Skocz do zawartości
sadisadi

Rozbiórka przełącznika podgrzewania foteli

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was próbował rozebrać przełącznik od podgrzewania foteli w 3B? Wiem że dużo osób bawiło się w zmianę podświetlenia, także myślę że ktoś już przerabiał ten problem. Niestety nie znalazłem śladu na forum ani w warsztacie. Ostatecznie trzeba kupić nowy przełącznik chociaż na pewno da się dostać jakoś do tych diód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam sie. Ja mam zepsuty tzn daje cały czas prąd pomimo ze jest na 0. Wyciagłem wtyczke z fotela ale chciałbym miec to sprawne. Moze ktos opisze krok po kroku jak go wyjąć i rozebrac ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Was zadowoli mogę porobić fotki z rozebranego przełącznika ESP, bo mam 2 w domu więc orientacyjnie mogę pokazać ocb. Już rozbierałem, idzie gładko tylko trzeba uważać bo niemieckie plastiki są delikatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima bardzo chętnie, ja zdjąłem tylko tą przednią pokrywę i zastanawiam się jak wydobyć to ustrojstwo całe ze środka bo ta osłona plastikowa wygląda na całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te zatrzaski są bardzo delikatne, łatwo się łamią, bądźcie ostrożni

thum_1374148385f946c967.jpg

 

thum_1374148385f95615c6.jpg

 

dioda siedzi w tej płytce, płytki nie chciałem już wyciągać bo jakoś polubownie nie chciała wyjść to już jej nawet nie ruszałem

thum_1374148385ff81df1b.jpg

 

samej diody nie da się wyjąć, jest wlutowana chyba

thum_1374148385f95a6453.jpg

 

to jest trochę inna budowa niż przełącznika do foteli, ale jakiś tam zarys tego co Was czeka powinniście mieć

Miłej robotki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zima a jak go "wyjmnąć" z kokpitu. Co trzeba wyciągnąć ? Radio czy sam wychodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak widzisz na pierwszej fotce, od spodu jest blaszka i tak samo od góry. Podważasz najpierw górę lub dół i potem z przeciwnej strony samo już wychodzi. Tylko nie ciągnij za mocno bo kostka z tyłu może mieć krótkie przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po stronie pasażera lepiej wyjąć dolną zaślepkę i wypchnąć klawisz palcem przez otwór po zaślepce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dupa, przełącznik foteli jest inaczej zbudowany niż esp, bo nie ma tych zatrzasków na końcu do zdjęcia tych pinów z tyłu. Próbowałem te piny na siłę śrubokrętem podważać ale coś mi to nie wygląda jakby chciało wyjść. W każdym razie wydaje mi się że ten środek cały wyjdzie jednak przodem przełącznika niż tyłem, tylko wciąż nie wiem jak go wydobyć, dzisiaj będę go męczył dalej aż go rozpieprze :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączam sie. Ja mam zepsuty tzn daje cały czas prąd pomimo ze jest na 0. Wyciagłem wtyczke z fotela ale chciałbym miec to sprawne. Moze ktos opisze krok po kroku jak go wyjąć i rozebrac ? :)

 

Obawiam się,że trzeba będzie kupić nowy przełącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko to wygląda bo środek nie chce za cholere się wysunąć, zastanawiam się jak wszyscy którzy wymieniali podświetlenie rozwiązali tą sprawę:632:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam jak fabryka złożyła ten klawisz to na bank można go rozłożyć, zapewne musisz mocniej pociągnąć po odchyleniu zaczepów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak też wychodzę z tego założenia ale wymiękam, ciągnąłem szczypcami w jedną i w drugą stronę i szału nie zrobiłem. Jedyne co to obruszałem jakąś miedzianą blaszkę :mad: Jak ktoś ma tipa jak to rozebrać to pozłocę normalnie.

 

 

Edit:

Michal-Enter jak masz zepsuty przełącznik i byś go wymieniał to weź spróbuj rozebrać ten stary, może dojdziesz jak, ja dzisiaj próbowałem i trochę połamałem ten plastik dookoła i ciągle nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzisiaj rozbierałem ten włącznik podgrzewania foteli na części pierwsze i wymieniałem diody na czerwone. Jakby ktoś potrzebował to wrzucę na dniach bo porobiłem zdjęcia. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat prosząc o info:

 

PLAN:

- wykorzystanie wyłączników ogrzewania foteli jako wyłączników ON/OFF do oświetlenia nóg - dodam, że nie mam podgrzewanych foteli a sam wyłącznik obecnie "ożywiony" został poprzez podanie 12V na PIN 1 i 2

PROBLEM:

- które piny wyłącznika ogrzewania foteli (mam wersję 1-7 pin) należałoby wpiąć w instalację oświetlenia nóg, tak aby można było przerywać i puszczać przez wyłącznik napięcie po przesunięciu pokrętła z 0 na 1 - czy w ogóle to możliwe aby tak zaadoptować ten wyłącznik ?

- mam wyłącznik już na aucie i cholernie ciasno wchodził, więc miernikiem nie sprawdzę, a rozkręcanie znowu kokpitu na tym etapie i przy tej temperaturze na dworze byłoby denerwujące - dlatego prośba o opinię Waszą

- kolejna kwestia czy przełączenie z 1 na 2 3 itd. na wyłączniku sprawi, że ponownie obwód zostanie otwarty i lampki zgasną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącznik nie działa 0-1 więc da się przerobić, ale za dużo z tym zachodu. Już lepiej kupić elektroniczny przycisk grzanej tylnej szyby i jego użyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włącznik nie działa 0-1 więc da się przerobić, ale za dużo z tym zachodu. Już lepiej kupić elektroniczny przycisk grzanej tylnej szyby i jego użyć...

 

ZNOWU pomocne słowa ;-) serdecznie dziękuję, nie mniej jednak porozglądam się za wyłącznikiem w prawy dolny róg konsoli chyba: taxialbo ogrzewania przedniej szyby i jego zaadoptuję w to miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przycisk grzanej przedniej szyby, dziś rozkiminiałem jak działa. Ciężki temat, ale dało radę. Dziwne tylko, że działa przez 5 minut czasówka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polonez, mialeś ten przycisk od nowości czy dokładałeś? Jak tak to gdzie i za ile takowy kupiłeś?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alledrogo swego czasu, 20 złotówek plus wysyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności