Skocz do zawartości
maciek-s

Montaż spryskiwaczy lamp - zrób to sam.

Rekomendowane odpowiedzi

Więc ty też robić będziesz ori fabryke te graty kupiłeś na allegro czy inna droga szroty ja narazie same czujniki używane bym zamontował by diagnosci byli zdezorientowani hheeh bo czekam narazie na lampy ori może dziś będą Pozdrawiam:):)

 

Robek, przeczytaj ten wątek:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=35145

a dowiesz się że też zabieram się za tę "robotę" ;-) - na razie "jak pies do jeża", ale nie posiadam garażu, a warunki jakie są każdy widzi. Jak do tej pory w moim pasku siedzą lampki (ori bixenony), spryskiwacze lamp oraz regulator ściemnienia deski rozdzielczej. Samopoziomowanie muszę założyć do końca kwietnia (przegląd). Teraz trwa zbieranie gratów.

Tak, kupiłem wszystko na alledrogo.

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Teraz trzeba kupic mocowanie na tył (może uda sie złapać od Bartka)

 

jeśli masz standardowe zawieszenie to proszę bardzo mam takowe ;)

 

Samopoziomowanie muszę założyć do końca kwietnia (przegląd).

 

hehe to tak samo jak ja, również przegląd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz standardowe zawieszenie to proszę bardzo mam takowe

Wydaje mi sie że tak (a nawiasem mówiąc - to jaka jest róznica?, w jaki sposób to ocenic?), Bartek napisze do Ciebie na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie że tak (a nawiasem mówiąc - to jaka jest róznica?, w jaki sposób to ocenic?)

 

we wlepce powinien być kod jaki auto ma zawias

a na oko to jak między kołem a krawędzią błotnika masz około 5cm prześwitu to powinieneś mieć standardowe zawieszenie, zresztą porównaj fotki mojego auta z Twoim to zobaczysz różnicę o ile masz zawieszenie standardowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki nie czytalem calego tematu, udalo sie komus to zrobic, jaki koszt zestawu! przecztam temat w pozniejszm czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące montażu spryskiwaczy w 3b5 (tych od Skody), tzn. chodzi mi o to gdzie dokładnie zamontować spryskiwacze, czy do belki, czy do plastikowych elementów, w jakiej odległości od lampy mają być otwory w zderzaku.

 

__________

Mój passat 1,9 tdi AFN

Edytowane przez gismo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jakiej odległości od lampy mają być otwory w zderzaku.

Miejsce na otwory w zderzaku jest oznaczone od wewnętrznej strony zderzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jest chętny co mi spryskiwacze zamontuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może jest chętny co mi spryskiwacze zamontuje :D

 

ktos kto to montował na pewno się nie zgodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daazz

witam!!!!Jakby ktoś potrzebował to mam wężyki do sprysków oraz dodatkowy zbiorniczek do sprysków do b5 przed liftem koszt 60zł.0-889-575-030.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktos kto to montował na pewno się nie zgodzi

 

Święte słowa, ja jak i Kacza juz nigdy nie chcemy widziec tych spryskow... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Święte słowa, ja jak i Kacza juz nigdy nie chcemy widziec tych spryskow...

A ja przybieram się do montażu, ale czytając Wasze wypowiedzi to coraz bardziej się do nich zniechęcam :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Święte słowa, ja jak i Kacza juz nigdy nie chcemy widziec tych spryskow...

 

eee tam dramatyzujecie panowie, montaż sprysków jest o wiele przyjemniejszy niż montaż tempomatu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może jest chętny co mi spryskiwacze zamontuje :D

Paweł, daleko nie mam do Ciebie więc kiedyś możemy się pobawić w montaż!!! Robiłem to u siebie tyle że 3BG, ale podejrzewam że o to samo chodzi :-).

 

---------- Post added at 11:18 ---------- Previous post was at 11:15 ----------

 

ktos kto to montował na pewno się nie zgodzi :D

Eeeee tam, ja większych problemów z montażem nie miałem więc czemu nie?? Gorzej było zdecydowanie z tempomatem jak już pisał Bartek (MR X).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad ma Octavie ze spryskami i je klnie. Po użyciu ich zachlapana jest cała maska a one mało co dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paweł, daleko nie mam do Ciebie więc kiedyś możemy się pobawić w montaż!!! Robiłem to u siebie tyle że 3BG, ale podejrzewam że o to samo chodzi :-).

 

Zapraszam :D

 

P.S. u mnie będzie TOTAL rzeźba :D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam :D

 

P.S. u mnie będzie TOTAL rzeźba :D:D:D:D

Hihihihi, dlaczego tak twierdzisz?? Czyżby części które miałyby być użyte do montażu leżały tylko obok ori ;-) ?? Zdecydowanie inny będzie montaż sprysków (bo do zderzaka a nie do belki jak w 3BG - chyba się nie mylę) ale pozostałe rzeczy powinny wyglądać podobnie (podłączenie nowej wiązki pod przekażnik i pompkę). Paweł napisz jaki masz bezpiecznik do wycieraczek - podaj jego nr lub nr katalogowy, jeżeli masz 377 - to będzie taki sam manewr jak w 3BG. Wtedy zmiana przekaźnika no i dołożenie kilku przewodów i cieszymy się ubywającym płynem ze zbiorniczka i mokrą maską auta ;-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr. X tempomat to u mnie zakladalem w niecala godzinke ale spryski to z kaczą robilismy chyba 2 dni... Tyle, ze bylo rzezbienie z kompletu od Octavi II...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spryski to z kaczą robilismy chyba 2 dni... Tyle, ze bylo rzezbienie z kompletu od Octavi II...

 

no tak to jest jak się adaptuje coś z innego auta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mr. X tempomat to u mnie zakladalem w niecala godzinke ale spryski to z kaczą robilismy chyba 2 dni... Tyle, ze bylo rzezbienie z kompletu od Octavi II...

A ja miałem zupełnie odmienną sytuację, ale wszystko robiłem na oryginałach (prócz okablowania).

Z tempomatem męczyłem się (głównie z wyjąciem jednego pina, którego trzeba było zastąpić pinem z wiązki) kilka dobrych godzin. Wyjęcie kostek pod komputerem też nie było łatwe (bardzo mało miejsca). Aż zastała mnie noc (robiłem pod blokiem) i musiałem skończyć następnego dnia.

Natomiest spryski założyłem w 2-3 godziny. Najwięcej problemów sprawiła mi wymiana zbiorniczka na płyn. Pozostałe rzeczy poszły bardzo sprawnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności