Skocz do zawartości
maciek-s

Montaż spryskiwaczy lamp - zrób to sam.

Rekomendowane odpowiedzi

eee tam nigdzie a np TU

można też i na giełdę samochodową uderzyć może tam jakie konektory mają , a jeśli nie mają szukać całych wiązek po dobrej cenie np. coś takiego : http://moto.allegro.pl/item772242441_wiazki_kabli_drzwi_vw_passat_b5_przod_i_tyl.html

i sobie zapożyczyć piny wraz z przewodami :D, napewno wyjdzie taniej niż w ASO . Ja tak właśnie robię z wiązką która mi pozostała po dokładce elektrycznych szyb :) .

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem taki przekaznik do spryskiwaczy. Z tego co sie orientowalem dziala on identycznie jak w Passacie B5 tyle, ze uruchamia spryski co kazde spryskanie szyby a nie jak oryginalnie co trzecie.... No ale jest tani (30zł).

 

Schemat:

przekspr.png

 

Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie na temat.Mam oryginalnie spryski zamontowane i uruchamiają się przy dłuższym przytrzymaniu manetki i płyn bardzo szybko znika ze zbiorniczka.Więc jeśli zamontujesz sobie,że za każdym razem kiedy będziesz spryskiwał szyby i będą się uruchamiać spryskiwacze lamp to płyn jeszcze szybciej Ci się skończy.Ale to chyba drugorzędna sprawa.:)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jednak ten przekaznik odpada. Chyba bede musial zrobic uruchamianie na guzik z konsoli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pasku (99r. spryskiwacze od nowości) spryskiwacze reflektorów nie włączają się przy wyłączonych światłach ; )

 

Pozdrawiam ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w pasku (99r. spryskiwacze od nowości) spryskiwacze reflektorów nie włączają się przy wyłączonych światłach ; )

 

bo i tak powinno właśnie być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co się stanie jak odwrotnie podłączę kabelki od pomki spryskiwacza nie spale jej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie co się stanie jak odwrotnie podłączę kabelki od pomki spryskiwacza nie spale jej ?

 

ja podłączyłem odwrotnie na krótko i nic się nie stało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eee tam nigdzie a np TU? :)
TU?

Bartek - to są piny MINI ISO. Ja je tez kupiłem i są zbyt małe. Nadają się do audio. Do kostek które są do zmieniarki, radia, CD - ale nie do tych wtyczek o których mowa. Tam idą PIN-y ISO (nie mini). Ja je kupiłem w sklepie z artykułami Car Audio. Kosztowały po zylu za szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w razie czego to znalazłem taki włącznik sprysków w serwisie kosztuje 25 zł :)

5j09271279b9.jpg

 

ewentualnie takie cos za 56 zł

 

8l0962109.jpg

Edytowane przez Ziewal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada biegunowość we wtyczce pompki? Tak: 1 to masa a 2 to plus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wyglada biegunowość we wtyczce pompki? Tak: 1 to masa a 2 to plus?

 

a cholera wie ale jak podłączysz odwrotnie to nie spalisz pompki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wyglada biegunowość we wtyczce pompki? Tak: 1 to masa a 2 to plus?

 

hehe ja mam dwie pompki i w jednej 1 to plus a 2 masa a w drugiej jest odwrotnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos dokladnie powiedziec jak zamontowal waz? Tzn. jakie dlugosci i czy ma to jakeis znaczenie np. na czas wysowania sie spryskow czy cisnienie?

 

No i czy mial ktos problem z cieknącym spryskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze ktos dokladnie powiedziec jak zamontowal waz? Tzn. jakie dlugosci i czy ma to jakeis znaczenie np. na czas wysowania sie spryskow czy cisnienie?

wąże od trójnika powinny być jednakowej długości jeśli tego nie zrobisz to nie będą się jednakowo wysuwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wąże od trójnika powinny być jednakowej długości jeśli tego nie zrobisz to nie będą się jednakowo wysuwać

 

hmmmm a mi sie wydaje ze w 3BG jakoś ta zasada nie jest zachowana! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wąże od trójnika powinny być jednakowej długości jeśli tego nie zrobisz to nie będą się jednakowo wysuwać

 

bzdura kolego ja jeden wąż mam o długości ponad metra a drugi nie całe 30 cm i wysuwają się razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mam tak zrobione ze weze sa jednakowej dlugosci. Ale wydaje mi sie ze moze byc tak jak pisze ziewal, poniewaz zbiarnik itak jest wyzej niz spryski wiec plyn itak jest ciagle w wezach a cisnienie pompka nabije jednoczesnie.

 

Bede musial to zmienic bo teraz mam tego węza duzo za duzo i chwile trzeba czekac zanim sie spryski wysuną. Do tego cos mi krzywo pryskają na lampe. Mozna jakos regulowac dysze? Gora dol cos tam sie ruszaja a jak na boki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jeden wąż mam o długości ponad metra a drugi nie całe 30 cm i wysuwają się razem

i ja mam podobnie i psika aż miło :). Same spryskiwacze posiadają zaworki , które to otwierają się tylko wówczas gdy w instalacji jest wytworzone przez pompkę odpowiednie ciśnienie i wtedy to następuje wysunięcie spryskiwaczy , gdy nie ma ciśnienia zaworki są zamknięte.

wąże od trójnika powinny być jednakowej długości jeśli tego nie zrobisz to nie będą się jednakowo wysuwać

nawet w ori instalacji 1 wąż jest długi , a 2 krótki :).

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale wydaje mi sie ze moze byc tak jak pisze ziewal, poniewaz zbiarnik itak jest wyzej niz spryski wiec plyn itak jest ciagle w wezach a cisnienie pompka nabije jednoczesnie.

 

dobrze gadasz trzeba Ci polać wódki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności