Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem Osram Xenarc D1s tutaj:

http://sklep.elektromag.pl/OSRAM-ZAROWKA-SAMOCHODOWA-XENARC-35W-PK32D-2-D1S(66,60257,34337).aspx

ale już podnieśli cenę z 255,- na 313,65

;(

 

Coś mi się widzi, że mam takie same. :P Nawet jeśli podnieśli cenę, a żarnik jest wadliwy, to i tak muszą Ci nieodpłatnie go wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś mi się widzi, że mam takie same. :P Nawet jeśli podnieśli cenę, a żarnik jest wadliwy, to i tak muszą Ci nieodpłatnie go wymienić.

 

Jeszcze nie dotarły. Termin realizacji 8-10 dni. Mieli je tylko na stronie i zamawiałem przez neta. Potwierdzili cenę i ilość a na drugi dzień już w ofercie 23% drożej.

Mam nadzieje, że żarnik będzie ok bo za wymiane mechanik zapowiedział stówe. A może sam się zabiorę za wymianę - tylko podobno zderzak trzeba odkręcać i mocno sie napocić... eh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje, że żarnik będzie ok bo za wymiane mechanik zapowiedział stówe. A może sam się zabiorę za wymianę - tylko podobno zderzak trzeba odkręcać i mocno sie napocić... eh...

dzisiaj sam się za to zabrałem, śruby zewnętrzne to pikuś, najgorzej dostać się do 4 od wewnątrz, trzeba przez nadkola:), z czyszczeniem socewek zajęło mi to ok 3-4 godz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak można samemu wymienić żarnik d1s w wv passat B6.Proszę o jakąś instrukcję.Passat posiada bixenony skrętne z doświetleniem zakrętów.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jak można samemu wymienić żarnik d1s w wv passat B6.Proszę o jakąś instrukcję.Passat posiada bixenony skrętne z doświetleniem zakrętów.Dzięki

Ściągasz zderzak, demontujesz reflektor i wymieniasz Palnik xenonowy... Następnie wszystko do kupy składasz-gdzieś na forum jest opis, jak zdemontować zderzak-poszukaj sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie żarników, poprzedni właściciel wymieniał je na nowe jakieś 3 lata temu czyli ok 60 tys km temu moje pytanie brzmi czy jak wymienię je na nowe to czy zauważę jakąś znaczna różnice świecenia, bo świeca normalnie, 1 lampa świeci może delikatnie w róż. Czy jest sens wymiany na zimę po takim okresie świecenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym poczekał aż padnie któraś,a wtedy wymienił komplet.

P.S W ramach dlugu,otrzymalem dwa komplety Osram xenarc,oddam w dobrej cenie.;)

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już idzie w róż to po wymianie odczujesz różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam tego sprzedawcę ma na pewno oryginały. http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=2439613 Ja kupiłem od niego philipsy takie całe w metalowej obudowie , chińczycy jeszcze tego nie podrabiają http://img11.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/83/48/12/1883481230

Edytowane przez germar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z jednym reflektorem. Po włączeniu świateł, jeden reflektor zaczyna świecić na żółto a drugi normalnie , w czym problem?

 

 

 

 

 

 

 

post przeniesiony,temat już istnieje.Blop

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza jest prosta - żółty żarnik zaczyna się kończyć, czyli co za tym idzie - oba niedługo do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weso, opisz jak możesz jak czyściłeś soczewki? Nie trzeba rozklejać lampy żeby je wyjąć??

Czyściłem w xenonie w Golfie IV ale tam trzeba rozklejać lampy.

Bo jak jest przyćmiona soczewka to nawet najlepszy żarnik to nie da rady.

 

Żarnik wymienia się prosto. Trzeba odkręcić zderzak( nie koniecznie całkiem go ściągając). Wszystkie śruby na grilu na górze. Potem dwie sruby poniżej rejestracji i ściągamy cały chromowany grill. Potem wszystkie śruby od spodu zderzaka i w nadkolach od strony zderzaka. Potem odchylamy nadkole i mamy po dwie śruby 10 albo 12 trzymające zderzak do błotnika.

Potem odchylamy zderzak na tyle żeby odkręcić lampy od spodu i wyciągamy lampy.

Edytowane przez lolekb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potem dwie sruby poniżej rejestracji i ściągamy cały chromowany grill.

 

 

A z jakiej racji i po co ściągać grill?? Ja opuściłem zderzak razem z grillem odkręciłem tylko odpowiednie śruby od góry i z dołu nadkola i wychylam zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koblant, faktycznie nie jest to konieczne ale nie raz trzymają mocowania w górnych rogach grilla i cieżko odchylić. A ściągnąć grill to 3min roboty - a ile można sobie ułatwić :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie jest uzasadnienie wymiany żarnika ksenonowego parami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając żarniki parami będziesz miał taką samą barwę światła. Jeżeli wymienisz tylko jeden to będą świecić na 2 kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym najczęściej do wymiany palnika xenonowego trzeba zdemontować zderzak i reflektor-masz wymienione oba palniki w jednej robociźnie (cenie) i spokój przez kilka najbliższych lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, myślałem że jest jakieś techniczne uzasadnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam paska b6 z bixenonami skretnymi + doświetlenie zakretow.Ostatnio na przegladzie wyszlo mi ze prawy leflektor swieci nizej niz powinienen.Zaznaczam ze auto posiada samoregulacje.Czego to jest wina czy mozna samemu wyregulowac acha jeszcze jedno rok temu wymienialem zarowki xenona prosze o rade pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, xenon sam się poziomuje do zadanego mu maximum. Tak, żeby zawsze świecić najwyżej do tego max, regulacja normalnie poprzez śrubkę jak w zwykłych reflektorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności