeństwa, sugeruje, że problemem może być nieciekawa instalacja gazowa.

Specyfikacja instalacji:

-Reduktor: Lovato RGJ-3 nr 473328F

-Zespół filtra: Lovato RGJ

-Sterownik: Lovato SMART SECU

-Wtryskiwacz: Lovato STIL INJ

-Układ wyboru paliwa: Lovato SMART

-Wielozawór: Tomasetto AT02

 

Instalacja zakładana w ROB-GAZ Robert Wójciak Antoninów , kosztowała 2000zł, przy zakupie auta liczyłem się z wymianą jej na podzespoły typu:

Stag 300plus

reduktor zavoli

wtryskiwacze Magic-Jet lub drozsze Matrix HD544

 

Moje pytanie, czy ten błąd może mieć związek z tą instalacją LPG i ile może kosztować przerobienie jej na taką, którą opisujecie powyżej.

Pozdraiwam

Edytowane przez adis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okazało się, że jest to błąd "Ciśnienia powrotnego powietrza", błąd zgłasza pompa powietrza

Jaki to dokładnie błąd?

problemem może być nieciekawa instalacja gazowa.

Niech się elektryk stuknie w głowę. ;) Układ SAI włącza się tylko na zimnym silniku i to przez chwilę dla szybszego rozgrzania katalizatora czysto ekologicznie. Co ma mieć niby LPG do niego.

kosztowała 2000zł

Jaka cena taki zestaw. :dodupy

reduktor zavoli

Zavolak nie nadaje się do turbo.

wtryskiwacze Magic-Jet lub drozsze Matrix HD544

Era tych wtryskiwaczy już dawni minęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Jaki błąd to będę wiedział jutro dokładnie.

-Co do ceny, to wiem jaka jakość za tym idzie :)

-Jeśli zavoli i te wtryski się nie nadają to możesz mi podpowiedzieć w co warto zainwestować, żeby to chodziło jak należy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wstawiłem barracudy i jest bardzo dobrze.Reduktor zavoli zeta s.Jesli chodzi o moc to daje jak najbardziej rade.Wkurza mnie to że jak jadę ostro na 3 biegu tak do 6 tyś obrotów i puszcze nogę z gazu to się pompuje i przełancza na benzyne.Bład za wysokie ciśnienie reduktora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak zachowują się Zavoli w turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka cena taki zestaw.
Chyba powzyszy zestaw powinien kosztowac pare stowek wiecej.? Moze gazownik sprzedal (czyt. pozbyl) po kosztach albo wsadzil uzywki. W tej cenie to i na valtekach ciezko zalozyc.

 

W szczecinie za zestaw lovato do AWT chcieli cos kolo 2700-2800zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niby bardzo dobry znajomy był i dlatego taka cena. Kartę gwarancyjną mam od tej instalacji, faktury itd. Pomożecie z wyborem podzespołów, żeby to chodziło porządnie?

Odebrałem auto od elektryka, nie pamiętał kodu błędu wymienił pompę na inną używaną, na razie nie zapłaciłem nic, mam jeździć tyg na benzynie i zobaczymy. Podmieniał 3 różne pompy i wszystkie 3 siadły po chwili, ta która jest obecenie narazie działa. Pierwszy raz taki przypadek ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam instalację:

reduktor KME Silver

Wtryski hana zielone

sterownik LPGTech

 

Planuję u siebie wywalić kata, wstawić 320 dodatkowo mam już 03s. Silnik AWT.

Do jakiej mocy bezpiecznie zrobić program aby instalacja gazowa jeszcze "wydoiła"

reduktor i wytryski bodajże przewidują 200KM a zapewne na samej benzynie z 210 by wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy ostatnio mam problem z gazem (1.8t 150hp automat) a mianowicie:

 

jazda na benzynie to 7,5 trasa 13-14 miasto .... tu jest ob jak go kupiłem też tak palił... zal;ożyłem gaz i byłem bardzo szczęśliwy... 9-10 trasa ... 15-16 miasto ... ale nagle mu się pogorszyło ... 12 -13 trasa (100-110km/h) a misto 20 i ponad :/ ... myślałem że coś się dzieje z silnikiem i pojechałem pod kompa ale nic nie pokazał... więc poszedłem w drugą str... i sprawdziłem go na benzynce... trasa 8 miasto 14 więc chyba jest ok... instalacja to http://www.cargaz.com.pl/sig.html ....(IV gen obd) pytanie co jest grane? jutro jadę do nich ale może ktoś coś sensownego podpowie? ...

Edytowane przez mamis638

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam koledzy ostatnio mam problem z gazem (1.8t 150hp automat) a mianowicie:
Moze byc wiele powodow. Jak masz na gwarancji to z niej skorzystaj. Nawet przypchany filterek moze zwiekszac spalanie.

 

Jak na automat to masz bardzo niskie spalanie szczegolnie w wawie. Fabryka mowi o 13,8l Pb w miescie.

Poza tym chlodniej jest, a ten silnik w automacie za szybko sie nie nagrzewa w porownaniu do innych benzyn.

 

To ze malo ci palil wczesniej nie znaczy sie ze jest dobrze instalka ustawiona. Jaka masz korekte dlugoterminowa?

A interfejs to sobie kup za parenascie zlotych i nie bedziesz musial wydawac na diagnostyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mieszkam w wawie ... masz rację silnik zagrzewa się szaleńczo szybko.... lejąc 98 zawsze masz niższe spalanie i lepszą wydajność....

czy może być że sonda coś świruje bądź coś się zacięło? byłem u nich już raz pokombinowali ale nadal to samo... jeszcze jest opcja bo mam wtryski i-plus że komp sobie z nimi nie radzi? i leje cały czas gaz bez litości? jakie właściwe powinno być spalanie gazu?

 

wcześniej miałem vectrę b 2.0 16 136hp i też tam robiłem instalację.... chodziła pięknie a spalanie 10l i ni jak nie chciała więcej.... a tu kosmos...

 

fakt że opel + gaz to jak vw + ropa... niezawodnie ...

 

a jak u Was ze spalaniem w mieście jeżdżąc delikatnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lejąc 98 zawsze masz niższe spalanie i lepszą wydajność....
98 raz sprobowalem i wyszlo ze ciut wiecej spalil, a roznicy w osiagach nie poczujesz, tak samo jak lejac V-power i inne badziewie.
mam wtryski i-plus że komp sobie z nimi nie radzi
Ktory komp? Bo chyba tylko LPG w tym wypadku. To co oni za badziewie wsadzili? Na poczatku jezdzil a teraz mu sie odwidzialo - bez sensu.
jakie właściwe powinno być spalanie gazu?
Sprawdz moje pod postem. Auto i konfiguracja ta sama. Kombi.
a jak u Was ze spalaniem w mieście jeżdżąc delikatnie...
Nie udalo mi sie jeszcze wyjezdzic calego zbiornika w miescie, ale min 16l w lecie, 18l zima + Pb na rozpalke. Prawidlowe spalanie w tym silniku to ok 25% wiecej niz Pb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
instalacja to http://www.cargaz.com.pl/sig.html ....(IV gen obd) pytanie co jest grane? jutro jadę do nich ale może ktoś coś sensownego podpowie? ...

Link do firmy nic nam nie mówi, nadal nie wiemy jakie masz zamontowane podzespoły. Jedynie wtryski I-Plus firmy AEB. Sprawdź jaki masz kolor dysz w nich.

czy może być że sonda coś świruje bądź coś się zacięło?

Gdyby problem leżał po stronie sondy to zarówno problem byłby na PB jak i na LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtryski - I-PLUS ARCO

sterownik - stella eobd

reduktor - vega-i - do 250hp

 

dodam jeszcze że na zimnym silniku gdy depczę na postoju w podłogę na chwilę... jest reakcja... przymuł... i dalej w górę... ale tylko 900- 1300 obr /min

 

oczywiście że miałem na myśli kompa gazu...

 

a co do lania wyżej od 95pb cóż u mnie różnica jest a pięknie to widać jadąc po równym i patrząc na spalanie chwilowe... a do tego bynajmniej ja czuję różnicę w przyspieszaniu i lepszej kulturze pracy ... ale to nie ten dział i temat... męczy mnie ten gaz i 20l miasto :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne spalanie...pasek 1.8 T pali 12l/13 w mieście benzyny, gazu musi palić do 20% więcej.

Nie wierzyłbym ludziom twierdzącym ze jest inaczej...ech jak co odsyłam nie do internetu tylko do manuala fabrycznego..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po regulacji .... teraz trzeba poczekać aż komp sie wystroi i sprawdzę spalanie... przejrzeli całą instalację... czujniki i wszystko gra... zobaczę .. jak nie będzie ok to każe zdemontować :/ bo jak ma mi palić 13l gazu w trasie to na pb mi to samo wyjdzie i bez kombinowania... jak będzie 15-16 to będzie ok ... a może być że te wtryski nie nadają się do pasiaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100km samego czystego miasta za mną... teraz spalanie wynosi 17l na 100km .... to już chyba mniej nie będzie? szczególnie zimą ... automatem i w korkach... już jestem zadowolony... jeszcze tylko trasa i będzie wszytko jasne... jak zrobię zaktualizuje post.. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności