Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie, xenon sam się poziomuje do zadanego mu maximum. Tak, żeby zawsze świecić najwyżej do tego max, regulacja normalnie poprzez śrubkę jak w zwykłych reflektorach.

 

przez śrubkę????? qrcze, taki staroć??? w moim drugim wózku, w C5 z 2002r np. po wymianie żarników adaptacje poziomowania robi się przez kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tak strzeliłem z tą śrubką, bo nigdy tego nie robiłem, ale ściągając zderzak widziałem od spodu reflektora taki łeb jak jest w zwykłych światłach(od spodu jest regulacja lewo-prawo). Sprawdziłem- od góry lampy jest wejście na imbus i normalnie można podregulować góra dół.

 

Tutaj temat http://forum.vw-passat.pl/threads/47427-Ksenony-swieca-za-nisko/page2?highlight=ksenony

Edytowane przez Ciapciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów :bleble

 

Jestem nowy posiadam PASSATA B6 1.9tdi 2007r 105koniego mam mały problem z światłami

 

Właśnie spaliła mi się prawa lampa ... nie świeci .

 

Moje pytanie brzmi czy mogę sobie wsadzić w nie ksenony ? najprawdopodobniej mam h7 bo nie widać białego światła.

 

Myślę na kupnem 2 żarówek koszt nie gra roli chce tylko się dowiedzieć czy mogę właśnie te d1s wsadzić bądź czy nawet bi- ksenony ..aha czy muszę zmieniać jakaś przetwornice albo coś dokupić ?

Czy nie ma różnicy miedzy skrętnymi a nie ...chodzi mi żeby potem nie było problemu z kupieniem żarników i okaże ze czegoś będzie brakować

 

Dziękuje za odpowiedzi ..

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie mnie też czeka wymiana xenonow i zastanawiam się czy zainwestować

w te xenark czy polecieć po standardzie?

testował ktoś?

mini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niestety dziś dopadł mnie problem prawego żarnika, idąc z duchem Świąt, zmienił kolor na czerwony/fioletowy.

Dobra lewa lampa :

http://imageshack.us/a/img835/724/lampalewadobra.jpg

Prawa padająca lampa :

http://imageshack.us/a/img703/6638/lampaprawazla.jpg

 

Czy dobra duszyczka potwierdzi że to typowy stan padającego żarnika, czy może być problem również z przetwornicą?

 

I tylko dla potwierdzenia,passat b6 końcówka 2005 - posiada żarniki D1S 12V35W ?

 

Mój mechanik zaśpiewał 200zł za żarnik, oczywiście wymiana dwóch będize miała miejsce ale chciałem spytać czy ktoś miał kontakt z czymś takim :

http://allegro.pl/zarnik-zarowka-xenon-d1s-philips-xenstart-nowosc-i2847853508.html

 

Z góry dziękuję za odp,

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% padajacy zarnik, mialem identycznie kiedys w A3.

 

Co do cen to na pewno na allegro znajdziesz za 100-130 za sztuke lub osramy xenarc (bardzo dobre) za ok 200zl za sztuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam xenon serwis luboń kolo poznania. na allegro latwo zlapac podrube.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam że to objaw padającego żarnika. Przechodziłem to już dwa razy.

Co do kupna to tylko oryginały, nie baw się w żadne zamienniki bo przepłacisz podwójnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oryginalny żarnik wg. cennika ASO kosztuje 500-600zł. Zależy od rabatu.

 

Też mi się dzisiaj spałił:nerwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie były/albo są dalej OSRAM Cool Blue Intense chyba po 400zł/szt (bez rabatu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W serwisie były/albo są dalej OSRAM Cool Blue Intense chyba po 400zł/szt (bez rabatu).

 

Proszę, proszę... Któż to zaszczycił forum swoją obecnością. :P

 

Ja mam u siebie Osram, ale nie pamiętam typu. Kupione i założone w lipcu 2011 za jakieś 250 PLN za sztukę po rabacie z racji, wtedy jeszcze, pracy w ASO. Świecą doskonale cały czas i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.

 

A to na fotkach, to typowy objaw padającego żarnika. Miałem niemalże identyczny kolor u siebie przed wymianą. Jeśli miałbyś problem z przetwornicą, to żarnik by Ci raczej migał, a nie zmienił na stałe barwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzięki za potwierdzenie problemu z żarnikami, chciałem zakupić z serwisu xenonów Luboń po 220zł szt. ale widze urlopik do 6go stycznia.

Chyba przychylę się do tej opcji :

http://allegro.pl/d1s-osram-xenon-zarnik-zarowka-ksenon-100-orygina-i2850771751.html

lub

http://allegro.pl/zarnik-zarowka-xenon-d1s-philips-xenstart-nowosc-i2853355068.html

 

Ale chyba ta druga opcja. Już kupowałem z tej firmy kilka części i nigdy nie było problemu + ta gwarancja 12m.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazne jest by kazdy zarnik mial inny nr i na ten konkretny nr wystawiona gwarancja, reszta zarnikow ma te same nr i sa to najzwyczajniej w swiecie podroby dlatego o wiele tansze, mozna je kupic tylko jest ryzyko czy sie kupi dobry czy w wiekszosci buble. Pozdrawiam i wesolych swiat, a koloru lampek to zycze tylko na choince:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupowałem żarnik w ASO. Mają Osram Xenarc. Cena 250zł po rabacie.

Tak wygląda:

img1513mr.jpg

 

img1519mp.jpg

 

img1515sd.jpg

 

Do tego czyściłem soczewki:

img1512rf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dało coś takie czyszczenie? ja od wewnątrz sam czyściłem ale potem i tak wysałem do regeneracji i jest duża różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dało. Ja miałem od tej strony też zamgloną soczewkę. Podczas czyszczenia widać ten brud tylko pod światłem i odpowiednim kątem.

 

Jak czyściłeś od środka? Tam przeszkadza przesłona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lolek, nie zrobiłeś przypadkiem jakiegoś turtorialu jak wymienić żarnik?

 

U mnie od wczoraj zauważyłem takie dyskretne mrużenie lewego xenonu, coś takiego jak było w autkach gdzie lampa była źle przykręcona i drgania silnika przenosiły się na lampę. Tutaj pewnie ma miejsce coś z przetwornicą, bo coś takiego sugerowaliście innym forumowiczom. Światło z moich zenonków już lekko zżółkło, bo nie wymieniane od nowości, ale do czerwonego jeszcze im trochę brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie niedługo padnie żarnik. Też tak miałem.

 

Tutoriala nie robiłem. Trzeba ściągnąć przedni zderzak i masz wszystko na wierzchu.

Odkręcasz śrubki na górze grilla, potem dwie w otworach poniżej tablicy i ściągasz gril. Potem odkręcasz wszystkie śrubki pod dolnym spojlerem(mowa o torxach). Odkręcasz/Odginasz nadkole z przodu i masz dwie śrubki 10 trzymające zderzak do błotnika. Są w głębi wiec trzeba przedłużkę do klucza. Jak poświecisz latarką to je zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak w samej lampie wymienić? trzeba wyjmować lampę? nie ma potem problemu z montażem w tym samym poziomie?

 

Dzwoniłem dziś do mojego ASO, ale nie mają tych żarników osrama.. Za to oryginalne to koszt 800zł/sztuka. Na necie są za 220zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności