Skocz do zawartości
Gość alunia822

Filtr paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniam co drugą wymianę oleju czyli co 20 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam co 10tys olej i wszystkie filtry w tym paliwa przy jakości naszego paliwa warto, nie jest to duży wydatek a skutki mogą być opłakane czasem....i tylko filtry knechta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie warto zainwestować w dobry firmowy filtr, czy może tańszy a wymieniać częściej? Pamiętam w mazdzie benz. wymieniałem raz w roku wszystkie filtry + olej silnikowy. Jak tu z częstotliwością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem warto kolego kupować dobre filtry manna, knechta w maździe wymieniałeś raz na rok ???? to ile ty km rocznie robiłeś ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebiegi robię niewielkie, a wymieniam profilaktycznie, mazda była bardzo czuła na paliwo, nigdy do końca nie wiadomo co się leje na stacji. Paska mam od niedawna i muszę wymienić.

 

A czy filtron to dobra marka?

 

Pozdrawima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie używałem flitrona jedynie do klimy kupowałem tej firmy filtr niech się wypowiedzą ci którzy używali filtronów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bojownik kup albo knechta albo manna ewentualnie boscha. z filtronem ja miałem problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy niedawno kupiłem passata b5FL 130KM silnik o symbolu AVF 2001R. i chciałby wymienić filtr paliwa, ale nie wiem jak się do niego dostać? słyszałem że są dwa rodzaje

( szczerze nawet nie wiem jak mam ) proszę o radę, może ma ktoś jakieś zdj. odnośnie wymiany tego filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... ja rok temu wsadziłem wszystkie filtry Filtrona i było ok w tym roku znowu wkładam te same filtry i zawsze wszystkie wymieniam co roku. Oto aktualna cena na dzień dzisiejszy filtrów Filtron :

1 Filtr powietrza 26,85 zł

2 Filtr pyłkowy 27,04 zł

3 Filtr oleju 17,37 zł

4 Filtr paliwa 66,68 zł

RAZEM: ............................... 137,94 zł ... do tego:

1 Olej Mobil 10W40 - 4 litry 87,73 zł ... + ( bo lubię mieć zapas )

2 Olej Mobil 10W40 - 1 litr 23,24 zł

RAZEM: ........................................... 248,91 zł ... do tego:

1 Praca mechanika 50,00 zł ... bo nie lubię się sam babrać

RAZEM: ........................................................ 300,00 zł bo wstydem byłoby czekać na resztę he he

i tak każdego roku z każdym autem...

Przy robieniu rozrządu warto wymienić świece żarowe nawet gdy nagrzewają się szybko oraz inne paski a na święta to jakiejś dobrej firmy znaczy się markowe podpaski ale dla kobiety ;)

Autem się jeździ a kobietę się pieści... nigdy odwrotnie...

Edytowane przez MILEK
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie filtra paliwa to jak kto woli, ale większość i tak dla spokoju ducha i kieszeni wymienia z olejem i innymi filtrami.

Jak filtry to tak jak pisali przedmówcy: Knecht, Mann, Bosch żadnych innych nie polecam. Ja także zaczełem wymieniać filtr paliwa, co wymianę oleju jak zobaczyłem swój po ok 35 tyś. km to się przeraziłem jaki syf się tam zbiera a co lepsze podam swoje przykłady.

 

Filtr paliwa od ok. 40 - 90 zł --> naprawa pompy wtryskowej z czyszczeniem układu 1400 zł. (przerabianłem to w zeszłym roku), o PD nawet nie piszę.

 

Filtr powietrza od ok. 35 - 60 zł. --> przepływomierz od ok. 250 - 900 zł. (przerabiałem w zeszłym roku).

 

TAKŻE NIE OPŁACA SIĘ OSZCZĘDZAĆ ZA BARDZO NA WAŻNYCH CZĘŚCIACH EKSPLOATACYJNYCH, KTÓRE NIE SĄ AŻ TAK DROGIE.

 

PS. ceny podane są przykładowe dla pokazania różnic.

Edytowane przez rafus1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infromacje z instrukcji:

silnik 2,5TDi - co 30kkm wymienic filtr paliwa.

silnik 1,9 - co 15kkm - odwodnic filtr paliwa, co 60kkm wymienic filtr paliwa.

 

1 Filtr powietrza 26,85 zł

2 Filtr pyłkowy 27,04 zł

3 Filtr oleju 17,37 zł

4 Filtr paliwa 66,68 zł

Mi sie udalo filtrona znalezc w cenach odpowiednio.

1.23zl

2.20zl

3. 16,50zl

4. 64 zl.

 

Filtron robi rowniez dla MANN-a, wiec po co przeplacac.

Znalazlem jeszcze f.paliwa BOSHa za 65zl.

 

ps. u mnie f.paliwa mial najechane ponad teroet. 120kkm ;) Wymianialem po zakupie auta w 2008r, a na filtrze data z 2002 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ostatnio orginalny filtr paliwa w aso vw wszystko ładnie pięknie filtr firmy sofima ale jedno mnie powaliło made in china koszt tego filtra 57.99zł a filtr manna 57.00zł zalewa nas chinszczyzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtusb5

Panowie bede wymieniał filtry i olej w pasku chodzi mi o filtr paliwa silnik 1.8 20v ADR szukam tego filtra niewiem gdzie jest i czy samemu mozna go zmienic czy lepiej sie za to niezabierac. wsumie auto jezdzi normalnie ale juz ma nastukane ponad 250tys i by pasowało zmienic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa dwa typy filtra paliwa jeden dla aut produkowanych do 04.1998 i drugi od 04.1998 wymiana jest prosta rozkręcasz i zakładasz nowy kup sobie przy okazji nowe obejmy 2 zł szt w serwisie 4.16 zł za szt ja komplet kupowałem w serwisie koszt taki sam jak zamiennik wymienia się to rzadko więca warto kupić dobry filtr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa powinno się wymienić co dwa lata.Bynajmniej ja tak robię.

Odnośnie firmy to polecam"Mana"80zł.Pewno,że można oszczędnie i kupić za 30zł,ale czy warto?.Wymieniam sam.Akurat to jest bardzo proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 120 zł kupilem Filtrona 4 filtry... 500km temu wymienialem narazie ok. wymieniam co 10tys km na ta sama marke bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksiązka podaje że co 60k km trzeba wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła i na mnie pora. Czy ktoś się orientuje gdzie kupię najtaniej nie koniecznie najgorszy filtr paliwa w Krakowie?? Pacjent to dieselek 1.9 2001 rok Passek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rura73

mam,pytanie.w pasku 1.9 tdi ,130km z 2002r.chodzi o trójnik powietrza;jeden przewód idzie do turbo drugi do filtra powietrza a trzeci u mnie nie jest nigdzie podłączony.jestem po wymianie sil;nika i zastanawiam sie czy ktos nie połaczył mi tego tak jak ma byc.nie straciułem mocy itp.czy tak ma byc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności