Skocz do zawartości
Gość alunia822

Filtr paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak zmienić filtr paliwa w 1,6 i gdzie go moge znaleźć??:) z góry dziękuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. A czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak zmienić filtr paliwa w 1,6 i gdzie go moge znaleźć??:) z góry dziękuje :D

Jak wskoczysz pod prawe drzwi pasażera, to zobaczysz pod podłogą w okolicach drzwi - ten filtr. Trzeba odkręcić osłonę tylnej belki i będziesz miał filterek przykręcony na obejmie na dwie sruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam,pytanie.w pasku 1.9 tdi ,130km z 2002r.chodzi o trójnik powietrza;jeden przewód idzie do turbo drugi do filtra powietrza a trzeci u mnie nie jest nigdzie podłączony.jestem po wymianie sil;nika i zastanawiam sie czy ktos nie połaczył mi tego tak jak ma byc.nie straciułem mocy itp.czy tak ma byc???

 

Najpierw zastanów się czy to pytanie pasuje do filtra paliwa.

A później opisz dokładnie co to za trójnik powietrza, bo ja raczej nie wiem, co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z chęcią bym popatrzył - jak ktoś ślizgiem pod drzwi wskakuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał rura73

mam,pytanie.w pasku 1.9 tdi ,130km z 2002r.chodzi o trójnik powietrza;jeden przewód idzie do turbo drugi do filtra powietrza a trzeci u mnie nie jest nigdzie podłączony.jestem po wymianie sil;nika i zastanawiam sie czy ktos nie połaczył mi tego tak jak ma byc.nie straciułem mocy itp.czy tak ma byc???

 

Najpierw zastanów się czy to pytanie pasuje do filtra paliwa.

A później opisz dokładnie co to za trójnik powietrza, bo ja raczej nie wiem, co to jest.

Zdjecie prawde ci powie ;)

 

Shadow--18 i rura73 w linku macie swoje odpowiedzi ;)

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc panie nigdzie nie było nic napisane na temat filtra paliwa w 1.6, wiem bo użyłem opcji szukaj zanim zadałem pytanie :> ale wykład całkiem zabawny :D

Edytowane przez Shadow--18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nigdzie nie było nic napisane na temat filtra paliwa w 1.6,
Hmm. To moze zaciagnij ksiazke "Sam naprawiam", albo inst. obslugi.

 

 

Nr 11.

Przechwytywanie.jpg

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wymienic filtr paliwa w moim nowym passacie 1,9tdi AFN. Powiem szczerze ze niewiem dokładnie gdzie się znajduje filtr. Prosze o jakąś podpowiedż odnośnie wymiamy filtra paliwa:) Czy to doś trudne, czy dać się lepiej spokój i pojechać do mechanika?

A tak apropo co jeszcze warto wymienic w nowo kupionym pasku. Wymieniłem już rożrząd, pompe wody, filtry powietrza, pyłkowy, oleju, olej, płyn w chłodnicy. Nie znam historii tego autka i niewiem jak poprzedni właściciel dbał o te cacko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stojąc przed autem po prawej stronie silnika montowany z dołu do góry są 2 rodzaje wkręcany lub nie , wymiana prosta ważne zalać paliwem , przy wkręcanym trzeba korpus przytrzymać kluczem żeby odkręcić go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedż.

Znalazłem już ten filterek. Podpatrzyłem tez na Allegro jak on wygląda by wiedzieć czego dokładnie szukać. Wiem już gdzie on jest, tylko mam problem z zakupem odpowiedniego filtra ponieważ na allegro są wkłady i filtry z dwoma rurkami u góry (wlot, wylot), mój ma cztery rurki u góry i myśle ze jakoś sie go otwiera i wymienia się w nim tylko wkład. Passat 1.9tdi 110km - synchro z 12.1998r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój ma cztery rurki u góry i myśle ze jakoś sie go otwiera i wymienia się w nim tylko wkład.

U Ciebie wymienia się cały filtr (chyba). Ściągnąłeś sobie plik pdf z mojego posta który podlinkowałem wcześniej? Tam na stronie 4-tej masz opis jak go wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ściągnołem sobie, dzięk:) Na 4 stronie jest opisany silni 6 cylindrowy, ja mam 4 cylindry. Jutro jeszcze raz rzuce okiem na mój filtr paliwa. Sprawdze moze i mam taki jak w tej instrukcji:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ściągnołem sobie, dzięk Na 4 stronie jest opisany silni 6 cylindrowy, ja mam 4 cylindry. Jutro jeszcze raz rzuce okiem na mój filtr paliwa. Sprawdze moze i mam taki jak w tej instrukcji

Twoj filtr z numerem.

Przechwytywanie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Okazało sie ze podjechałem do sklepu po filtr, a tam wymienili mi go na miejscu za 10zł. Zapłaciłem łącznie 50zł, więc się opłacało. Miałem jeszcze oryginalny, a autko ma już przejechane 200000km. Passat sprowadzony z Austri, chyba mają tam dobre czyste paliwo, ze jeszcze dobrze smigał na tym filtrze:)

P.S. nie zalali filtra i zapowietrzyli mi autko, a potem kręcili aż załapał..... mechanicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pomoc. Okazało sie ze podjechałem do sklepu po filtr, a tam wymienili mi go na miejscu za 10zł. Zapłaciłem łącznie 50zł, więc się opłacało. Miałem jeszcze oryginalny, a autko ma już przejechane 200000km. Passat sprowadzony z Austri, chyba mają tam dobre czyste paliwo, ze jeszcze dobrze smigał na tym filtrze

P.S. nie zalali filtra i zapowietrzyli mi autko, a potem kręcili aż załapał..... mechanicy...

To teraz rozbiez stary i zobacz jak wyglada w srodku. U mnie po teoretycznych 140tys. byl jakis zel/kisiel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy wymiana filtru paliwa może spowodować wzrost mocy silnika. Mam passata 1.9 tdi 110 koni i odczuwam nie dosyt moim zdaniem jest lekko przymulony porównując z identycznym samochodem mojego kolegi. Turbina moim zdaniem jest ok nie kopci z wydechu, nie puszcza oleju. A może jednak to turbo? Jak można by to poprawić??? Będę wdzięczny za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana filtru paliwa raczej nie spowoduje wzrostu mocy, a czy wymieniałeś filtr powietrza? Ten może na to nieznacznie wpłynąć, podobnie jak na spadek spalania. I polecam filtry polskiej produkcji, tj. FILTRON. Warto wspierać te resztki polskiego przemysłu, a jakość na światowym poziomie. Nie wiem dlaczego ale w Polsce przyjęło się, że wszystko co "made in Poland" to blee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie czy wymiana filtru paliwa może spowodować wzrost mocy silnika. Mam passata 1.9 tdi 110 koni i odczuwam nie dosyt moim zdaniem jest lekko przymulony porównując z identycznym samochodem mojego kolegi. Turbina moim zdaniem jest ok nie kopci z wydechu, nie puszcza oleju. A może jednak to turbo? Jak można by to poprawić??? Będę wdzięczny za odp.

 

Wzrostu mocy to napewno się nie spodziewaj ;) Zacznij od podłączenia Passka pod VAG i zczytania ewentualnych błędów...Później ewentualnie kombinuj co dalej.Dla pewności możesz wymienić filtr paliwa i powietrza.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I polecam filtry polskiej produkcji, tj. FILTRON. Warto wspierać te resztki polskiego przemysłu, a jakość na światowym poziomi

 

Filtrona na pewno nie kupuj :) jeśli już koniecznie chcesz PL to moze sędziszów, na forum polecamy MANNa i KNECHTa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności