Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to wyszukiwarka jest tu trochę kiepska. Po drugie ja tak nie odpowiadam, gdy ktoś ma pytania dotyczące mechaniki. Na audio się nie znam, a czytanie 42 stron w tym temacie może skończyć się trochę późno.

 

Witaj kolego, ja mam zalozone Hertz ev dystans mdf 36mm i radyjko pionieer 4x50w i mnie to wystarcza, radio sobie dobrze radzi z glosnikami:-) jedynie mam dolozone zwrotnice zestawu hertz esk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja powtórzę po raz kolejny: standardowe radio dobrej firmy ma wydajność rzędu 16-18 W mocy nominalnej czyli RMS, a moc 4x50W jest to moc max. Dlatego należy szukać głośników w granicach 30-50 W mocy rms aby to dobrze zagrało.

Wyprzedzę kolejne pytanie typu czy radio pociągnie głośniki 70W - owszem pociągnie ale da tyle mocy na głośnik ile napisałem wyżej, więc sami sobie odpowiedzcie czy warto ...

Moja rada: najlepszym rozwiązaniem pod samo radio będą seryjne głośniki. A pozbycie się rezonansu w drzwiach i uzyskanie bardziej głębszych niskich tonów uzyskacie poprzez zastosowanie dystansu MDF i wygłuszenie drzwi.

Jeżeli będziecie się upierać przy głośnikach innych niż seria to można brać pod uwagę np:

 

GMS-1765N - sam woofer

 

Helix B 62 C - zestaw odseparowany

 

MB Quart FSA-216 - cenowo drogo jak na zestaw pod samo radio.

 

Wszystkie te w/w głośniki zagrają inaczej niż seria i z pewnością nie zejdą tak nisko jak ori. Poczytajcie opinie jak grają Helixy pod samym radiem - spora liczba użytkowników jest zaskoczona, że grają gorzej niż seria a nie ma basu. One grają po prostu inaczej bo zestawy odseparowane najlepiej współpracują w oddzielnym subem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cinul tutaj pytanko do Ciebie bo widzę że jesteś oblatany w temacie , zamontowałem u siebie skrzynie na głośniku rockford r1 i wzmacniaczu CRUNCH GPX-1000.4 i jak wielu tutaj mówiło że to sie nie opłaca itp to mimo to jestem mile zaskoczony zastosowałem dobre kable dietz jak i kable sygnałowe (na przyszłość już będą jeśli będzie potrzeba zainstalowanie czegoś mocniejszego) co do w/w zestawu sub ładnie schodzi na niskie tony i gra czysto nawet przy dużej głośności wzmacniacz w tym przedziale cenowym też bardzo mnie zaskoczył najbardziej zależało mi by obsługiwał przedni i tylny kanał osobno ale dość prawienia tutaj pytanie do Ciebie jakie głośniki do 500 zł na przód polecasz ??

 

kolega ma sklep z CA i zaoferował mi FOCAL Performance PS165 za 480 zł i jeszcze może zejdzie troszkę z ceny na allegro nie widziałem ich taniej sam zastanawiałem sie nad DLS-ami i Morelkami 6 chciał bym uzyskać czystsze tony wysokie bo seria gra fatalnie oczywiście będą podpięte pod w/w wzmacniacz ma on 70 rms na kanał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo dobrze dobrałeś moc suba (150-200) do mocy oferowanej przez wzmak (na mostku 160-175) - w zależności od testów różnych producentów. Ze mnie też kumple się śmieli że zamieniłem PB (275W) na RE (175W) - a w rzeczywistości lepiej dowala do "pieca".

Ale do rzeczy.... głośniki zazwyczaj dobiera się do preferencji użytkownika, czyli w zależności od tego jakie się ma "ucho" dobiera się głośnik. Tu możesz mieć wiele opinii bo każdy lubi co innego. I tu moja prośba nie kieruj się tym w 100% co napiszę, bo to będą moje spostrzeżenia. Nie będę się rozpisywał co radzę i co masz brać, tylko analogowo postaram się pokazać na co ja bym się zdecydował i co lubi moje ucho:

 

1. FOCAL Performance PS165 - przy wygłuszonych blachach ładnie mruczy bez rezonansu w drzwiach

2. Orion WCC 650 CS - znakomite brzmienie, choć ciężko dostać ten zestaw

3. DLS R6A R6 - o ile trafisz na dobry zestaw bo często zdarzają się "kulawe"

4. Morel Maximo 6.2 - zestaw brzmiący bardzo ładnie ale potrzebuje więcej mocy

5. Rainbow DL-C6.2 - zestaw dobrze się sprawdza przy szybszych rytmach typu trance

6. MB Quart QM165 - przyjemny zestaw ale niestety ubogi w skuteczność.

 

Możesz brać pod uwagę jeszcze Hertz'a, PB itd. ale żeby zdecydować się na ten jedyny zestaw musi usłyszeć go twoje ucho ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem bardzo dobrze dobrałeś moc suba (150-200) do mocy oferowanej przez wzmak (na mostku 160-175) - w zależności od testów różnych producentów. Ze mnie też kumple się śmieli że zamieniłem PB (275W) na RE (175W) - a w rzeczywistości lepiej dowala do "pieca".

Ale do rzeczy.... głośniki zazwyczaj dobiera się do preferencji użytkownika, czyli w zależności od tego jakie się ma "ucho" dobiera się głośnik. Tu możesz mieć wiele opinii bo każdy lubi co innego. I tu moja prośba nie kieruj się tym w 100% co napiszę, bo to będą moje spostrzeżenia. Nie będę się rozpisywał co radzę i co masz brać, tylko analogowo postaram się pokazać na co ja bym się zdecydował i co lubi moje ucho:

 

1. FOCAL Performance PS165 - przy wygłuszonych blachach ładnie mruczy bez rezonansu w drzwiach

2. Orion WCC 650 CS - znakomite brzmienie, choć ciężko dostać ten zestaw

3. DLS R6A R6 - o ile trafisz na dobry zestaw bo często zdarzają się "kulawe"

4. Morel Maximo 6.2 - zestaw brzmiący bardzo ładnie ale potrzebuje więcej mocy

5. Rainbow DL-C6.2 - zestaw dobrze się sprawdza przy szybszych rytmach typu trance

6. MB Quart QM165 - przyjemny zestaw ale niestety ubogi w skuteczność.

 

Możesz brać pod uwagę jeszcze Hertz'a, PB itd. ale żeby zdecydować się na ten jedyny zestaw musi usłyszeć go twoje ucho ....

 

dzięki wielkie za opinie co do hertz'a jakoś nie podchodzą mi te głośniki strasznie walą wysokimi tonami w dodatku tak sucho po prostu drażnią mnie ale są to jedyne głośniki które słyszałem no jeszcze do tego mogę zaliczyć Rainbow jak dobrze pamiętam 256 czy coś takiego ,ten kolega który poleca mi te głośniki też ma podobne upodobania i też nie przepada za hertz'ami dlatego polecał mi te focale drzwi mam wygłuszone będę jeszcze troszkę przy nich majstrował zastanawiam sie nad pianką pomiędzy blachą a plastikami ,czyli tak na dobrą sprawę w tym przedziale cenowym do mojego wzmacniacza focal , dls-y te oriony są ale nigdy o nich nie słyszałem polecasz je ?? kolega polecał mi również jakieś niemieckie głośniki które grają w 3oma-h coś na też w tej kwocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Radio Beta V i 2 głośniki przednie. Nie jestem zadowolony z dźwięku ponieważ Bass jest wgl nie słyszalny choć głośniki nie "pierdza" tylko grają bardzo czysto. Przeczytałem gdzieś, że Beta nie obsługuję 4 głośników i nie można podpiąć wzmacniacza. Dlatego chcąc zachować oryginalny wygląd przymierzam się do zakupu Gamma V. Czy Gamma V jest lepsza w jakości dźwięku od Beta czy do Gammy można podpiąć 4 dobre głośniki i będzie to ładnie grało ? Czy będę potrzebował wzmacniacza ?

Dodam, że mam teraz radio Pioneer DEH-P70BT i jakiejś różnicy w dźwięku nie słyszę a nie podoba mnie się wygląd bo zmieniarka już nie świeci i ogólnie nie pasuje wygląd radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam zamiar kupić 4szt takich głośników http://allegro.pl/glosniki-powerbass-l-60cx-165mm-nowa-cena-importer-i3088144262.html ale czym one rożnią się od tych bo cena napewno się różni ;)http://allegro.pl/powerbass-l-60c-zestaw-odseparowany-kurier-gratis-i3034022828.html bedzie to grało tylko pod jakims radiem alpiny lub clariona , czy w cenie ok 300zł za 2szt kupie coś lepszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze wystarczy pytanie sie w 1 temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jakie głosiki wejdą na przod chodzi mi tutaj o głebokosc montazowa bo mam głośniki hertza o głębokości montażowej 69mm i nie wiem jakie dystanse mam kupic czy 30 mm mi wystacza zeby szyba normalnie sie opuszczała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio hertze DSK 165.3 + piszczki + zwrotnice + dystanse mdf gratis za cenę 250 zł na allegro. Ich moc w rms to chyba 90W. W sumie to nadają się pod wzmacniacz ale grają pod samym Pioneerem deh 5100. Przednie seryjne głośniki dałem na tył. I chciałem się podzielić tylko takim doświadczeniem że te hertze grają grubo lepiej niż seria. Pod względem czystości jak i basu. To tylko takie info dla tych którzy nie chcą wydać dużo a chcą mieć w aucie fajny dźwięk:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam u siebie 8 głośników z procesorem DSP (nie wiem czy Harman czy Nokia bo nie udało mi się odczytać) i radio navi MFD,

Chciałbym wiedzieć jaką moc mają te seryjne głośniki?? Bo planuje za niedługo wymienić te 4 niskotonowe np. na Hertz DSK165 lub coś podobnego, i nie wiem czy ten seryjny wzmacniacz DSP to uciągnie? A z tego co wyczytałem wynika że w wersji z DSP są jakieś mocniejsze niż w zwykłej serii.

Czy orientuje się ktoś w tej sprawie bo jetem trochę tępy w tym temacie??

Edytowane przez Matheos2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem i mam dokładnie te po prawej stronie(zdj.)

DSC00299.JPG

Jest sens wymieniać je na te Hertz DSK165 podłączając pod wzmacniacz DSP czy będzie to bez sensu??

Grają dobrze nie trzeszczą ale zawsze można coś uleprzyć.:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci nie powiem bo nie mam doświadczenia mam te dsk podpięte bezpośrednio pod radio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe te po lewej mają coś około 35W, sam swego czasu grzebałem ... Jeżeli nie będziesz inwestował w mocniejszy wzmak, a głośniki grają dobrze, to nie ma sensu bawić się w całą procedurę, zaczynając od głośników, poprzez wzmak, wygłuszenie drzwi, dystanse, kable ....

Możesz poprawić efekt wygłuszając drzwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwykłe te po lewej mają coś około 35W, sam swego czasu grzebałem ... Jeżeli nie będziesz inwestował w mocniejszy wzmak, a głośniki grają dobrze, to nie ma sensu bawić się w całą procedurę, zaczynając od głośników, poprzez wzmak, wygłuszenie drzwi, dystanse, kable ....

Możesz poprawić efekt wygłuszając drzwi :)

OK dzięki za podpowiedź, czyli nie ma sensu zmieniać na inne jeśli nie dokopie wzmacniacza.

Z tym wygłuszeniem drzwi to też dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo oryginalne głośniki od dsp niezły rarytas :) zmieniaj na hertze i mi odsprzedaj oryginalne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można gdzieś dostać jeszcze Signaty h16 ? Planuje na tył sobie sprawić ten sam zestaw co mam z przodu, lecz niestety pozostają mi chyba tylko używki które są w marnym stanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ciężko będzie znaleźć Ci te głośniki kolego.

http://www.autosound.nl/h16.html - jakiś holenderski sklep. Możesz zapytać.

Ale nie wiem czy warto montować audio z tyłu, nikt tego nie poleca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale opisz jaśniej o co Ci chodzi. Pierwszy i trzeci zestaw to tylko głosniki, drugi link to natiomiast zestaw ze wzmacniaczem.

 

Chcesz podłączac głośniki pod samo radio? Opisz jaśniej cego oczekujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności