Skocz do zawartości
maciek-s

Montaż spryskiwaczy lamp - zrób to sam.

Rekomendowane odpowiedzi

przydatny temat tym bardziej że ja bedę teraz spryski montował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw kupiony na allegro:

- xenony europa hella w b. Dobrym stanie 550,00zł/kpl

- zbiorniczek z 2 pompkami i wężykami 50,00 zł

- spryskiwacze ze ślizgami 60,00 zł/kpl /ślizgi sprzedałm za 50!/

- zaślepki w zderzak 40,00 zł/kpl

- profesjonalne cięcie zderzaka pod spryski 50,00 zł

- przekażnik 603 30,00 zł

- wiązka elektryczna spryskiwaczy z wtyczkami 30,00 zł

 

tylko trzeba trochę poszukać.... Na alledrogo. Ale nie na aukcjach z konkretnymi częściami. Szukamy passatów 2.5 tdi lub 2.8 i jak mają pełny wypas to dogadujemy się na telefon ze sprzedjącym. Ja tak zrobiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo mogę mieć za free spryskiwacze od golfa IV i czy one bedą pasowały do passata b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie bo mogę mieć za free spryskiwacze od golfa IV i czy one bedą pasowały do passata b5

 

Zmartwię Cię, ale nie (jeżeli chodzi o podłączenie plug&play), jeżeli chodzi o rzeźbienie (przerabianie) - to z pewnością tak - chodzi o mocowanie. Ale jak to wyjdzie? Tego nie wie nikt. Zasada działania jest taka sama no i przyłacza również - reszta zależy od pomysłowości montującego.

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat otóż mam przymierzam się do motnowania spryskiwaczy, posiadam juz zestaw z octawi 2xdysze, 2xzaslepki, pompke, i pytanie jest moje takie czy jest mozliwosc aby podpiac pompke pod ta pompke od spryskow od szyby? ze jak bede pryskal szybe zeby pryskalo mi tez reflektory? i czy daloby sie podpiac zasilanie pompki od reflektorow jakos pod pompke od szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zy jest mozliwosc aby podpiac pompke pod ta pompke od spryskow od szyby?

 

można ale nic to Ci nie da

 

jak bede pryskal szybe zeby pryskalo mi tez reflektory?

 

pompka od sprysków szyby nie da rady wysunąć spryskiwaczy reflektorów, daje za małe ciśnienie

 

i czy daloby sie podpiac zasilanie pompki od reflektorow jakos pod pompke od szyb?

 

da radę ale za każdym razem jak będziesz spryskiwał szybę to będą też spryskiwały się reflektory więc płyn będzie znikał ze zbiorniczka w ekspresowym tempie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr. X czyli moge smialo podpiac pompke od reflektorow pod pompke od szyb chodzi o zasilanie? no a jesli bym podmienil pompke od ref. za pompke od szyb czy dalaby na tyle cisnienia zeby wszystko dzialalo? chodzi mi o to ze nie chce kupowac zbiornika nowego tylko chce to zrobic na tym co jest zamontwany w passacie, jeszcze jedno pytanie co bylo by mi potrzebne zeby podpiac pod akumulator pompke od reflektorow? co i jak przede wszystkim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mr. X czyli moge smialo podpiac pompke od reflektorow pod pompke od szyb chodzi o zasilanie? no a jesli bym podmienil pompke od ref. za pompke od szyb czy dalaby na tyle cisnienia zeby wszystko dzialalo? chodzi mi o to ze nie chce kupowac zbiornika nowego tylko chce to zrobic na tym co jest zamontwany w passacie, jeszcze jedno pytanie co bylo by mi potrzebne zeby podpiac pod akumulator pompke od reflektorow? co i jak przede wszystkim?

 

jeżeli chcesz codziennie napełniać zbiornik to śmiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spryskiwacze uzywam bardzo rzadko jedynie jak jest pogoda taka deszczowa tak to proaktycznie wogole, wiec dlatego chce podpiac tak a nie inaczej, mozecie mi powiedziec tylko jak podpiac ta pompke? zasilanie i np: jak ja wpiac to instalacji wodnej? chodzi o polaczenie wezykow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pociągnik kabelek dwużyłowy do skrzynki bezpieczników tam podepnij pod to włącznik oddzielny tak jak np ja to zrobiłem (w moim podpisie masz) i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spryskiwacze uzywam bardzo rzadko jedynie jak jest pogoda taka deszczowa tak to proaktycznie wogole, wiec dlatego chce podpiac tak a nie inaczej, mozecie mi powiedziec tylko jak podpiac ta pompke? zasilanie i np: jak ja wpiac to instalacji wodnej? chodzi o polaczenie wezykow?

 

pociągnik kabelek dwużyłowy do skrzynki bezpieczników tam podepnij pod to włącznik oddzielny tak jak np ja to zrobiłem (w moim podpisie masz) i po problemie

 

dokładnie zrób jak napisał Wojtek, bo np wyjeżdżając w trasę i chcąc zmyć owady z szyby wypsikasz cały zbiornik po kilkudziesięciu km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dalo by sie podpiac tak zeby po nacisnieciu manetki od sprys. szyb tez dzialaly spryskiwacze lamp?? tylko ze na osobnych pompkach ale za to na jednym przekazniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dalo by sie podpiac tak zeby po nacisnieciu manetki od sprys. szyb tez dzialaly spryskiwacze lamp?? tylko ze na osobnych pompkach ale za to na jednym przekazniku?

 

no właśnie tak jest w oryginale, po wykonaniu wszystkiego co opisałem w poradzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pompke podlaczyc pod zasilanie normalnie do kabli od pompki od szyb? nie trzeba zadnego bezpiecznika tam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a pompke podlaczyc pod zasilanie normalnie do kabli od pompki od szyb? nie trzeba zadnego bezpiecznika tam?

 

można ale poraz enty piszemy Ci że nie zarobisz na płyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ale to z biegiem czasu sobie wmontuje orginalny zbiornik wody jak narazie chce tak zrobic jak pisze wyzej :), Wojtku a powiedz mi czy robiles wyciecia w przednim pasie w tej belce? bo mam taki sam zestaw jak Ty od Octawi 2 i tak sie zastanawiam jak to zrobic?

 

---------- Post added at 08:39 ---------- Previous post was at 08:30 ----------

 

ide montowac spryski mam nadzieje ze jakos pojdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ok ale to z biegiem czasu sobie wmontuje orginalny zbiornik wody jak narazie chce tak zrobic jak pisze wyzej :), Wojtku a powiedz mi czy robiles wyciecia w przednim pasie w tej belce? bo mam taki sam zestaw jak Ty od Octawi 2 i tak sie zastanawiam jak to zrobic?

 

---------- Post added at 08:39 ---------- Previous post was at 08:30 ----------

 

ide montowac spryski mam nadzieje ze jakos pojdzie :)

 

ja mam 3B nie wiem jak jest w 3BG ale u mnie jest oryginalne miejsce na spryski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ide montowac spryski mam nadzieje ze jakos pojdzie

 

myślę, że zestaw od octavii nie upiększy za bardzo Twojego auta, co ori to ori, przynajmniej zaślepki są wkomponowane w zderzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek w tych swoich spryskach co robiles, to podlaczyles pod je pod przekaznik od spryskow szyby tylko na inny guzik? czy wymieniales przekaźnik? no i jak podlaczyc te zasilanie do przekaznika? od tylu jakos czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności