Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jedna rada co do master sport . Mam na nich przejechane ok.30 tyś. przez 3 lata i 3 przeglady tech. Regularnie co roku dolne tyne prawe i lewe wachacze skrzypią i pszczą w okresie zimy . Do sworzni należy zaaplikowac zastrzyk oleju i już po problemie. Wczoraj na przeglądzie wyszło prawy tylny dolny do wymiany tak powiedział diagnosta dodam jeszcze że nic nie stuka jadąc po nierównościach . Przy zakupie nowego kompletu przed montażem radzę w osłony gum swożni wstrzyknąć oleju przeznaczonego do dużego tarcia i obciążen.

Po montażu okazało sie żę galki drążków kierowniczych dodane do zestawu stukają na postoju ruszając kierownicą .

Gałki zostały zdemontowane i na koszt sprzedawcy szybko wymienione na inne z innej firmy.ocena od 1-10 to 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście nie wymieniałem jeszcze zawieszenia ale koleś z którym pracuje ma w a4 z 98r. MS i zrobił na tym zawiasie już 80 tyś. i nadal cisza a nadmieniam że nie oszczędza samochodu. Pozdrawiam

Jak na tą cenę to bd wynik, ale... zależy jak kto jeździ...

Przykład

Trudno uwierzyć że szwagier swoim T5 zrobił na oryginałach 450 tys..ale 95 procent przebiegów to autostrady w Niemczech, i też jak narazie żadnych luzów i stuków... Ale przy jeździe po Polsce busiarze nie robią więcej niż 200 tys w takim samym samochodzie z tego samego rocznika i od tego samego dealera od nowości...

Dlatego na MS ktoś zrobi 80 tys, ktoś inny 120tys, a następnemu po 30 tys już będą stukać...

Najlepiej byłoby dobrać zakup wahaczy/zawiasu do jakości dróg po których się najwięcej jeździ.

Edytowane przez vietrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A poleci ktoś może jakiegoś użytkownika z allegro u którego można pewnie kupić komplet Master Sport? Kupywał ktoś w ostatnim czasie??

no master sport jest na tyle tania firmą, że tego chyba nie beda podrabiać:) wiec u kogo nie kupisz to bedzie ori:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam na nich przejechane ok.30 tyś. przez 3 lata i 3 przeglady tech

Panowie ,jak ja Wam zazdroszczę..

U mnie średnio 50tys/rok.I jak słyszę że "ktoś" jeździ autem 2-3 lata i nic nie dokłada ,to już wiem dlaczego.

Całkiem ,zresztą usprawiedliwiam mój wachacz po przeszło 30tys.km po dziurawkach małopolskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio wymieniałem 65tyś. temu górne / tylne, mechanik wyjął Lemfordery z nabitą datą produkcji 00 i z "sową" i znaczkiem VW więc chyba były oryginały, innych nie ruszałem i zrobiłem już 90tyś. po tych samych dziurach małopolskich co Ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok 2009 tych wahaczy. skąd je mają nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak wygladaja ceny za Odra? w niemcowni drozej jest?

 

w DE popularne jest meyle bo na części jest napisane made in germany :)

Lemforder w DE jest słabo znany bo kosztuje majątek.

Dla każdego kto uważa że ori wahacze kupi za 950zł proponuje wiadro wody by oprzytomnieć.

To tak samo jak kupić Nagelneu passata rocznego na allegro za 50% ceny. Duże hurtownie motoryzacyjne komplety lemfordera kupują w cenach wyższych niż allegrowe. Ciekawe dlaczego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ma masterach przejechane w poltora roku 47 tys i mam 3 wachacze do wymiany tak wiec stosunek ceny co do jakosci jest jak najbardziej utrzymany:fajny tak wiec polecam:dobrze a nowy komplecik juz czeka na montaz:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jeżdże na górnych wahaczach Master Sport. Obecnie przejechane ponad 20tys. i jak narazie spokój, tak więc dają radę. Panowie bardzo ważną rzeczą jest jednak właściwy montaż wahaczy. Czytam np., że LMO padły po jakimś krótkim czasie, ale czy mechanik dokręcał je na opuszczonym aucie, z podłożonym czymś pod piastę koła. Poskręcanie na max wahaczy na podniesionym aucie powoduje, że źle są ułożone i szybko padają. Machanicy zajmujący się VW na codzień o tym wiedzą, ale różni garażowi fachowcy to już niekoniecznie. Dopilnujcie zawsze dokręcenia wahaczy na opuszczonym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co sadzicie o tych wahaczach warto je kupować ? czy lepiej dołożyć troche kupić np febi bo LMO są dość drogie i można się naciąć na podróby. Do ilu mozna taki w miare dobry zestaw kupić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam co sadzicie o tych wahaczach warto je kupować ? czy lepiej dołożyć troche kupić np febi bo LMO są dość drogie i można się naciąć na podróby. Do ilu mozna taki w miare dobry zestaw kupić??
o jakich tych w temacie wątku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega przymierza się do wymiany całego zawieszenia i ma zamiar kupic Mastera pytam czy ktoś miał doczynienia z tym czy watro to kupić? czy lepiej trochę dołożyć bo jeżdzi na 17 i dla siebie chce go zostawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega przymierza się do wymiany całego zawieszenia i ma zamiar kupic Mastera pytam czy ktoś miał doczynienia z tym czy watro to kupić? czy lepiej trochę dołożyć bo jeżdzi na 17 i dla siebie chce go zostawić
jakbyś przeczytał wątek od początku to byś się dowiedział co i jak a tak w skrócie to jest to niezłe zawieszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Witam chciałem kupić ostatnio wachacze febi ale sprzedawca w sklepie stanowczo mi je odradził twierdząc że ma na nie dużo zwrotów i już ich nie sprzedaje bo się bardzo popsuły jakościowo. Po przeczytaniu całego tematu o wachaczach MS zdecydowałem się je zakupić bo myśle że jednak że to jedyne wachacze za małe pieniądze i wmiare przyzwoitą wytrzymałość. Ceny Lemforder są grubo przesadzone, wole 3 razy założyć MS niż raz Lemforder raz które mi nie dadzą gwarancji że wytrzymają przynajmniej 50tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam co sadzicie o tych wahaczach warto je kupować ? czy lepiej dołożyć troche kupić np febi bo LMO są dość drogie i można się naciąć na podróby. Do ilu mozna taki w miare dobry zestaw kupić??
witam co sadzicie o tych wahaczach warto je kupować ? czy lepiej dołożyć troche kupić np febi bo LMO są dość drogie i można się naciąć na podróby. Do ilu mozna taki w miare dobry zestaw kupić??
kolego ja sie skusilem na MS bede zakladal w tym tygodniu jak beda sie sprawowac opisze w najblizszym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uaktualnie mój przebieg na MS i jest to już dokładnie 30 tyś w tym czasie poleciał jak na razie tylko jeden banan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedziesz reklamowal tego banana ziewal? Ciekawy jestem jak to jest z gwarancja na ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde miałem reklamować ale zawsze nie ma czasu spakować tego i wysłać włożyłem stary LMO i jest git jak na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzą, że wina złego montażu:d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie ja nie mam zadnego problemu, zeby wpisac w reklamacji profesjolny zaklad i ich pieczatke, ktory montowalby mi wachacze (na pismie naturalnie). Pytam z czystej ciekawosci czy ta 'gwarancja' faktycznie obowiazuje zwyklego zjadacza chleba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności