Skocz do zawartości
Dodi79

Problem z programowaniem kluczyka...

Rekomendowane odpowiedzi

dotyczy paska 1.9 TDI 2001 (101KM)auto kumpla... sa 2 kluczuki scyzoryki i w zadnym nie działa zamykanie z pilota...baterie sa nowe... probowałem programowania bez kompa i nic... a jak podłacze go pod Vaga to nie moge sie połaczyc ani z 35 - centralnym zamikiem ani z 46 - moduł komfortu. Macie moze jakies pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam sobie głowy urwać, ale niektóre moduły które już komunikują się po szynie CAN (a tamten pasek to pewne) niekoniecznie chcą działać ze "starszymi" interfejsami. Tak jak mówie, pewien nie jestem ale pożycz na próbę od kogoś interfejs z obsługą szyny CAN.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj fejs jest dobry bo z silnikiem bez problemu sie łaczyłem i kasowałem błedy itd. wiec to cos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziala mu oswietlenie srodka,szyby itd....

Bo moze modul dostal wody???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wicked83

Wlasnie mam ten sam problem, nie dziala oswietlenie otwierania szyb, srodka i otwieranie z pilota.. Omni81.. co proponujesz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podniesc wykladzine pod nogami pasazera i zobaczyc ze bardzo mokro sie tam zrobilo.uszkodzona jest najczesciej instalacja lub sam modul.jak cos zapraszam do mnie UK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprawdzic to co w/w kolega,ale pierwsze co musisz zrobic to po prostu sprawdz bezpieczniki w desce od strony kierowcy bo czesto do mnie ludzie przyjezdzaja z takim problem,a tu bezpiecznik przepalony.Jesli nie to to szuksz dalej w module....woda itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wicked83

Wielkie dzieki panowie.. bezpieczniki sprawdzalem juz dawno temu i nie tam ktwil problem, ale idac waszym tropem, dzisiaj wyjalem modul (faktycznie dosc wilgotno tam, ale nie mokro), przeczyscilem styki i dalej kaplica.

Po dokladniejszym obejrzeniu modulu okazalo sie ze jedna blaszka tak strasznie przerdzewiala, ze zostala w kostce. Zastosowalem szybkie obejscie dolutowujac kabelek bezposrednio do plytki i 'wuala' :D:D:D :

 

- oswietlenie srodka wrocilo (komputer musial chwile pomyslec, bo przez kilka minut lampki reagowaly na otwieranie drzwi jak chcialy.. teraz jest si)

- oswietlenie otwierania szyb tez juz dziala

- centralny zamek we wszystkich drzwiach wreszcie dziala rowno (nie slychac juz kilku trzaskow, co bylo dosc irytujace)

- poraz pierwszy odkad mam samochod (grudzien 2007) uslyszalem, ze po wlaczeniu klimatyzacji slychac cichutkie buczenie na wysokosci wyswietlacza i powietrze po ustawieniu na 'low' jest naprawde zimne, (do tej pory niemozliwoscia bylo jechac w goracy dzien przy zamknietych szybach.. myslalem ze to kwestia nabicia klimy) ale sprawdze to jeszcze jak slonko przyswieci ;)

 

ale niestety:

 

- zamykanie z pilota wciaz nie dziala (baterie nowe, kluczyk miga, zero reakcji)

- szyby nie zamykaja sie po zamknieciu samochodu

- nie ma alarmu

 

Jest to moj pierwszy samochod, mechanika i elektryka, elektronika samochodowa to wciaz dla mnie czarna magia, dlatego jestem mega zadowolony z dzisiejszej naprawy :hyhy: i zarazem prosze o wyrozumialosc i dalsza pomoc :)

 

[edit] ..aaa i oczywiscie rosiel i Omni81 szacunken dla Was ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek_kuchar

Witam wszystkich,udzielam się tu pierwszy raz.Co do kluczyków typu scyzoryk - miałem podobny problem ale tylko z jednym.Bateria nówka,lampka na pilocie się świeciła ale centralny nie reagował.Trzeba włożyć jeden z kluczyków do stacyjki i przekręcić ale nie włączać silnika,opuścić szybę i zamknąć drzwi,następnie drugi kluczyk do zamka drzwi i zamknąć,po przekręceniu przytrzymać 3 sekundy i otworzyć i znów przytrzymać 3 sekundy,z drugim kluczykiem to samo.W moim przypadku kluczyk się zakodował i wszystko działa jak należy.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności