Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

A to jest coś świeżego?
To jest wycinek z loga, ktory wkleilem post wyzej ;)
biednie to turbo dmucha.
N75 moze byc winien? Rzadko krece silnik pod czerwone pole. W miescie srednio do 2000-2200, na trasie przy wyprzedzaniu do 4000-5000rpm.
To, że ktoś jeździ RS to nie żadna wyrocznia
Chcialem to napisac przy swoim poscie ;) Ale wiesz, jak rok wczesniej Damian zaproponowal mi dokladne sprawdzenie silnika i ogarniecie jego niedomagan (okazalo sie, ze bylem przewrazliwiony, a i wszystko bylo z nim w porzadku), pozniej godzinna rozmowa telefoniczna co pokolei powinienem sprawdzac i co logowac, to odnioslem wrazenie, ze wie o czym mowi. Jechalem do niego z zamiarem sprawdzenia wydajnosci pompy paliwa, ale w czasie zwyklych pomiarow wg niego bylo wszystko OK, i pompy nie bylo sensu sprawdzac. On sam jezdzi na ktoryms z kolei programie Grzeska, ktory mial mi tylko wyregulowac gaz, a skonczylo sie dodatkowo na programie ;) Zreszta juz chyba o tym pisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że chcę... tylko jestem z olsztyna... i u mnie chcą 1600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest wycinek z loga, ktory wkleilem post wyzej

Myślałem, że coś świeższego wklejasz dodatkowo. A co do różnic to jest urok K03 one tak po prostu wstają.

N75 moze byc winien?

Logi z grupy 118.

On sam jezdzi na ktoryms z kolei programie Grzeska

Ha ha sam nie popierał programu "tuned szopa" jak z nim gadałem, a Tobie Grzegorza polecił pomimo, że ten jeszcze niedawno na forum TT wypytywał mojego kumpla OLO o podstawowe rzeczy. Ok nie mam pytań. ;)

i u mnie chcą 1600zł

To, że chcą to nie znaczy, że tyle trzeba zapłacić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tuned szopa
Ten "tuned szopa" z tego co wiem to samouk, ktory poswiecal swoj czas i pieniadze do zdobycia tej wiedzy. Bawiłem sie jego przelaczaniem programow za pomoca tempomatu - niezly bajer. Chyba nie wielu to potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ty gdzie masz swego dobrego magika i ile u niego kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten "tuned szopa"

Nie wiem czy takie określenie ma swoje miejsce w słowniku, ale dobrze to ująłeś:

z tego co wiem to samouk, ktory poswiecal swoj czas i pieniadze do zdobycia tej wiedzy.
;)

Z resztą Tobie też robiła taka osoba. ;)

Bawiłem sie jego przelaczaniem programow za pomoca tempomatu - niezly bajer

O czym mówisz?

PS. Pany za czas kończyć dyskusję bo odchodzimy od tematu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pasek 1.8t 3bg instalacja brc sequent w takiej instalacji moze byc emulator sondy? orientuje sie ktos? instalacja z 2003roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz o jaki emulator Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emulator sondy za katalizatorem zeby checka nie wywalalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wywala błąd sondy to oznacza niesprawność katalizatora albo samej sondy i żaden emulator tu nie będzie lekarstwem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wywala bledu tylko zastanawiam sie czy 10lat temu stosowali emulatory lub wylaczali 2 sonde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką generacje LPG masz w aucie? 10 lat to już wymiana butli, albo przedłużenie homologacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam pasek 1.8t 3bg instalacja brc sequent w takiej instalacji moze byc emulator sondy? orientuje sie ktos? instalacja z 2003roku

Poszukaj na allegro, chyba że masz dojście do warsztatu mechanicznego i możesz sobie sam wytoczyć. Chodzi oczywiście o tulejkę dystansową wstawianą przed sondą.

Jak chcesz to na PW mogę podesłać fotkę jak to wygląda.

Edytowane przez slawekm65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większości ta tulejka nic nie daje, dalej nie rozumiem po co emulator sondy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emulator mialby byc po to zeby checka nie wywlalo jesli jest oczywiscie, tuleje to sam sobie moge zrobic ale nic to nie daje pytam po to bo chce kata wywalic. na forum gdzies wyczytalem ze niektorzy gazownicy wylaczaja sonde a niektorzy daja emulator wiec stad moje pytanie potrafi ktos odpowiedziec?

 

---------- Dodano o 20:38 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:37 ----------

 

butla juz nowa zalozona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kumpla w AWT sprawdza się ten kątowy na drugiej sondzie: http://allegro.pl/katowy-emulator-drugiej-sondy-lambda-mosiezny-i3757753903.html, a najpewniej to wyłączyć ją programowo w ECU.

Czemu pytasz o emulator LPG? To auto przy dobrej instalacji i strojeniu nie potrzebuje żadnych emulatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większości ta tulejka nic nie daje, dalej nie rozumiem po co emulator sondy

Daje, u mnie wywalał błąd co 200-300km przed założeniem, teraz dużo rzadziej. Założyłem prostą, ale podobno kątowa jest bardziej skuteczna.

 

---------- Dodano o 21:12 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:09 ----------

 

...To auto przy dobrej instalacji i strojeniu nie potrzebuje żadnych emulatorów.

Zgadza się, ale jak katalizator jest padnięty to się przydaje.

 

I jeszcze jedno. U mnie wywalało już błąd przed założeniem LPG, tak więc nie wiązałbym tej usterki z gazem. Alternatywa jest prosta: emulator za kilkadziesiąt złotych lub nowy katalizator za kilkaset zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, ale jak katalizator jest padnięty to się przydaje.

Oczywiście.

Alternatywa jest prosta: emulator za kilkadziesiąt złotych lub nowy katalizator za kilkaset zł.

Jest jeszcze trzecia opcja:

najpewniej to wyłączyć ją programowo w ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To auto przy dobrej instalacji i strojeniu nie potrzebuje żadnych emulatorów.
Powiedzialbym, ze nawet wskazana jest sprawna sonda w tym silniku, chociaz na elektrodzie pisza, ze druga sonda nie ma wplywu na prace silnika. Jest to sonda diagnostyczna.
10 lat to już wymiana butli, albo przedłużenie homologacji.
Ja bym wsadzal nowa butle, bo cena zblizona, a wlozyc mozna juz wieksza po delikatnych przerobkach ;) Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...najpewniej to wyłączyć ją programowo w ECU...

A może coś bliżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności