Skocz do zawartości
czapla321

Problem z synchronizacją pilota

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem B5 1.9tdi 110ps 98rok lipiec.

na poczatku pilot dzialal co drugi raz, z czasem trzeba bylo sie nameczyc by z pilota otworzyc lub zamknac drzwi :/

teraz juz wogole nie da sie uzywac pilota (pilot w kluczyku nie scyzoryk 2 przyciski)

 

co moglo pasc ??

pomocy bo zima juz blisko i nie mam zamiaru miec problemow z zamarznietymi zamkami :/

 

A moze poprostu bateria padła, mruga dioda na pilocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bateria jest nowa diody niema

Edytowane przez Friko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie o co chodzi z tymi pilotami wytłumaczcie mi bo się już pogubiłem chce dokupić pilota bo mój (w kluczyku) coś nie działa i moje pytanie brzmi mam moduł 1J0959799J 433mhz i wystarczy że dokupie pilota działającego na 433mhz i uda mi się zaprogramować czy musi być cały ten numer taki sam jak w module????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy czestotliwosc 433 pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę odgrzeje kotleta ale po przeczytaniu paru tematów mam pytanie:czy jeżeli fabrycznie mam tylko zwykły kluczyk to jest możliwość dokupienie i zaprogramowania sterowanie zdalnego (scyzoryk lub pilot)i dopasowac go do modułu komfortu . Auto to kombi mod.99 b5 wersja Basis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może trochę odgrzeje kotleta ale po przeczytaniu paru tematów mam pytanie:czy jeżeli fabrycznie mam tylko zwykły kluczyk to jest możliwość dokupienie i zaprogramowania sterowanie zdalnego (scyzoryk lub pilot)i dopasowac go do modułu komfortu . Auto to kombi mod.99 b5 wersja Basis

 

A czytałeś to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=60227&highlight=zmiana+kluczyka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ok czyli jeżeli znajde moduł komfortu z funkcją zdalnego sterowania to moge go podmienić i zaprogramować piloty (dokupić je) i będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego włoz kluczyk do dzwi kierowcy przekrec go na zamykanie i wciskaj przycisk zamykania tak zakodujesz pilot i bedzie dzialal jak nowy nie potrzebujesz drugiego kluczyka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego włoz kluczyk do dzwi kierowcy przekrec go na zamykanie i wciskaj przycisk zamykania tak zakodujesz pilot i bedzie dzialal jak nowy nie potrzebujesz drugiego kluczyka:)

 

Dokładnie,chociaż ma rocznik "99 i może już iść po CAN ;) Ale niech sprawdzi,u mnie ten patent działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk_, Patryk_, czyli co nie miałeś fabrycznie pilota i sobie go dorobiłeś i zaprogramowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk_, Patryk_, czyli co nie miałeś fabrycznie pilota i sobie go dorobiłeś i zaprogramowałeś?

 

Nie,to co napisałem odnosi się jedynie do ori pilota (dokładnie scyzoryka).Jeżeli jest inny ( nie ori pilot) to nie wiem czy będzie hulał,a nawet w to wątpię...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zadam pytanie inaczej Czy jeżeli nie mam fabrycznie pilota to moge go dokupić i zaprogramować do modułu . Czy musze wymienić moduł na taki który wspołpracuje z pilotem .Czy dać se na luz i założyć uniwersalny sterownik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra zadam pytanie inaczej Czy jeżeli nie mam fabrycznie pilota to moge go dokupić i zaprogramować do modułu . Czy musze wymienić moduł na taki który wspołpracuje z pilotem .Czy dać se na luz i założyć uniwersalny sterownik ?

 

Musisz mieć moduł współpracujący z pilotem...Ale-jak wspomniałeś możesz kupić osobny moduł i go podpiąć ;) Będzie śmigało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może i mi ktoś doradzi: po wymianie baterii zasięg kluczyków ok 5m a chciałbym mieć 30m (od okna do auta) bo często zapominam zamknąć szyb i przypominam sobie jak zaczyna padać;).

Czy jest to możliwe? - jaki jest prawidłowy zasięg? Czy powinienem je synchronizować, kodować, iść do fachowca? Wiem, że temat maglowany wielokrotnie ale jasnej informacji nie znalazłem.

Mam 2 ori kluczyki scyzoryki, 3-przyciskowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, może i mi ktoś doradzi: po wymianie baterii zasięg kluczyków ok 5m a chciałbym mieć 30m (od okna do auta) bo często zapominam zamknąć szyb i przypominam sobie jak zaczyna padać;).

Czy jest to możliwe? - jaki jest prawidłowy zasięg? Czy powinienem je synchronizować, kodować, iść do fachowca? Wiem, że temat maglowany wielokrotnie ale jasnej informacji nie znalazłem.

Mam 2 ori kluczyki scyzoryki, 3-przyciskowe.

Więc-zakoduj je na nowo,obydwa.Zasięg napewno się poprawi,bo wydaje mi się (z tego co napisałeś) że zasięg zmalał po wymianie baterii.Poza tym,5m-trochę mało ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, może i mi ktoś doradzi: po wymianie baterii zasięg kluczyków ok 5m a chciałbym mieć 30m (od okna do auta) bo często zapominam zamknąć szyb i przypominam sobie jak zaczyna padać;).

Czy jest to możliwe? - jaki jest prawidłowy zasięg? Czy powinienem je synchronizować, kodować, iść do fachowca? Wiem, że temat maglowany wielokrotnie ale jasnej informacji nie znalazłem.

Mam 2 ori kluczyki scyzoryki, 3-przyciskowe.

kolego mialemten sam problem... 1 pilot dzialal jak chcial raz zamykal, zaraz juz nic nie robil- pomimo wymiany baterii i migajacej diody na pilocie. 2 natomiast dzialal bez zarzutow tyle tylko ze z 1 metera:-(. nie pomagaly zmiany baterii i kodowanie...

natomiast wszystko wyleczylo kupno nowego pilota z eBaya..... pozdrawiam:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ale sądzę, że moje kluczyki są ok - wszystko działa tylko ten zasięg: w sumie na maxa z 10 m i nie wiem teraz - czy tak ma być? może za dużo oczekuję od życia?:) W Megance miałem spokojnie 50 m, może więcej, a kluczyk był ze 3 razy mniejszy.

 

Zrobiłem kodowanie zgodnie z polecanym sposobem:

1) Wsadz kluczyk do stacyjki i przeklucz ja w pozycje ON i zostaw kluczyk w stacyjce.

2) Wsadz kluczyk ktory chcesz zakodowac do drzwi kierowcy i zamkni drzwi mechanicznie za pomoca kluczyka.

3) Uzywajac pilota nacisnij tylko raz przycisk do otwierania i powinno byc slychac sygnal ( Beep)

4) Poczekaj 6 sek i nacisnij przycisk otwierania raz zeby aktywowac procedure kodowania.Pilot powinien byc juz zakodowany.

 

i po przekręceniu jednego kluczyka w stacyjce ten drugi w drzwiach traci moc - brak reakcji na przyciskanie. Otwieram drzwi mechanicznie i wyjmuję kluczyk ze stacyjki (muszę całkowicie wyjąć), to dopiero ten drugi zaczyna działać. Co robię nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info ale sądzę, że moje kluczyki są ok - wszystko działa tylko ten zasięg: w sumie na maxa z 10 m i nie wiem teraz - czy tak ma być? może za dużo oczekuję od życia?:) W Megance miałem spokojnie 50 m, może więcej, a kluczyk był ze 3 razy mniejszy.

 

Zrobiłem kodowanie zgodnie z polecanym sposobem:

1) Wsadz kluczyk do stacyjki i przeklucz ja w pozycje ON i zostaw kluczyk w stacyjce.

2) Wsadz kluczyk ktory chcesz zakodowac do drzwi kierowcy i zamkni drzwi mechanicznie za pomoca kluczyka.

3) Uzywajac pilota nacisnij tylko raz przycisk do otwierania i powinno byc slychac sygnal ( Beep)

4) Poczekaj 6 sek i nacisnij przycisk otwierania raz zeby aktywowac procedure kodowania.Pilot powinien byc juz zakodowany.

 

i po przekręceniu jednego kluczyka w stacyjce ten drugi w drzwiach traci moc - brak reakcji na przyciskanie. Otwieram drzwi mechanicznie i wyjmuję kluczyk ze stacyjki (muszę całkowicie wyjąć), to dopiero ten drugi zaczyna działać. Co robię nie tak?

Tu masz opis: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1543&highlight=kodowanie+pilota

Podobny problem do Twojego: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2814&highlight=kodowanie+pilota

kodowanie VAG http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=20929&highlight=kodowanie+pilota+VAG

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instrukcja jednego z uzytkownikow forum,

pomoze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ylfnomed

@@@@ mam paska z 97 roku i druga metoda na trzy nacisniecia

 

otworz zamknij otworz

lub zamknij otworz zamknij

 

dziala i mialem tylko jeden kluczyk dziki panowie@@@@@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności