Skocz do zawartości
Gość sfinx

Błędy ABS i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

Po zlozeniu wszystkiego i wsadzeniu tego czujnika (...) swieci mi sie kontrolka ABSu

 

To tam szukaj przyczyny.. ;) na początek wyjmij go jeszcze raz i wyczyść. Jaki to błąd był?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jesli moge to napiosze ci jutro bo zamula walnelem i zapomnialem jaki to byl blad. Sprawdze i napisze. Dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. A wiec na VAGu wyskoczylo cos takiego"00287-ABS whel speed sensor:Rigt(G44) 35-00---. Nic wiecej nie bylo.Ktos wie o co w tym chodzi?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ABS whel speed sensor
nie wiem na ile znasz angielski.. ale już sam opis mówi wystarczająco o co chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JUz teraz wiem ze mam go wymienic.Ale i tak dzieki wielkie.A co do angola to nie jest zle,hehe.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam następujący problem bo przekręceniu kluczyka wszystkie kontrolki na desce świecą po chwili kontrolki gasną( czyli te od abs'u i ESP tez) ale gdy chwile po tym odpalam samochód to na krótki czas obie kontrolki ABS i ESP znowu sie na moment zapalają po czym gasną.

 

czym to może byc spowodowane ?

zaznaczam ze wcześniej takie coś nie miało miejsca i wydaje mi sie ze zaczeło tak sie dziać po zmianie kół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten sam problem – zapalające się kontrolki ABS i ESP.

Dzisiaj podłączyłem do VAG i wyszedł błąd nr 18 258 i 1542.

Koledzy, prośba, – co to oznacza?

Pozdrawiam i WESOŁYCH ŚWIĄT.

Edytowane przez wendkarz
czujnik stopu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykasuj błędy i wymień czujnik STOPU (ten w pedale hamulca)

Koszt ~50-70zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek miałem błąd polegający na świeceniu kontrolek ABS i ESP, a do tego czasami wywalało błąd ENGINE WORKSHOP i migająca kontrolka świec żarowych. Trochę się przestraszyłem, bo komunikat brzmiał groźnie. Telefon do przyjaciela, wycieczka do ASO, zakup włącznika świateł stopu (45 zł), wymiana zajęła mi może 5 min i problemu nie ma.

 

Swoją drogą nie wiem co za kretyn w VW wymyślił, żeby zwalony włącznik świateł stopu był sygnalizowany ENGINE WORKSHOP... no comment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wczoraj przerabialem ten problem ,kupilem zamiennik czujnika i nie moglem wykasowac bledu ,wiec zalozylem stary co nawalal od kilku tygodni ponownie a nowy oddalem do sklepu , co dziwne stary dostal drugiej mlodosci i juz drugi dzien nie nawala ,moze sie naprawil :) heheh zobaczy sie za kilka dni ,ale narazie cisza ,a kontrolki wyskakiwaly notorycznie .....http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8547&page=2

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą nie wiem co za kretyn w VW wymyślił, żeby zwalony włącznik świateł stopu był sygnalizowany ENGINE WORKSHOP... no comment.

 

Światła STOP to jedne z ważniejszych świateł... celowo wywala taka poważną kontrolkę żeby się tym odrazy zająć. W moim starym BMW, gdzie nie było komputera i tylu kontrolek, światła STOP miały wspólny bezpiecznik razem z zestawem wskaźników. Jak się spalił to prędkościomierz obracał się razem z wskaźnikiem temperatury i obrotomierzem, ogólnie nie dało się nie zauważyć że coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obecnie po wymianie hamulców na większe co za tym idzie wymianie zwrotnic ... musze także wymienić czujniki ABS. Prosze o infromację czy warto zakupić taki zamiennik jak na tej aukcji http://www.allegro.pl/item595938490_czujnik_abs_przod_audi_a4_a6_vw_passat_4b0927803b.html (jakaś chińszczyzna - 138zł komplet)... czy to aż tak skomplikowane urządzenie że musi to być oryginał 650zł za komplet ?? mam do wyboru jeszcze firmę Herzog (218zł komplet) i Maxgear (208zł komplet). Prosze także o informację czy po wymianie czujników będzie potrzebna jakaś kalibracja w VCDS (VAG-COM). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy, może to przeoczyłem ale gdzie dokładnie mam sprawdzić ten czujnik ABS (gdzie to jest). Zapala mi się również ABS i kontrolka ESP. Oddałem auto na pranie tapicerki. Czy mogła w środku gdzieś dostać się woda i powoduje np. zwarcie? I jeszcze mądrzy ludzie podpowiedzcie czy można na myjni coś przypadkiem uszkodzić. Dzień przed zapaleniem się tych lampek myłem auto karcherem, wsadziłem pistolet między koło a błotnik i tam myłem dość dokładnie, mogłem coś uszkodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra koledzy, może to przeoczyłem ale gdzie dokładnie mam sprawdzić ten czujnik ABS (gdzie to jest).

 

Nie czujnik ABS a czujnik stop, jest on w środku auta koło pedału hamulca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki. Jutro pogrzebę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

 

Po wymianie tarcz w liczniku (była zdejmowana poduszka, kierownica itd) teraz mi się ciągle pali kontrolka ESP. Zapala się tak średnio po przejechaniu 4-5 km i świeci cały czas do póki nie zgaszę silnika. Z tego co się dowiedziałem to przyczyny trzeba szukać w ustawieniu tej taśmy w kierownicy.

 

Jako że nie bardzo chcę się za to sam zabierać to mam pytanie ile powinna kosztować taka usługa (w Kielcach) coby mnie chłopaki za bardzo nie oskubały ;)

 

 

Aaaa i jeszcze jedno czy są jakieś przeciwskazania przed ciągłą jazdą z załączonym ESP (świecąca kontrolka)?

Edytowane przez eth_0
dodatkowe pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w sobote zmienialem zwrotnice z prawej strony i wachacze, musialem wyjac i przelozyc do nowej czujnik ABS i po zamontowaniu wszystkiego zaczely mi sie swiecic kontrolki ABS i ESP i pokazuje blad 00285, po wykasowaniu bledu wystarczy tylko ruszyc i kontrolki znowu swieca, teraz niewiem czy czujnik wlozylem za daleko, bo uszkodzic raczej sie niemogl, co jeszcze moze byc powodem mojego problemu i czy trzeba ten czujnik jakos specjalnie ustawic, wszelkie informacje mile widziane.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pstrąg

witam po odpaleniu samochodu i przejechaniu od 5 do 10 km zapalają się kontrolki ABS i ESP od pewnego czasu zapala się kontrolka wskazująca zużycie klocków hamulcowych (klocki zostały niedawno wymienione i są w dobrym stanie) nie wiem co robić

PROSZĘ O POMOC !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mnie równiez podczas jazdy zapaliły się kontrolki ABS i ESP do teka wydawało mi sie jakby auto dostało jakiś wibracji co może byc tego przyczyną?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam oto taki problem z abs i esp miałem uszkodzony sterownik pompy abs i czujnik przyspieszenia poprzecznego g 200 z g202 wymieniłem na nowe i po wykasowaniu błędów nie ma żadnego a kontrolki od absu i esp dalej świecą jaka może być przyczyna tego??Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności