Skocz do zawartości
czapla321

Problem z synchronizacją pilota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z kluczykiem, precyzując to z otwieraniem drzwi z pilota. Posiadam kluczyk typu scyzoryk z 3przyciskami. Pilot nie działał, więc pomyślałem, że przyczyną może być bateria, więc ją wymieniałem. Pilot nadal nie działał, więc zacząłem czytać wszelkie fora na ten temat. Dowiedziałem się, iż przyczyną może być rozkodowany kluczyk, więc próbowałem go zakodować - bezskutecznie. Próbowałem różnych metod, m.in.:

1metoda:

1.Włóż kluczyk do zamka drzwi kierowcy i w ciągu 5 sekund przekręć go trzy razy w kierunku otwierania, za każdym razem przytrzymaj kluczyk w tym położeniu około 0.5 s.

2.Wyjmij kluczyk z zamka, zapali się kontrolna lampka w drzwiach kierowcy.

3.Skieruj kluczyk na pojazd i naciśnij przycisk zamaykania w ciągu 5 sekund.

4.Trzymając przycisk zamykania wciśnij trzy razy przycisk otwierania.Zwolnij przycisk zamykania. Kluczyk jest zakodowany.

Lampka na drzwiach kierowcy błyśnie na znak zakodowania.

 

2metoda:

1.Otwórz drzwi z kluczyka

2.Otworzyć je, wsiąść do auta(drzwi caly czas otwarte)

3.klucz w stacyjke, przekręcić(zapalone diody)

4.Nacisnąć zamknij-otworz-zamknij(albo otworz-zamknij-otworz)(wszystko to przy otwartych drzwiach robimy)

5. wyciagamy kluczyk, zamykamy drzwi i zamykamy zamek z pilota.

 

3medoda: Skorzystałem z instrukcji obsługi VW, lecz i ta metoda nie zadziałała.

1.Naciśnięcie przycisku otwórz bądź zamknij

2.Zamknąć lub otworzyć samochód w sposób mechaniczny

 

 

Żadna z metod niestety nie działa:(. Zna ktoś może inną metodę z pominięciem serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niestety tylko jeden kluczyk, więc ta metoda odpada.

 

Próbowałem zsynchronizować kluczyk przez VAGa, lecz nic to nie pomogło. Centralny nadal nie działa z pilota. Co może być jeszcze przyczyną? Sprawdzę jeszcze jutro czy nie ma wilgoci w module komfortu...

 

Moduł komfortu jest jak nowy - nie ma żadnej wilgoci. Zastanawiam się czy nie jest to wina pilota (ale dioda się pali). Vagiem niby się programuje ale i tak nie działa. Miał ktoś może podobną sytuację?

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboj tego sposobu,ale musisz posiadac min dwa kluczyki (Min 2 NOZYKI):

1) Wsadz kluczyk do stacyjki i przeklucz ja w pozycje ON i zostaw kluczyk w stacyjce.

2) Wsadz kluczyk ktory chcesz zakodowac do drzwi kierowcy i zamkni drzwi mechanicznie za pomoca kluczyka.

3) Uzywajac pilota nacisnij tylko raz przycisk do otwierania i powinno byc slychac sygnal ( Beep)

4) Poczekaj 6 sek i nacisnij przycisk otwierania raz zeby aktywowac procedure kodowania.Pilot powinien byc juz zakodowany.

Uwaga:

Jesli chcesz zaprogramowac dodatkowe piloty procedura jest taka sama,ale musisz nacisnac przycisk otwierania 2,3,albo 4 razy dla roznego pilota.

np:

jesli programujesz drugiego pilota naciskasz przycisk dwa razy

5) Wylaczyc zaplon.

6) Wyciagnij kluczyk ze stacyjki i sprawdz czy sie udalo.

7) Procedura moze byc powtarzana 4 razy dla dodatkowych kluczykow.

8) Zaplon (stacyjka) musi byc zawsze wylaczona pomiedzy programowaniem nastepnego pilota.

 

Zeby usunac zapamietana kluczyki:

 

1) Wsadz kluczyk do stacyjki i przeklucz ja w pozycje ON i zostaw kluczyk w stacyjce.

2) Wsadz kluczyk do drzwi kierowcy i zamkni drzwi mechanicznie za pomoca drugiego kluczyka.

3) Nacisnij 5 razy przycisk otwierania z czasie 1 sek-uslyszysz krotki sygnal.

4) Poczekaj 6 sek i nacisnij przycisk otwierania raz zeby aktywowac pamiec kasowania.

5) Wylacz stacyjke w pozycje OFF.

U mnie sie udalo ;)

Powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u elektryka, który próbował zaprogramować mi pilot i stwierdził, iż bez drugiego pilota nie uda się zaprogramować pilota. Czy naprawdę tak jest? Rozumiem, że musiałbym kupić dodatkowy scyzoryk i dopiero pilot by mi zaczął działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem u elektryka, który próbował zaprogramować mi pilot i stwierdził, iż bez drugiego pilota nie uda się zaprogramować pilota. Czy naprawdę tak jest? Rozumiem, że musiałbym kupić dodatkowy scyzoryk i dopiero pilot by mi zaczął działać?

 

G.......prawda co sie nie da jak sie da tylko trzeba miec komputerek i troszke w glowie .Nawet bez kompa mozna zaprogramowac pilocik tylko wtedy trzeba miec wyciete min dwa groty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze mi powiesz jak zaprogramowac jeden pilot przez VAGa wersja 409.1? Próbowałęm tak jak jest podane na stronie vag-com ale niestety metoda ta nie działa - chyba, ze musi byc wyzsza wersja VAGa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się tak udało, ale jest mały problem - posiadam pilot 3 przyciskowy i po zakodowaniu zamknąć i otworzyć mogę z pilota ale nie reaguje na przycisk środkowy (od tylnej klapy).

Dodam że w jednym pilocie działają wszystkie przyciski bez problemu, a wtym dokodowanym tylko górny i dolny (zamknij, otwórz).

Czy ktoś wie w czym problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie też się tak udało, ale jest mały problem - posiadam pilot 3 przyciskowy i po zakodowaniu zamknąć i otworzyć mogę z pilota ale nie reaguje na przycisk środkowy (od tylnej klapy).

Dodam że w jednym pilocie działają wszystkie przyciski bez problemu, a wtym dokodowanym tylko górny i dolny (zamknij, otwórz).

Czy ktoś wie w czym problem ??

Ten, który kodowałeś jest nowy czy był od tego auta czy może był już dorabiany ewentualnie zmieniony pilo ta nowy??

Aby działał Ci też bagażnik to pilot musi mieć to samo oznaczenie literowe na końcu numeru części co oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz 3 przyciskowy kupiłem na Allegro bo ze starym oryginalnym miałem taki problem że z odległości 1m działał OK, ale przy większych odległościach auto nie reagowało na pilot (baterie wymieniłem na nowe). Więc przełożyłem elektronikę z zakupionego do oryginalnego klucza, zsynchronizowałem z autem i mam to co opiywałem wyżej.

Aha jeżeli chodzi o numey kluczy to:

Oryginał ma - 1J0 959 753 AH

Kupiony ma - 1K0 959 753 G

Edytowane przez Kristof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginał ma - 1J0 959 753 AH

Kupiony ma - 1K0 959 753 G

I właśnie w tym problem, ten nowy pilot który kupiłeś ma inne oznaczenie literowe początkowe i końcowe. Musiał byś mieć pilota o identycznym oznaczeniu aby otwierał Ci bagażnik. Ten, który nabyłeś jest prawdopodobnie od Skody. Spotkałem się z taką sytuacja kilkukrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówiąc krótko LIPA !!!!

Muszę przejżeć jeszcze raz tą oryginalną elektronikę dlaczego działa tylko z blizka.

Dzięki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jaka może być przyczyna braku reakcji na środkowy guzik (bagażnik) w scyzoryku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot o zlej czestotliwosci lub cos nie tak z pilotem te kiedys na takie cos trafilem i kiedy kupilem kolejny to bylo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jaka może być przyczyna braku reakcji na środkowy guzik (bagażnik) w scyzoryku?

Masz pilota o innym numerze niż jest przeznaczony do twojego modułu komfortu, przerabiałem ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem jak wielu jeden kluczyk drugi dokupiony, ale nie działa nie wiem czy mogę też go zakodowac sposobem na dwa kluczyki bo jak wkladam i przekrecam kluczyk w zamku od strony kierowcy to mechanicznie ryglują mi sie tylko jedne drzwi i nie włącza się czerwona dioda przy ryglu, nie wiem co jest grane i jak mogę sie uporac z tym programowaniem. passat B5 rok prod 1999 model 2000. kluczyk scyzoryk numer HLO190959753A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wkladam i przekrecam kluczyk w zamku od strony kierowcy to mechanicznie ryglują mi sie tylko jedne drzwi i nie włącza się czerwona dioda przy ryglu

Założę się że drugi kluczyk działa tak samo w zamku. Kodowanie nie ma nic wspólnego z zamykaniem mechanicznym (kluczykiem w zamku) drzwi. W tym przypadku stawił bym na uszkodzony zamek, ewentualnie instalacja do zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że rozkodowal mi się jeden pilot i nie mogę go zakodować czy ta przypadłość z brakiem możliwości zaryglowania wszystkich drzwi mechanicznie może mieć wpływ na proces kodowania i czy ewentualnie do cego celu może poslużyć zamek w klapie tylnej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamek za pomocą którego próbujesz zakodować pilot nie działa, to pilota nie zakodujesz.

czy ewentualnie do cego celu może poslużyć zamek w klapie tylnej???

Tak może do tego posłużyć zamek w klapie bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem B5 1.9tdi 110ps 98rok lipiec.

na poczatku pilot dzialal co drugi raz, z czasem trzeba bylo sie nameczyc by z pilota otworzyc lub zamknac drzwi :/

teraz juz wogole nie da sie uzywac pilota (pilot w kluczyku nie scyzoryk 2 przyciski)

 

co moglo pasc ??

pomocy bo zima juz blisko i nie mam zamiaru miec problemow z zamarznietymi zamkami :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności