Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za informacje, zamówię 30mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie wiem ze odswiezam temat ale takie pytanko brat kupil passka dokladnie cos takiego http://allegro.pl/passat-1-9tdi-130ps-automat-105tys-km-z-niemiec-i3210391944.html

teraz pytanko w tylnych drzwiach niema glosnikow jak i gwizdkow,mozecie dac jakiegos linka jakie glosniki kupic zeby tam pasowaly??

a i druga sprawa czy do tych tylnych drzwi idzie tam wogole instalacja audio??? dziekuje :kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brat chce to mam na zbyciu za parę groszy tudziesz dobrą flachę ori komplet na tył.

Czy instalacja tam w jego aucie będzie to trza boczek ściągnąć i zobaczyć ,ale wydaje mi się że powinna być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak brat chce to mam na zbyciu za parę groszy tudziesz dobrą flachę ori komplet na tył.

Czy instalacja tam w jego aucie będzie to trza boczek ściągnąć i zobaczyć ,ale wydaje mi się że powinna być.

 

pogadam z bratem i dam znac dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie ma tyl wstawilem ori glosniki z vw bory ale se skody octavi tez pasuja poniewaz przymierzalem takie rowniez. Szeroko pasmowe mam z Bory a gwizki ze skody i gra to naprawde swietnie radio mam ustawione delikatnie aby gralo mocniej na przod ale od razu czuc roznice muzyka rozchodzi sie po samochodzie. Kabli nie mialem ale to nic trudnego z radia wychodzisz pod schoweka pod nogami ktory mamy z obu stron potem w prog nastepnie pod slupkiem i w gume ktora widzisz po otwarciu drzwi a potem juz tylko na dol do glosnika i z glosnika na sporanowke. Czujesz ja w kolo, do tego wstawilem skrzynie bassowa peyinga i jest mega sluchac slowa piosenek sluchac podklad muzyczny i czuc w plucach jak i na przednich fotelach rowniez bass jest mega :) ori naglosnienie jest bardzo dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to ja mam pytanie z trochę innej beczki. Może słabo szukałem ale nie znalazłem...

Mianowicie jak poradziliście sobie z problem związanym z głębszymi głośnikami montowanymi z przodu? Chodzi o to, że oryginale głośniki mają coś w rodzaju daszka chroniącego przed wodą kapiącą z prowadnic szyby i uszczelki. Jakiś patent? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Prosze o opinie kogos kto sie zna na temat glosnikow w przednich drzwiach passat b5 2002. Otoz ostatnio gdy sciagnalem boczek z drzwi moim oczom ukazal sie widok glosnika i niestety membrana jest peknieta. Naprawa jakakolwiek nie wchodzi w gre. Jakie glosniczki polecacie aby zastapic fabryczne. Dodam ze mam juz subwoofer ze wzmacniaczem w bagazniki tj. JBL CS1214 12" 1000W. JBL GT5-A402E. Napewno nie chce wygluszac drzwi. Chodzi mi aby glosniczki w miare dobrze graly pod samym radiem. Mam na oku JBL GTO-6508c oraz INFINITY REF 6530CS. Oczywiscie dystanse do nich. Dodam ze nie jestem wymagajacym sluchaczem lecz z drugiej strony nie chce tego robic po taniosci. Pozdrawiam serdecznie..

CZy moze hertze dsk?

Edytowane przez raf4l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam ze nie jestem wymagajacym sluchaczem

 

Ale za to leniwym czytelnikiem postów ... przynajmniej raz w tygodniu ktoś pyta o przednie głośniki - temat rzeka, także wertuj poprzednie posty w podobnych tematach, bo wątpię aby komuś chciało się non stop klepać to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leniwym ? Nie sadze. Juz od dluzszego czasu wertuje, czytam, wszelakie posty na ten temat. Stad moje zainteresowanie dokladnie tymi modelami. Kazdy przypadek jest inny takze prosze o porade w moim przypadku. Pozdro.

 

PS. Tez jestem z bialegostoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości zamówiłem GMS 1765N za 100pln.

Zobaczę jak zagrają pod samym radiem...Blaupunkt Bronx.

Do tej pory najlepsze odczucia miałem na orginalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to jest rozwiazanie. Budzetowe glosniki. Skoro i tak bez wytlumiania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GMS-1765N - sam woofer

 

Helix B 62 C - zestaw odseparowany

 

MB Quart FSA-216 - cenowo drogo jak na zestaw pod samo radio.

 

Wszystkie te w/w głośniki zagrają inaczej niż seria i z pewnością nie zejdą tak nisko jak ori. Poczytajcie opinie jak grają Helixy pod samym radiem - spora liczba użytkowników jest zaskoczona, że grają gorzej niż seria a nie ma basu. One grają po prostu inaczej bo zestawy odseparowane najlepiej współpracują w oddzielnym subem.

 

Marcin ,czytałem sporo (twoich postów również).

Mój temat dotyczy "normalnego" nagłośnienia.

Czyli radio i drzwi bez wygłuszenia.

Z racji tego że pracuję w ASO jednej z firm rtv posiadam miernik natężenia dźwięku.

I teraz z nudów ,lub ciekawości przez pewien okres czasu prowadziłem pomiary głośników "dedykowanych".

Oczywiście chodzi o dolne zakresy pasma (skuteczność).

Sam wiesz że deklarowane parametry często dalekie są od rzeczywistości.

Swoje pomiary przeprowadziłem w samochodzie (3B 1998) ,wyłączony tył.

Miernik pionowo na podłokietniku ok.20cm.

Do testów używałem tego samego utworu (w EQ obcięta góra żeby nie fałszować odczytów).

I teraz...

Jako wzór użyłem orginalne głośniki.

Testy:

1.Wzór - orginalne głośniki 0db

2.TVM Acoustics (dedykowane VW) + 0,5db. Różnica praktycznie nie zauważalna.

3.Magnat car fit style 216 +1,5db (szału brak ,ale po "dotarciu" na samym dole coś słychać)

4.JBL GTO +1,5db (za mało środka)

5.Hertz DSK 165 +2db .Tutaj nie miłe rozczarowanie (reklamy i cena).

6.Gms 1765n +2,5db (tej propozycji nie rozumiem?)

 

Testowałem również wiele innych wynalazków no/name z piankowym zawieszeniem i powiem szczerze że Gms 1765n wypadły najgorzej z nich wszystkich.Nie wiem skąd ta propozycja?

Car-fity są o 25pln droższe ,a grają o niebo lepiej.

 

Ps. Oczywiście parametry które podałem w db ,to wartość jaką musiałem DODAĆ w radiu w zakresie

niskich tonów żeby uzyskać ten sam odczyt.

Czyli mówiąc krótko czym większa wartość ,tym skuteczność głośnika MNIEJSZA.

Edytowane przez marek29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zmienić audio w nowo zakupionym pasku. Nie wiem co " siedzi" w drzwiach z przodu ale gra jak dla mnie baaaardzo ładnie. Radio to blaupunkt, wygląda na fabryczny. Głośniki tył są ale prawie wcale nie grają...

 

Chciałbym zmienić kilka elementów :) Mam jakieś tam pozostałości z innych aut

 

- Jednostka sterująca to >> http://www.audiophile.pl/p/382_alpine_cda-9853r

- Głośniki mam Infinity >> http://infinity.pl/index.php?action=2&sort=2&id=132

- Wzmacniacz 4 kanałowy JBL

- Subwoofer JBL >> https://www.google.pl/search?q=JBL+GT5-1204+BR&safe=off&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=rDciUu79AZKRhQf4nYGgCQ&ved=0CEsQsAQ&biw=1680&bih=925

- okablowanie średnia półka.

 

Chciałbym zamontować oczywiście grajka i głośniki na przód infinity a te co mam obecnie z przodu ( fajnie grają ) dać na tył. Do tego okablowanie i wzmacniacz. Docelowo chciałbym zasilić przód i tył wzmacniaczem i dokupić aktywny subwofer ( mniejszy ) a ten wyp*****

 

Co Wy na to ? Jak to zagra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radyjko masz całkiem spoko czasówki i aktywna zwrotka to już jakieś podstawy są do zabawy ;) Na głośniki szykuj min 100rms nie wiem co to za jbl masz za wzmacniacz ale z braku laku może się i nada jeśli dysponuje odpowiednią mocą. Subwoofer miałem coś podobnego jakościowo to to nie gra bardziej buczy i dudni ale jak nie masz kasy na coś lepszego to zostaw go. Tył jeśli masz fabryczny to nie ma sensu zasilać wzmacniaczem tak nawiasem mówiąc tył to ja bym wyp... tak zrobiłem u siebie i gra dobrze (lepiej dołożyć więcej pieniędzy w lepszy wznacniacz niż na tylne głośniki)

aktywny subwoofer? zapomnij... jak coś jest do wszystkiego to jest do? no właśnie... także moja propozycja

radio ok

głośniki na przód ok

wzmacniacz jakaś jakościowa czterokanałówka coś ok. 4x100rms 2x300 rms (idelanie wpasuje się helix p400 coś koła 1000 zł na rynku wtórnym ale ma powera i jakość :D:)

sub hmmm helix p10 br ładnie wymita i nie buczy jak obecne chińskie jbl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aktywna zwrotka to już jakieś podstawy są do zabawy

 

Jeszcze nie wiem co to ale brzmi fajnie :D

 

 

Na głośniki szykuj min 100rms nie wiem co to za jbl masz za wzmacniacz ale z braku laku może się i nada jeśli dysponuje odpowiednią mocą.

 

Był dobierany do tych głośników a raczej wszystko było kompletowane w sklepie caraudio a później mi to montowali w roverze 75 ) i stroili. Grało fajnie tylko radio miałem sony. Wiedzę jako taka chłopaki tam mieli a więc pewnie wzmacniacz pociągnie ;)

 

 

 

 

aktywny subwoofer? zapomnij... jak coś jest do wszystkiego to jest do? no właśnie..

 

a w boczek do kombi ?

 

Wzmacniacz mam taki >> http://www.audiosklep.pl/jbl-gto-504-p-1935.html

 

Mam jeszcze kilka pytań :

- którędy pociągnąć instalację w kombi, skąd zasilanie ?

- gdzie najlepiej umieścic wzmacniacz ? Pod przednim fotelem pasażera będzie ok ?

- gdzie schować zwrotnicę ?

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w boczek do kombi ?

lepiej w normalnej skrzyni zamkniętej a jeśli zależy Ci na bagażniku to zrób porządnie system przedni i sub Ci nie będzie potrzebny ;p

 

Mam jeszcze kilka pytań :

- którędy pociągnąć instalację w kombi, skąd zasilanie ?

- gdzie najlepiej umieścic wzmacniacz ? Pod przednim fotelem pasażera będzie ok ?

- gdzie schować zwrotnicę ?

 

ja u siebie przeciągałem w 3 miejscach

zasilanie od aku +12V i remote od radia prawym progiem

kable sygnałowe RCA środkowym tunelem pod wykładziną

kable głośnikowe lewym progiem

 

pod fotelem może być tylko trzeba pamiętać żeby go dobrze zabezpieczyć...

ewentualnie możesz schować wzmacniacz w boczkach bagażnika czy wnęce koła zapasowego tak jak u mnie

 

zwrotnicę możesz zostawić w drzwiach i odpowiednio ją przymocować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja u siebie przeciągałem w 3 miejscach

zasilanie od aku +12V i remote od radia prawym progiem

kable sygnałowe RCA środkowym tunelem pod wykładziną

kable głośnikowe lewym progiem

 

Dużo z tym roboty w B5 ? W innych autach przeciągałem ale nie w B5 ;)

 

 

zwrotnicę możesz zostawić w drzwiach i odpowiednio ją przymocować

 

Już gdzies to doczytałem ;)

 

 

pod fotelem może być tylko trzeba pamiętać żeby go dobrze zabezpieczyć...

ewentualnie możesz schować wzmacniacz w boczkach bagażnika czy wnęce koła zapasowego tak jak u mnie

 

Jutro nad tym podumam.

 

Muszę kupić okablowanie do głośników, jaki przekrój wg Was i jakie długości ? Mówimy o przód/tył/sub

 

Wielkie dzięki :) Jak coś to jeszcze będę pytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo z tym roboty w B5 ? W innych autach przeciągałem ale nie w B5

Roboty nie ma za dużo mi najtrudniej było przeciągnąć dwa przewody zasilania 35mm2 przez kompa

zdjęcie osłon progów, tylnej kanapy to pikuś jest na forum kilka fotorelacji mi najbardziej pomógł opis kolegi IroN_87

http://forum.vw-passat.pl/threads/52717-Naglosnienie-3BG-moj-projekt

 

 

Muszę kupić okablowanie do głośników, jaki przekrój wg Was i jakie długości ? Mówimy o przód/tył/sub

woofery 2x 2,5 mm2 tweetery 2x 1,5 mm2 sub 2x 4 mm2 wszystko najlepiej w peszlach, głośnikowe kup miedzianie ich ceny zaczynają się od 4 zł za przekrój 2x 2,5 mm2. Kupowałem chyba po 6 m i sporo zostało ale lepiej niech zostanie jak później miałbyś łączyć.

co do poprowadzenia kabli ja puścilem zasilania lewą, głośnikowe środkiem, a sygnałowe prawą stroną auta i zero zakłóceń.

 

---------- Dodano o 21:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:50 ----------

 

- gdzie najlepiej umieścic wzmacniacz ? Pod przednim fotelem pasażera będzie ok ?

Jeśli chcesz szybką wrzutę to możesz zrobić tak.

attachment.php?attachmentid=80561&d=1333894483

 

---------- Dodano o 22:03 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:54 ----------

 

- gdzie schować zwrotnicę ?

skoro masz radio z aktywną zwrotnicą to może warto ją wykorzystać? Musisz tylko zasilić oddzielnie tweetery i woofery, całością sterujesz z poziomu radia

wygoogluj "system aktywny car audio" trochę jest na ten temat

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz szybką wrzutę to możesz zrobić tak.

 

Raczej odpada, wózek woże w bagażniku a jeszcze skrzynka musi sie zmieścić ;) Czasami byłbym zmuszony do złożenia 1/3 oparcia. Chyba że po prawej stronie na oparciu kanapy dac wzmaka i zamaskowac to skrzynką. Wtedy i byłby możliwy szybki demontaż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba że po prawej stronie na oparciu kanapy dac wzmaka i zamaskowac to skrzynką. Wtedy i byłby możliwy szybki demontaż

Widziałem na forum takie rozwiązanie, jeśli mamy jeden wzmacniacz to nie ma problemu ;)

Bardziej pracochłonny za to wizualnie lepszy będzie montaż w boczkach bagażnika :) Nie koliduje z funkcjonalnością i wygląda to jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności